Rüyada “Rüyada İblis Görmek” Görmek

Rüyada İblis Görmek

Rüyada iblis görmek, rüya sahibinin çevresinde kötü niyetli kişiler olduğu ve bu kişilerce iftiraya uğrayacağı, hak etmediği sözler duyacağına dikkat çekmektedir. Başka bir yorum da Allah korkusu olmayan kötü kalpli kişiler tarafından zarara uğrama yönündedir. Rüyada iblis görmek, İslami boyutta yapılan yorumda ise rüya sahibinin Allah yolunda hayırlı işlerle uğraşan dünyevi bekletiğişi olmayan bir kişi olduğu şeklindedir.

Rüyada İblis Görmek İslami Anlamı

Bu rüyayı gören kişinin hem iş hayatında hem de özel hayatında huzursuzluk ve mutsuzluk yaşayacağına, hanesinde birisinin ağır hastalığa yakalanacağına delalet etmektedir. Rüyada insan görünümünde iblis görülmesi ise o kişi hakkındaki düşüncelerin doğruluğuna ve kendisine zarar getirecek kişilerden uzak durulmasına yorumlanmaktadır.

İmam Cafer-i Sadık (r.a.) rüyada iblis görmek ile ilgili 6 tabirde bulunmuştur. Dini inancın eksik olması, Allah’a itaat noktasında eksiklik, iyi insanlardan uzak olunması, düşman, şehvet ve haram yemek olarak tabir etmiştir.

Rüyada İblisi Kovalamak

Rüyada iblisi kovalamak iş hayatındaki olumlu gelişmeleri müjdelemektedir. Tecrübe sahibi bir kişinin yanında işe girilmesi ve maddi sıkıntılardan borçlardan kurtulması şeklinde tabir edilmektedir. Mevki olarak yükselme yaşanacağına, iş hayatında ve hanesinde bereket olacağına, kazancının artışına ve istediği işi yapacağına işaret etmektedir. Buna karşılık olarak emek verilen bir işin yarıda kalacağı emeklerin boşa gideceği şeklinde de yorum bulmaktadır.

Rüyada İblisten Korkmak

Rüyada iblisten korkmak hayallere ulaşmaya, maddi ve manevi olarak huzura kavuşmaya dikkat çekmektedir. Bu karşılık kötü niyetli kişilerle iş ortaklığı yapıldığını, bu kişilerden zarar görülerek uzun bir süre kendisini toparlayamayacağını göstermektedir. Başka bir yorum olarak da rüya sahibinin olgunlaşarak çevresinde öncülük etmesi yönündedir.

Rüyada İblisle Uğraşmak

Rüyada iblisle uğraşmak rüyayı gören kişinin kendisine kötülük yapmak isteyen kişilere adalet yönünden cezalandırılmalarını sağlayacağı ve sıkıntılar karşısında eğilmeyen bir yapıya sahip olunduğunu göstermektedir. Art arda yaşanacak hayırlı işlerle maddi kazancının bollaşacağına zengin hayat sahibi olunacağına da yorum yapılmaktadır.

Rüyada İblis Öldürmek

Rüyada iblis öldürmek düşmanlara karşı galip gelmek olarak tabir edilmektedir. Rüyayı gören kişinin sıkıntılarından kurtulmasına, manevi olarak ferahlamasına yorumlanmaktadır.
Bu rüya ile ilgili İmam Nablusi (r.a.) maneviyat kuvvetlenmesi, ilim öğrenmek için girilecek bir yol, Allah’a adanmış bir ömür, merhametsiz vicdansız kişilerin kötülüklerinden korunma olduğunu buyurmuştur.

Rüyada İblisle Savaşmak

Rüyada iblisle savaşmak rüya sahibinin hanesinde neşesinin bol olacağına huzurun eksik olmayacağına tabir edilir. Yeni bir iş olarak da yorumlanan rüyayı gören kişinin bol kazanç sahibi olacağına delalet etmektedir. İbn-i Sirin (r.a.) rüyada iblisle savaşarak onu alt ettiğini gören kişinin dini inancının sağlam olduğunu buyurmuştur.

Rüyada İblisi Yenmek

Rüyada iblisi yenmek sıkıntı ve sorunlardan arınma yaşanarak maddi ve manevi olarak refaha ulaşma şeklinde tabir edilmektedir. Bol rızık ve mal sahibi olunacağını göstermektedir. İbni-i Sirin (r.a.) rüyada görülen iblisin düzenbaz ve büyük bir düşman olduğu şeklinde yorum yapmıştır.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani