Rüyada “Rüyada Kabre Girmek” Görmek

Rüyada Kabre Girmek

Rüyasında Kabre girmek, bu rüyayı gören kişi için farklı yorumlar yapılmaktadır. Kendi halinde yaşamak, sorunları ile tek başına ilgilenmek, yalnız bir yaşam sürmek anlamlarına gelmektedir. Başka bir yoruma göre ise, Hapse düşmek, özgürlüğünü kaybetmek, bazı hatalarından dolayı başını belaya sokmaya işaret eder.

Rüyada Kabre Girmek İslami Anlamı

Rüyada kabre girmek, İslam alimleri bu rüya ile alakalı olarak şu yorumları yapmışlardır. Cafer-i Sadık (r.a) buyurmuştur ki; kabre girdiğini rüyasında gören kişi, tüm sıkıntılarını biteceğine, geçim dertlerinin son bulacağına, daha mutlu ve huzurlu bir hayat sürmeye delalet eder. Rüya sahibinin sabırlı ve inançlı durması gerektiği, önerilmektedir. İmam Nablusi (r.a) demiştir ki; rüyada kabre girmek, kişinin mesleki hayatında daha iyi konumlara gelmesi, maddi olarak bol kazanç ve rızkı ulaşması, zengin olmak gibi anlamları taşımaktadır.

Rüyada Kabirde Dua Etmek

Rüyada kabirde dua etmek, genel olarak iyi yorumlanmaktadır. Kişinin hayatta sürekli olarak başkalarından bir yardım beklediği, yalaka, para için her şeyi yapan, itibarsız birini işaret etmektedir. Rüyanın kendisi ile alakalı olarak, gerçek hayatta da kabirde dua etmek, Allah’ın sadece bana kulluk edin anlayışına aykırı olduğu belirtilmektedir. Çünkü kabirde dua etmek kabirdeki kişiden bir beklentiye girmek anlamına gelmektedir. Allah, sadece benden yardım dileyin diye buyurmaktadır.

Rüyada Kabirde Ağlamak

Rüyada kabirde ağlamak, kişi için birçok sıkıntının geçeceğine, sağlık sorunlarının biteceğine, uzun süren bir psikolojik bunalımın ardından rahat ve huzurlu bir hayata ulaşmaya tabir edilir. Bu anlamda rüya sahibi için daha sabırlı ve günahsız bir yaşam sürmesi söylenir.

Rüyada Kabirde Yılan Görmek

Rüyada kabirde yılan görmek, kişinin güzel bir hayat sürmediğine, yanlış işlerin peşinde olduğuna, sürekli olarak hatalar da ısrar ettiği anlamlarına geldiği ifade edilir. Bu bağlamda, kişinin derhal kendine gelmesi, günahlarına tövbe etmesi, hatalarından vazgeçmesi gereklidir.

Rüyada Kendi Kabrini Görmek

Rüyada kendi kabrini görmek, iki şekilde yorumlanmaktadır. Rüyanın görülme şekline göre, kabir aydınlık, ışık, ferah huzurlu bir ortam olarak görünüyor ise, şimdi hayatında sürekli olumlu şeyler olacağı, uzun süredir beklenen bir haberin olumlu bir şekilde alınması, maddi olarak zengin olunması anlamları bilinir.

Rüyada Aile Kabristanı Görmek

Rüyada aile kabristanı görmek, kişinin gerçek hayatında her şeyin güllük gülistanlık olduğu, çevresi ile ve ailesi ile ilişkilerinin çok güzel olduğu, uzun bir süre problemin olmayacağı bilgisi aktarılır.

Rüyada Efendimizin Kabrini Görmek

Rüyada Efendimizin kabrini görmek, rüya sahibinin psikolojik durumu ile alakalı bir rüyadır. Bu anlamda kişinin Allah’a daha çok bağlanması, yetim ve yoksula yardım etmesi, ibadetlerine daha fazla özen göstermesi tavsiye edilir.

Rüyada Kabre Yatmak

Rüyada kabre yatmak, rüya sahibinin hayatında birçok şeyin farkında olduğunun, soğukkanlı, gerçekçi bir kişiyi göstermektedir. Diğer taraftan rüyada, kabir karanlık dar bir yer ise, kişinin hayatında sürekli olarak problemler yaşayacağı, geçim dertlerinin başlayacağı, sağlık sorunlarının ortaya çıkacağı anlamlarına geldiği rivayet edilir.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani