Rüyada “Rüyada Kabir Görmek” Görmek

Rüyada Kabir Görmek

Rüyada Kabir görmek, rüyanın içeriğine göre değişmekle birlikte kimi yorumculara göre ev anlamında iken kimilerine göre de hapishane olarak tabir bulmaktadır. Rüyada kabir görmek, hapishane anlamında yapılan yorumlarda bir suç işlenerek hapis hayatı sürüleceğine ya da hayat olarak hapis hayatı şeklinde bir hayat olacağına yorum yapılmıştır.

Kirmani (r.a.) kabir ziyareti yapmanın mahkumları teselli etme olacağını buyurmuştur. Kendisi için kabir kazdığını ya da kabir kazıldığı gören kişi ev yaptırır ya da satın alır şeklinde yorumlamıştır. Kabrin üzerini örttüğünü görenin ömrünün uzun ve sağlıklı olacağına delalet ettiğini buyurmuştur.

Rüyada Kabir Görmek İslami Anlamı

Rüyada kabir görmek, diyanet yorumlarına kişinin gerçek hayatta bir suç işlemesine ve hapishane hayatı yaşaması anlamındadır. Bunun yanında kendisini kabristanda gören kişinin bir suçtan dolayı arandığına işaret etmektedir. Rüyada bir kişinin mezarlıkta gömüldüğünü gören kişinin hapis hayatından kurtularak tahliye edileceği anlamı bulunmaktadır.

İmam Nablusi (r.a.) rüyada kabir görmeyi hapishane olarak yorumlamıştır. İmam Cafer-i Sadık (r.a.) rüyada kabir görmek ile ilgili 3 yorumda bulunmuştur. Bunlardan birincisi üzüntü duymak, ikincisi hapis, üçüncüsü ise sıkıntılı günlerdir. İbn-i Sirin (r.a.) kabristan görmeyi cahil kişilerle arkadaşlık yapmaya, kabre koyulduğunu görmeyi hapse girileceğine, ev çatısında kabir kazılması ömür uzaması yönünde yorumlamıştır.

Rüyada Kabire Girmek

Rüyada kabire girmek yoksulluğa maddi sıkıntıya girileceğine işaret eder. Bunun yanında canlı canlı kabire girdiğini gören kişi düşmanlara karşı galip gelineceğine ve hayatta yaşama sevincini kaybedeceğine tabir edilir. Bir kişinin kabri ev olarak kullandığını orada yatıp kalktığını görmesi fakirleşeceğine delalet etmektedir. Kendisine veya aileden birisine kabir kazdığını gören kişinin ev yaptıracağına ya da satın alacağına dikkat çekmektedir.

Rüyada Kabir Kazmak

Rüyada kabir kazmak rahata huzura ermeye, maddi olarak büyük rahatlık yaşanacağına, bolluk içerisinde olunacak günler içerisine girileceğine, yen olumlu gelişmeler yaşanılacağına dikkat çekmektedir. Rüyasında kabir kazdığını gören kişinin sağlıklı ve uzun bir ömrü olacağı yönünde tabir edilmektedir.

Rüyada Kabir Ziyaret Etmek

Rüyada kabir ziyaret etmek, zora girmiş bir işin düzeltilerek ilerleme yaşanacağını müjdeleyen rüyada bir miktar para geleceğine işarettir. Rüyada kabristan ziyaret etmek, rahatlama yaşatacağına, keyif ve huzurlu günler geçirmeye, bolluk ve bereket içerisinde iş yürütmeye işaret eder. Ayrıca uzun süredir birlikte olunan kişi ile evlenme ve bebek sahibi olma olarak da tabir bulur.

Rüyada Kabirde Namaz Kılmak

Rüyada kabirde namaz kılmak içinde bulunan keder sıkıntıdan kurtulmaya, gözyaşlarının sın bulacağına, istek ve duaların yerine geleceğine, hayırlı kapılar açılacağına ve böylelikle işlerin rast gideceğine delalet eder.

Rüyada Kabir Sulamak

Rüyada kabir sulamak manevi açıdan huzursuzluk yaşamaya aile içerisinde problem yaşanacağına yorumlanır. Rüyada mezar taşındaki yazıları okuduğunu gören kişinin büyük bir günah işlediğine, kabristan harici bir yerde mezar kazdığını gören kişinin ise ölümünün yakın olduğuna yorumlanmaktadır.

Rüyada Kabir Azabı Sesleri Duymak

Rüyada kabir azabı sesleri duymak rüya sahibine sadece dünya hayatı değil ahiretin varlığını hatırlatıcı uyarı olabilecek rüya niteliğindedir. Bir yakınını bu şekilde görmek ise dua istediğine yorumlanmaktadır.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani