Rüyada “Rüyada Kabe Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?” Görmek

Rüyada Kabe Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?

Rüyada Kabe görmek, hayırlı olarak tabir edilmektedir. Rüyasında Kabe’yi ziyaret eden veya herhangi bir şekilde Kabe çevresinde bulunan kimseler, gerçek hayatta da Kabeyi ziyaret etme şerefine nail olurlar. Bu rüya, aynı zamanda o güne kadar işlenen günahlardan arınmayı, malı mülkü Allah yolunda harcamayı, dinen hayırlı amelleri temsil eder.

Büyük İslam alimi Cafer-i Sadık (r.a) buyurmuştur ki; rüyada Kabe görmek dört şekilde yorumlanır. Bunlar devlet adamı, imam, emniyet ve imandır. Bu yorumlara göre rüyasında Kabe gören kişi, devlet adamlarından yardım ve ihsan görür. İmamlık gibi dinen yüce bir mertebeye erişebilir. Bu kimse imanını güçlendirir ve kendisini yaşamı boyunca emniyette hisseder.

Rüyada Kabe Görmek İslami Anlamı

Rüyada Kabe görmek hakkında, İbni Sirin (r.a) ise, şöyle buyuruyor; rüyada Kabe görmek toplum içinde emniyetli bir kimse olarak kabul görmeye delalettir. Aynı zamanda bu rüyayı gören kimse, bir devlet adamından dini bir yardım görür.

Rüyada Kabe’ye Gitmek

Rüyada Kabe’ye gitmek, kişinin manevi yükselişine delalettir. Bu rüyanın sahibi Allah nazarında duaları kabul olan ve günahları affedilen kullardan olur. Bir kimse rüyasında ailesi birlikte Kabe çevresini tavaf ediyorsa, bu rüya tüm aile için hayırlıdır.

Rüyada Kabe Kapısını Görmek

Rüyada Kabe kapısını görmek, gidilen kutsal bir mekan olan Kabe’nin ziyaret edileceğine işarettir. Bu rüyayı gören kişi, yakın bir zamanda Kabe’ye umre ziyareti yapabilir. Bu rüyayı gören kimseler, geri kalan hayatlarını ibadetle geçirir ve Allah’ın kendilerinden razı olacağı bir kul olarak yaşamaya gayret gösterirler. Rüyada görülen Kabe kapısı, hayırlı bir hayata doğru geçişi temsil eder.

Rüyada Kabe İmamı Görmek

Rüyada Kabe imamı görmek, rüyayı gören kişinin eğer o güne kadar saptığı haram yollar varsa, bunlardan tövbe ederek döneceği ve daha iyi bir kul olarak yaşamını sürdüreceğine işarettir. Bu rüyayı gören kişi Allah’ın katında manen bir arınmaya nail olur.

Rüyada Kabe’de Namaz Kılmak

Rüyada Kabe’de namaz kılmak, her türlü şerden ve beladan uzaklaşmaya, yaşamını güven ve sükunetle geçirmeye, doğru bir kul olmaya işarettir. Bu rüyayı gören kimseler yaşamlarında rızk sıkıntısı çekmezler.

Rüyada Kabe’yi Tavaf Etmek

Rüyada Kabe’yi tavaf etmek, rüya sahibinin gerçekte de hac yolculuğu yapacağı ile tabir edilmektedir. Eğer bu kimse Allah’a asi gelen bir kul ise, bundan sonraki yaşamında yaşayacağı olumlu bir değişim söz konusu olacak, kişi tövbe edecektir.

Rüyada Kabe Resmi Görmek

Rüyada Kabe resmi görmek, bu kimsenin Kabe’ye ve hac yolculuğuna duyduğu özlemi temsil eder. Bu rüyanın sahibi eğer hacca gitmeyi istiyorsa, hiç ummadığı bir anda hac yolculuğu yapacaktır.

Rüyada Kabe Örtüsü Görmek

Rüyada Kabe örtüsü görmek, kişiye musallat olan kötülüklerden uzaklaşmaya, güvene, huzura ve sükunete işarettir. Kazandıklarını Allah’ın yolunda hayır işleri için harcar ve mutlu bir yaşama sahip olurlar.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani