Rüyada “Rüyada İnşaat Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?” Görmek

Rüyada İnşaat Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?

Rüyada inşaat yapıldığını görmek birçok farklı açıdan değerlendirilip, yorumlanmalıdır. Genel itibariyle rüyada inşaat görmek hakkında yapılan yorumlar hayırlı ve güzeldir. Bir kişinin rüyasında inşaat görmesi, uzun süredir sabır gösterilen bir işte kazanılacak zafere işaret eder. Aynı zamanda bu durum manevi olarak da yorumlanabilmektedir. İmam Cafer-i Sadık (r.a)’a göre; mümin kadın ya da erkeklerin rüyasında inşaat görmesi, o kimselerin cennette elde edecekleri hayırların müjdecisidir. Bu rüyanın manevi yorumunun gerçekleşmesi için kişinin haramlardan sakınması ve ibadete yönelmesi gerekmektedir. Hem ahrette hem de dünyada bu rüyanın gerçekleşebilmesi için Allah’a yöneliş ve ibadet tavsiye edilmektedir.

Rüyada Cami İnşaatı Görmek Ne Anlama Gelir?

Bir kişi eğer rüyasında cami inşaatı görüyorsa, o kişi hakkında her açıdan hayırlar vardır. İmam Nablusi (r.a)’ye göre; bir kimsenin rüyasında bir cami ya da medrese yaptırdığını görmesi, kişinin iman selametine ve dünyevi kazancına işaret etmektedir. Rüyada cami inşaatı görmek bu yönüyle oldukça hayırlıdır. Bunun yanı sıra cami inşaatı görmek ve cami inşaatında çalışmanın benzer birçok anlamı vardır. Bunlar;

  • Kişinin saygınlığının artacağına
  • Helal kazanç elde edeceğine
  • Hayırlı bir kısmete

İşaret etmektedir. Rüyada cami inşaatı gören kişilerin aynı zamanda şehit olacaklarına dair bir rivayette vardır. Rüyalar eğer doğru ve olumlu yorumlanırlarsa o rüyalar mutlaka kişinin hayrına olacaktır.

Rüyada İnşaat İşçisi Görmek Neye İşaret Eder?

Rüyada inşaat işçisi görmek, nefsin doygunluğu ve dini yönelişi temsil etmektedir. Bu rüyanın yorumunda nefsin doygunluğa ulaşması olumsuz gibi görünse de aslında hayırlı bir yorumdur. Nefsin doyması; kişinin dünyevi zevklere yüz çevirip tamamen ibadete ve gafletten uyandığına bir işaret oluşturmaktadır. Bunun yanı sıra rüyada inşaat işçisi görmek, çokça arzulanan ve peşinden koşulan bir işin hayırla sonuçlanması olarak da yorumlanabilmektedir.

Rüyada Bitememiş Ev İnşaatı Görmek Ne Demektir?

Rüyada yarım kalmış bir ev inşaatı görmek hakkında genel itibariyle olumsuz yorumlar yapılmaktadır. Rüyada inşaatı bitmemiş ev görmek kişinin aile fertlerinden birinin yaşayacağı sıkıntıya ve bu sıkıntıdan tüm hane halkının etkileneceğine işaret edilir. Aynı zaman da bitmemiş ev ya da herhangi bir yer görmek, uzun zamandır beklenen bir işin olumsuz sonuçlanacağı şeklinde de yorumlanmaktadır.

 Rüyada İnşaat Temeli Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada inşaat temeli görmek hakkında rüyayı gören kişinin haline göre yorumlar yapılabilmektedir. Bu rüyayı gören kişi;

  • Bekârsa: Yeni bir yuva kuracağına ve hayırlı evlada
  • Evliyse: Uzun bir yolculuğa ya da ev değişikliğine işaret eder.

İnşaat temeli görmek genellikle bekâr kimseler için güzel anlamlar taşımaktadır. Bu rüyayı gören bekâr bir erkeğin; bir aile kuracağına, evlendikten kısa bir süre sonra da hayırlı bir evlada sahip olacağına işaret etmektedir. Bu yönüyle hayırlı bir rüyadır. Rüyalar hem içinde bulunan işaretlere göre hem de rüyayı gören kişiye göre değişiklik göstermektedir. Rüyada inşaat temeli görmek, bu duruma örnek oluşturan en güzel rüyalardan biridir.

Rüyada Yeni Yapılan İnşaat Görmek Neye İşaret Eder?

Rüyada yeni yapılan bir inşaat görmek, hayırlı işlerin yakında olduğunun bir işaretidir. Rüyada yeni yapılan bina görmek, yoğun bir çalışma dönemine girileceğini ve bu dönemin sonunda elde edilen zaferin, zihinsel ve bedensel yorgunluğa değeceğine işaret etmektedir. İbn-i Sirin (r.a)’ demiştir ki; kişinin yeni başlanan bir inşaat görmesi, kendine bir yer yapması ya da yaptırması, büyük zaferlerin habercisidir. Bu zaferler kişinin hem ahretini hem de dünyasını kurtarır.

Rüyada Yıkılan İnşaat Görmek Ne Anlama Gelmektedir?

Rüyada inşaatın yıkıldığını görmek dikkat edilmesi gereken ve kişiye uyarı veren bir rüyadır. Bu rüyayı gören kişilerin normal hayatlarında daha dikkatli olmaları tavsiye edilmektedir. Rüyada yıkılan inşaat; kişinin farkında olmadığı küçük problemlerin ileride kişiyi ruhsal bunalıma sokacağı ve maddi sıkıntılarında bu bunalımla birlikte baş göstereceği işaret edilmektedir. Bu rüya görüldükten sonra, rüyayı gören kişi şükrederek, rabbine sığınırsa karşılaşacağı tüm sıkıntılardan saygı değer bir kimse tarafından kurtulacaktır. Bu nedenle kötü rüyaların şerrinden ve hayırsızlığından Allah’a sığınmak her zaman için birçok âlim tarafından tavsiye edilmiştir.

Rüyada Başkasının İnşaat Yaptırdığını Görmek Ne Demektir?

Rüyalar genellikle tek bir anlam taşımazlar. Çoğu zaman özellikle karmaşık rüyalarda birçok farklı mana vardır. Rüyada başkasının inşaat yaptırdığını görmek de bu rüyalardan biridir. Eğer kişi tanıdığı birinin inşaat yaptırdığını görüyorsa; rüyasında gördüğü kişinin hac vazifesini yerine getireceğine işaret etmektedir. Bunun yanı sıra eğer rüyayı gören kişi tanımadığı bir kimsenin inşaat yaptırdığını görüyorsa; bu rüyada da hayır var demektir. Çünkü tanınmayan birinin rüyada inşat yaptırdığını görmek rüyayı gören kişi için yorumlanmaktadır. İlk yorumda başkası için hayır varken ikinci yorumda kişinin bizatihi kendisi için hayırlar söz konusudur.

 Rüyada İnşaatta Çalışmak Ne Anlama Gelir?

Rüyada inşaatta çalışmak İmam Nablusi (r.a)’nin yorumuna göre; kişinin sahip olduğu servetinin artacağına ve bu kazançla yapacağı birçok hayırlı işe rivayet edilir. Rüyada inşaatta çalışmak gerçek hayatta da yoğun bir iş hayatını ve çalışma hayatında karşılaşılabilecek bazı sorunlara da işaret ediyor olabilir. Bu rüya hakkında yapılan olumsuz yorum; rüyayı gören kişinin çabalarının heba olacağı ve saygınlığının büyük ölçüde azalacağına dair işaretler vardır. Başka bir büyük âlim olan İmam Cafer-i Sadık (r.a) şöyle buyurmuştur; rüyada inşaatta çalışmak kişinin iman selametinin bir göstergesidir. Ancak imanı artan kişinin dünyalık sıkıntısı da artar. Bu nedenle sıkıntılara sabrederek sonunda selamete ermek için çabalamak gerekir.

Rüyada İnşaat Kumu Görmek Neye İşaret Eder?

Rüyada kum görmek genellikle zenginlik ve hastalık olarak iki farklı şekilde yorumlanmaktadır. Rüyada inşaat kumu görmek de bu yorumlara benzer birkaç yoruma sahiptir. Rüyada inşaat kumu görmek;

  • Kişinin, borçlarının biteceğine
  • Sıkıntının sona erip, ferahlayacağına
  • Büyük bir ev sahibi olacağına

İşaret etmektedir. Bu yorumlar rüyanın olumlu yönünü ifade etmektedir. Fakat bu yorumların paralelinde bir de rüyada inşaat kumu görmek hakkında yapılan olumsuz yorumlar vardır. Bunlar;

  • Ağır bir hastalığın geleceğine
  • Tedavi için kazanılan paraların harcanacağına

Yorumlanmaktadır. Bu yorumlardan hareketle, kişinin maddi kazancının artacağı ancak sağlık sorunları yaşayabileceği düşünülmektedir. Bu nedenle hem olumlu hem de olumsuz bir rüya olarak yorumlanır.

Rüyada İnşaat Ustası Görmek Ne Demektir?

Rüyada inşaat ustası görmek hakkında çok önemli yorumlar yapılmaktadır. Cabir-ül Magribi (r.a)’nin yorumuna göre; rüyada usta bir kişiyi görmek, rüya sahibinin ilme yönelmesi gerektiğinin bir işaretidir. Rüyada ister inşaat ustası olsun ister farklı bir usta olsun fark etmeksizin, rüya sahibinin ilim öğrenmesi ya da ilim öğreneceği düşülmektedir. Bu rüya tabirinde ilim olarak kastedilen, kişiye ve çevresine fayda veren ilmi öğrenmektir. Fayda vermeyen ilimden kaçınmak ve vakti iyi değerlendirmek gerektiği tavsiye edilmektedir. Rüyada inşaat ustası görmek, sevilen ve saygınlığı oldukça yüksek bir kişiyle tanışmaya ve onunla bilgi alışverişinde bulunmayı da işaret etmektedir.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani