Rüyada “Rüyada İbadet Etmek” Görmek

Rüyada İbadet Etmek

Rüyada ibadet etmek, bu rüyanın sahibinin hayırlı amellerine, hem dünya hem de ahiret hayatı için atacağı güzel adımlara, hayır işlerine delalettir. Rüyada ibadet ettiğini gören kimse günahlarına tövbe eder. O güne kadar yaptığı yanlışlardan döner. Rüyada İbadet Etmek, Eğer kişinin Allah’ın haram kıldığı ve hoşnut olmayacağı alkol veya kumar gibi alışkanlıkları varsa bu alışkanlıklarından vazgeçerek, geri kalan yaşamında Allah’ın rızasını kazanmak için yaşayan bir kul olur.

Rüyada İbadet Etmek İslami Anlamı

İmam Nablusi (r.a) şöyle buyuruyor; rüyada ibadet etmek veya dua edildiğini görmek, rüya sahibinin gerçek hayatta kılacağı namazlara ve dualara delalettir. Bu kimsenin yaptığı bu ibadetler, Allah tarafından kabul edilecek ve kişi manevi bir yükseliş ile uyanacaktır.

Aynı rüya hakkında Cafer-i Sadık (r.a) buyurmuştur ki; rüyada ibadet etmek beş biçimde yorumlanmaktadır. Bu yorumlar, Allah’a yakın olmak, kurtuluş ve selamete mail olmak, müjdelenmek, düşmana karşı zafer elde etmek ve yolların en hayırlısına en güzeline adım atmaktır.

Rüyada İbadet Yeri Görmek

Rüyada ibadet yeri görmek, ferahlık ve huzurla yorumlanmaktadır. Rüyada görülen cami, kilise, havra veya ufak bir mescit, rüya sahibinin hayatın yorgunluğundan el etek çekip, içsel olarak kendisini desteklemesiyle de açıklanır. Bu kimse geçmiş yaşamında onu yoran yanlışlarına tövbe edecektir.

Rüyada Zikir Çekmek

Rüyada zikir çekmek, yani Allah’ın isimlerini zikretmek yaşanacak maddi ve manevi huzura, mutluluğa işaret eder. Bu rüyanın sahibi dini yönden Allah’ın nazarında sevilen bir kul haline gelir ve mertebesi yükselir. Rüyanın dünyevi anlamda tabiri ise, bu kimsenin her türlü sıkıntısından kurtulacağı ile açıklanır.

Rüyada İbadet Eden Kadın Görmek

Rüyada ibadet eden kadın görmek, bir kimseden hayır dua almaya delalettir. Rüyada görülen kadın eğer tanıdık bir kimse ise, rüya sahibi aile büyüklerinden birinden hayır dua alacaktır. Eğer yabancı bir kadın görülmüş ise, bu rüyanın sahibi toplum nazarında hayırlı işlerde bulunacak ve kendisini tanımayan kimselerden dua alacaktır. Ayrıca bu rüya bekar kişiler için evlenmeye işarettir.

Rüyada İbadet Eden Adam Görmek

Rüyada ibadet eden adam görmek, yeni başlangıçlara delalettir. Bu başlangıçlar kişinin manevi yönünü de kuvvetlendiren adımlardır. Bu rüyanın sahibi din adamı veya dinen mertebesi yüksek birinden yardım alabilir.

Rüyada İbadet Eden Birini Görmek

Rüyada ibadet eden birini görmek, iyi kimselerden hayır ve yardım görmeye delalettir. Rüya sahibi her ne sıkıntısı varsa bunları atlatarak, huzurlu bir hayata kavuşur.

Rüyada Camide İbadet Etmek

Rüyada camide ibadet etmek, kişiye hayır getiren dostluklara işarettir. Bu kimse çevresindeki hayırlı dostları sayesinde kötü alışkanlıklarını ve olumsuz hallerini bırakarak, refahı yüksek bir hayata kavuşur.

Rüyada Kilisede İbadet Etmek

Rüyada kilisede ibadet etmek, evlenmeye delalettir. Bu rüyayı gören kimse eğer evli ise çocuğunun olacağı kendisine müjdelenmiştir. Bu kimsenin hayırlı evlatları olacaktır.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani