Rüyada “Rüyada İş Yeri Görmek” Görmek

Rüyada İş Yeri Görmek

Rüyada iş yeri görmek, kişinin gerçek hayatında alın teri ille para kazandığı, haram para yememeye özen gösterdiği, aldığı paranın hakkını veren kişiye işaret etmektedir. Rüyada iş yeri süpürmek, bu hassasiyet ile davranan kişinin hayatında kazandığı paradan çok daha fazla lezzet alması olarak değerlendirilir. Rüyada eski iş yerini görmek ile ilgili olarak, İslam alimleri şu yorumları yapmıştır.

Rüyada İş Yeri Görmek İslami Anlamı

Rüyada iş yeri görmek, İmam Nablusi (r.a) demiştir ki; İş yerinin rüyada görülmesi, yeni bir kazanç kapısı, mevcut işten daha yüksek bir yere terfi edeceğine işarettir. Rüyada iş yeri görmek, mevki ve makam sahibi olmaya ve gelinecek makamda, hakkıyla yürüteceğine ve adaletli davranacağına delalet eder.

İbni Sirin (r.a) şöyle buyuruyor; Rüyaya iş yerinin girmesi, helal olarak para kazanmaya, hilesiz hurdasız ticaret yapmaya, sadece Allah rızası için yaşamak demektir. Rüyada İş Yeri Görmek, Bu rüyada sadece Allah’a kul olunmasını ve rızkı sadece Allah’ın vereceği anlamlarına gelmektedir.

Rüyada Eski İş Yerini Görmek

Rüyada eski iş yeri görmek, yakın akrabadan, hayırsever bir insandan büyük bir miras kalacağı, işlerin çok daha iyiye giderek bol kazanç ve rızk elde etmeye, maddi ve manevi olarak refah ve huzura ulaşmak olarak belirtilir.

Rüyada İş Yerini Taşımak

Rüyada iş yerini taşımak, hayatta daha güzel sürprizlerin gerçekleşeceğine, olumlu haberlerin alınacağına, zenginliğe, maddi ve manevi olarak esenlik olarak söylenir. Kişinin bu hayata erişmek için sabırlı ve günah işlemeden yaşaması gerekmektedir. Sabrın sonunda Allah mükafat verecektir.

Rüyada İş Yerini Satmak

Rüyada iş yerini satmak, genel olarak iyi yorumlanmaz. İşsizliğe, geçim sıkıntısının olacağına, maddi olarak problemlere, borç batağına düşmek anlamlarına geldiği söylenir. Bundan dolayı kişinin daha şükürlü bir hayat benimsemesi ve mevcut işinden kazanılan paranın hakkını vermeli ve kıymetini bilmesine yönlendirilmektedir.

Rüyada İş Yerinde Yangın Görmek

Rüyada iş yerinde yangın görmek, uzun emekler sarf edilen bir işin sonunda emeklerin zayi olacağına, büyük bir projenin küçük hatalardan dolayı kaybedilmesi, ihmalkar davranışlardan dolayı aile içinde sorunlara kadar gidileceği ifade edilir. Başka bir yoruma göre ise, kişinin hayatında farkında olmadan çok kişiyi kırdığını, eşini ve çocuklarını üzdüğü yönünde yorum yapılır, bundan dolayı, kötü olan hareketlerinden vazgeçmesi gerekmektedir.

Rüyada İş Yeri Soyulması

Rüyada iş yeri soyulması, rüya sahibinin hayat düzenin alt üst olması, darmadağın bir psikolojik bir çöküntü dönemine gidileceği anlamları ortaya çıkar. Kişinin namazlarını aksattığı, insanlara yardım etmediği, yalan söylediği işlerinden vazgeçmesi ve tövbe ederek düzenli bir Müslüman olması gerektiği anlaşılır.

Rüyada İş Yeri Açmak

Rüyada iş yeri açmak, kederli dönemlerin biteceği, yaşanan belli sıkıntılardan sonra daha huzurlu ve mutlu bir hayata merhaba denmesi olarak nitelendirilir. Bu hayatında geçmişte yapılan hataların yapılmayacağı, ileriye maddi ve manevi olarak daha güvenli adımlar atılması olarak bilinir.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani