Rüyada “Rüyada iki Kere Ağlamak Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?” Görmek

Rüyada iki Kere Ağlamak Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?

Rüya içinde üst üste iki kere ağlamak bir olumlu olay bir de olumsuz olay yaşanacağına işaret etmektedir. Rüyada ağlamak kimi zaman olumlu kimi zaman olumsuz tabir edilebilmektedir.

Rüyada Ağlamanın İyi Yönleri

Rüyada ağlamak iyiye de kötüye de yorumlanmaktadır. Rüyayı gören kişi rüyadan uyanınca iyi hissediyorsa ya da rüya içerisinde kötü bir olay yoksa sessizce ağlamanın ferahlığa işaret ettiği şeklinde yorumlanmaktadır. Rüyada ağlamak üzülmek eğer şiddetli değilse olumlu yorumlanmasında ve bu ağlamanın kişiye bereket getireceği şeklinde ifade edilmesinde sakınca yoktur. Rüyada ağlamak Diyanet tabir ve yorumlarında genel olarak sessizce ağlanıyorsa keder ve üzüntülerden kurtulma anlamına gelmektedir.

Rüyada Ağlamanın Kötü Yönleri

Rüyada sesli ağlamak rüyadaki ağlamanın olumsuz yorumlanmasına neden olmaktadır. Rüya sahibinin de uyanıkken yani kendi hayatında da ağlayacağı anlamına gelmektedir.

İmamı Nablusi (r.a) tabirinde; rüyada bağırarak veya elini suratına vurarak, laf söyleyerek, cep ve yakasını yırtarak ağlaması, uyanıkken bu şekilde ağlaması şeklinde ifade etmiştir.

Sık Görülen rüyalardan, Rüyada Ağlamak neye işarettir? İslami kaynaklardan anlamını okuyabilirsiniz.

Rüyada Hıçkırarak Ağlamak

Rüyayı gören kişi kendi rüyasında hıçkırarak ağlıyorsa uyandığında da aynı şekilde ağlayacağına delalet etmektedir. Rüyayı gören kişinin başında bir dert varsa ya da bir olayın sonucunu bekliyorsa bu olayın kötü sonuçlanacağı anlamına gelmektedir. Rüya içerisinde sessizce ağlamak ya da kendi içine kapanık ağlamak iyiliğe işaret ederken rüyada belirgin şekilde acı ve ıstırap duyarak ağlamak kötü olayların gelişeceği şeklinde yorumlanır.

Başkası İçin Ağlamak

Rüyada başkası için ağlamak kişinin bir başkasının hayatına müdahale edeceği anlamı taşımaktadır. Bu müdahale iyi anlamda da olabilmektedir, kötü anlamda da olabilmektedir. Eğer kişi yakın bir akrabasının sorununu çözecekse rüyasında bir başkası için ağladığını görebilir. Bu rüya sahibinin yapacağı işin iyilikle sonuçlanacağını göstermektedir. Ancak rüya sahibinin arasının kötü olduğu biri için rüyasında ağladığını görmesi o kişinin mutsuz olduğu ya da ileriki zamanlarda kötü bir olayla karşılaşacağı anlamını taşımaktadır.

Rüya Sahibinin Ağlaması

Rüya içerinde kişi kendisini de görebilmektedir. Rüyada kendinin ağlarken görmek günlük hayat akışında belirgin farklılar olacağı şeklinde yorumlanmaktadır. Örneğin bekar bir kadın bu rüyayı görüyorsa evleneceğinin habercisi olduğu şeklinde yorumlanabilirken evli bir kadın bu rüyayı gördüğünde eğer çocuk sahibi olmak istiyorsa bu dileğine kavuşacağı anlamını taşımaktadır. Rüyaların çoğunluğu kişinin hissettiği duygulardan oluşmaktadır. Kişi eğer rüyasında mutlu hissetmişse rüyasındaki olayların iyi yorumlanacağını düşünmektedir. Burada ağlamak olumsuz bir izlenim yaratsa da eğer kişi rüyasında bağırarak ya da hıçkırarak ağlamıyorsa bu rüya sahibinin feraha ereceğini gösterir.

Ağlamak ve Sarılmak görmenin tabiri için, Rüyada Ağlamak ve Sarılmak neye işarettir? Dini Kaynaklardan Alimlerin yorumunu okuyabilirsiniz.

Rüya Sahibinin Başka Kişinin Ağladığını Görmesi

Kişi gördüğü rüya içerisinde pek çok farklı tanıdık ya da tanınmadık yüzler görebilmektedir. Rüyasında görülen bu kişilerle ilgili gelişmelerde rüya sahibi etkilemektedir. Rüyada başkasının ağladığını görmek görülen kişi tanıdıksa rüya sahibinin o kişi ile ilgili bir olayda söz sahibi olacağı anlamına gelmektedir. Eğer gördüğü kişi bir tanıdıksa ve rüyada ağlarken sessizce ağlamışsa, gözyaşları rüyada belirginse kişinin beklentileri iyi sonuçlanacak demektir. Bu beklentilerin iyi sonuçlanması içerisinde ise kişiye en çok rüya sahibinin yardımı dokunacak demektir. Örneğin rüyasında kız kardeşinin ağladığını gören bir abla kız kardeşiyle ilgili bir işin iyi sonuçlanması için kız kardeşine maddi ve manevi destek de bulunabilmektedir.

Eğer rüyasında gördüğü kişi tanımadığı bir kişi ise dolaylı yoldan o kişinin hayatına dokunacağı anlamına gelmektedir. Gördüğü kişiyi gerçek hayatta tanımasa da o kişinin yapılacak iyi ya da kötü bir işinin sonucuna varılırken rüya sahibinin bu sonuçta rol oynaması şeklinde yorumlanabilmektedir. Eğer herhangi biri bir iş için araba satın almak istiyorsa, rüya sahibi bilmeden araba satacak birine fiyatta indirim yapması için ikna ettiği vakit arabayı satın alacak kişinin hayatına doğrudan olmasa da dolaylı yoldan olumlu bir katkıda bulunmuş olacaktır. Bu gibi durumların gerçekleşeceğinin habercisi bu ve benzeri rüyalar olabilmektedir.

Rüyadayken Gerçekten Ağlamak

Rüya sahibi kendini rüyanın içinde tepki veriyor gibi düşünüyor aslında gerçek hayatta da rüyasında yaşadığı korkuları ya da mutlulukları fiziksel tepki olarak yansıtmaktadır. Rüyadan ağlayarak uyanmak kişinin rüya içerisinde çok korktuğuna işaret edebilir. Bu durumun tam tersi olarak da kişi rüyasında mutluluktan ağladıysa yine ağlayarak uyanabilir.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani