Rüyada İstediğini Görmek İçin Okunacak Dua

Rüyada istediğin kişiyi görmek için günümüze kadar ulaşan birçok dini kaynakta farklı dualar belirlenmiştir. Bu dualar tek başına istenilen şeyi görmek için yeterli değildir. Kişinin imanı ve ibadetlerine olan bağlılığı rüyaların görülmesi için en büyük etkenlerden birdir. Rüya görmek isteyen kişinin yatmadan önce peygamber efendimiz ve sahabeler tarafından tavsiye edilen dua ve ibadetleri yapması halinde rüya görülebilir. İslam dini açısından rüyalar üç farklı şekilde zuhur etmektedir. Bunlar:

  • Rahmani rüyalar,
  • Şeytani rüyalar ve
  • Nefsani rüyalar.

Olarak sınıflandırılmaktadır. Kuranı Kerim’de rüyalar hakkında birçok farklı ayet bulunmaktadır. Ancak bu ayetler doğrudan rüya görmek için okunması gereken ayetler olarak düşünülemez.

Rüyada kişinin istediği bir şeyi görmesi veya önemli kararlar almadan önce kalbine manevi alemde bir işaret alması için tavsiye edilen en etkili yöntemlerden biri istihare duası ve namazıdır. Rüyada istediğini görmek için dua okumak kişilerin bu isteklerini gidermesi için en etkili yöntemlerden biridir.

Rüyada İstediğini Görmek İçin Dua Nasıl Okunur?

Rüyada istediğini görmek duası her gece belirli sürelerde yatmadan önce yapılması halinde fayda sağlamaktadır. Bunun için kaynaklarda birçok farklı yöntem ve uygulama yer alır. İstediği bir kimseyi veya bir olayı rüyada görmek isteyen kişinin halis bir niyete sahip olması ve Allah’a tam olarak teslim olması gerekmektedir. Birçok farklı dini kaynakta belirtilen bu duaların işe yarayıp yaramayacağı ise yine yüce Allah’ın takdirine bağlıdır. İstediğini görmek için dua uygulaması için:

  • Yatmadan önce boy abdesti ve namaz abdesti alınır,
  • Allah rızası için iki rekat namaza kılınır,
  • Namaz sonrasında Mülk Suresinin 14. Ayeti 7 kez okunur.

Bu uygulamanın düzenli olarak yapılması ve kişinin Allah’a tam olarak teslim olması her şeyden önemlidir. Bu sayede kişinin rüyasında niyet ettiği şeyi görmesi mümkündür.

Genellikle rüya görmek için birçok alim tarafından Mülk Suresinin 14. Ayetinin okunması tavsiye edilmiştir. Bu suresinin okunmasının ardından kişi Allah’a dua etmesi ve görmek istediği rüya hakkında Allah’tan yardım istemesi gerekmektedir. Bu uygulamalarında ardından kişi sağ tarafı kıbleye gelecek biçimde uyuması şarttır.

Rüyada Sevdiğini Görmek İçin Okunacak Dualar

Dilediğini rüyada görmek için dua okumak en etkili yöntemlerden biridir. İnsanların en çok merak ettiği konulardan biri olan sevdiğini rüyada görme duası, farklı İslami kaynaklarda belirtilmiştir. Sevdiği bir kimseyi rüyasında görmek isteyen kişiler, 7 gün boyunca her gece yatmadan önce abdest alarak, iki rekat namaz kılması ve tavsiye edildiği üzere Mülk Suresini okuması oldukça önemlidir.

Bu konuda en etkili yöntemlerden biri de istiharedir. Tarihi süreç içinde hem peygamber efendimiz hem de İslam alimleri tarafından istihare duası ve istihare namazı çokça tavsiye edilmiştir.

Bir Şeyin Sonucunu Rüyada Görmek İçin Dua

Rüyada bir şeyin sonucunu görmek okunacak dua ile mümkündür. Bu konu hakkında yapılan en büyük tavsiye istihare namazı ve duasıdır. Yatamadan önce kişinin iki rekat istihare namazı kılması ve birinci rekatta Fatiha ile birlikte Kafirun, ikinci rekatta Fatiha ve İhlas Surelerini okuması gerekmektedir. Namazın ardından istihare duasının okunması gerekmektedir.

Bir şeyin sonucunu görmek veya hayırlı olup olmadığının anlaşılması için istihare namazı kılmak ve duasını etmek oldukça önemlidir. Bu uygulama sırasında kişiler doğrudan sonucu göremeyebilir. Ancak kişinin kalbine bu uygulama sonrası ilham yoluyla bazı işaretler verilir. Rüyada istediğini görmek için dua okumak ve istihare namazı kılmak tavsiye edilen en etkili yöntemlerden biridir.

Daha fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Yorum yazın

 

Yorum yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani