Rüyada “Rüyada İçki Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?” Görmek

Rüyada İçki Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?

Rüyada İçki görmek, rüya sahibinin gelecek hayatına dair ciddi anlamda uyarı ve mesajlar niteliği taşır. Rüyada İçki içmek, haram yoldan ele bir para geçeceğine ve bu paranın iyi olmayan yollarda harcandığına dalalet eder. Alkollü içkiler genellikle iyiye yorulmaz. Rüyada görülen şarap ya da şampanya asil bir kadına yorumlanır. Rüyayı gören kadınsa toplumda beğenilen asil bir kadın olduğuna; erkekse asil ve güzel bir kadınla evleneceğine dalalet eder.

Rüyada İçki Görmek İslami Anlamı

Rüyada İçki görmek, özellikle toplu ortamlarda içilen alkol için toplu halde işlenecek günah, haram, haram mal yorumu yapılır. İbn-i Sirin(r.a)’ın yorumlarına göre rüyada içki görmek görülen içkinin şekline göre değişiklik göstermektedir.

Rüyada görülen berrak olan alkolsüz içki kişinin huzuru bulacağına hayatında mutlu olacağına, helal kazanç elde edeceğine, duru bir hayata sahip olacağına ve ahiretinin de güzelleşeceğine dalalet eder. Ancak alkollü içkiyi hayra yormaz. Haram mala, bundan doğan zarar ve ziyana yorar.

Rüyada İçki İçmek

Rüyada içki içmek ele geçen haram mala, sonucunda ortaya çıkan maddi ve manevi kayba işaret eder. Borçları ödeyemez hale gelmeye, iflasın eşiğine gelmeye dalalet eder. Büyük günahlara girmeye, içkiyi kadehten içmek yine haram mala, suyla karıştırılmış rakı haram ve helal karışık mala dalalet eder.

Rüyada İçki İçen Birini Görmek

Rüyada görülen içki içen kişi ya da içki masası rüyayı gören kişi eğer içmiyorsa hayra yorulur. Şehadete çağrılmaya, Allah yolunda savaşmaya ve Allah’ın rızasını kazanmaya dalalet eder. Rüyada içki akan bir nehir görülmesi, bir çok imtihanın beklediğine, bu nehirde yüzmek ise bu imtihanları başarı ile atlatmasının imkansız olduğuna yorulur.

Rüyada İçki Şişesi Görmek

Bu rüya elimize geçen yüklü miktar para ile birilerine yardım etmeye, birilerinden yardım istemeye ya da sevdiği bir kişiyi çok özleyip sonunda ona kavuşmaya yorulur. Hayra yorulur ve yardımlaşmayı simgeler.

Rüyada İçki Almak

Rüyada içki almak kazandığınız paranın haram yolda harcanacağına, çarçur edileceğine ve bereketini kaybedeceğine yorulur. Bu rüya bazen de üzücü haberlere yorumlanır. İstenen borca, hastalığa, yataklara düşmeye ve derin kedere dalalet eder. Üzüntü ve kederi def edemediği için çok hastalanmaya yorulur.

Rüyada İçki Dökmek

Geçirilecek olan zor ve sıkıntılı günlere, derde kedere ve bedbaht yaşamaya yorulan bir rüyadır. Beklenmedik kötü sürprizlere, tek başına savaşmaya, kimsesiz hissetmeye dalalet eder. Bazen de sabit ve garanti gelir elde edip rahat ve konforuna çeki düzen vermeye de yorulur.

Rüyada Eşinin İçki İçtiğini Görmek

Eşine dua etmesi gerektiğine dalalet eder. Eşinin günaha meyilli olduğunu gösteren uyarı içerikli bir rüyadır. Bazen bu rüya dert sahibi olmaya, olmadık işlerle uğraşmaya, rezil olmaya, toplum içinde küçük düşmeye işaret eder. Ancak kısa sürede bunları atlatacak ve çok büyük başarılar da elde edecektir. Bazı yorumculara göre bu rüya insanların açıklarını araştırmaktan ötürü Allah katında günahkar olmaya dalalet eder.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani