Rüyada “Rüyada Güvercin Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?” Görmek

Rüyada Güvercin Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?

Rüyada güvercin görmek, güzel haberlere, sadık ve vefalı dosta, sevgiliye, duaların Allah tarafından kabul olacağına yorumlanır. Rüyada beyaz güvercin görmek, sevince mutluluğa, mutlu bir haber alınacağına işaret etmektedir. Evinde güvercin gören bir erkeğin kısmetinin açılacağı ve saygılı ve güzel bir kızla evleneceği şeklinde yorumlanmaktadır.

Çeşitli rüya alimlerinin birbirinden farklı birçok yorumu bulunmaktadır. Bu yorumlamalara bir göz atalım. Rüya alimlerinden olan Cafer-i Sadık (r.a) bu konuyla ilgili şöyle demiştir; evlenilen kişinin sadık bir eş olacağını, kısa bir süre içinde mal sahibi olacağını, ibadet ederek mutluluğa kavuşacağını söylemektedir.

Rüyada Güvercin Görmek İslami Anlamı

Rüyada güvercini uçarken görmek, uzaktan gelecek güzel habere, ibadetlerin kabul olacağına, hayat boyu sürecek mutluluğa açılacak yolu anlatmaktadır. Ayrıca rüyada güvercin görmek güzel, iyi ve müjdeli haber anlamına gelmektedir. İslami, dini anlamı ne anlama gelir? sorusunun cevabı ise Allah’ın bütün duaları kabul edeceği, ibadetlerin kabul olacağı, huzura kavuşulması olarak yorumlanmaktadır.

İmam Nablusi (r.a) buyurmuştur ki; emin, sefir, sadık dost ve sevgilidir. Sırları hıfz eden ailesi için meşakkat ve mihnetlere tahammül eden masum kadınlara delalet eder şeklinde anlatmıştır. İbni Sirin (r.a) yorumu; güvercin gören kimsenin güzel bir eşle evlenmesini, hayırlı işlerle ve kişilerle karşılaşılması şeklinde anlatmaktadır.

Rüyada Güvercin Yakalamak

Rüyada güvercin yakalamak, dil bilgisi gelişmiş ve edebiyatla alakalı olan biri ile tanışılmasına, problemlerden kurtulmaya, sıkıntıların geçmesine, huzurlu hayat yaşanacağına, yüklü miktarda para kazanılacağına, problemli işlerin düzene gireceğine işaret etmektedir. Ayrıca güvercin yakalayanın bir kız çocuğu olacağı söylenmektedir.

Rüyada Beyaz Güvercin Görmek

Rüyada beyaz güvercin görmek, beyaz güvercin sevinç ve mutluluğa kavuşulması, uzaktan gelecek iyi haberlere, eğitim hayatında kademe kademe yükselerek kariyer basamaklarını tırmanmaya işaret etmektedir.

Rüyada Güvercin Yavrusu Görmek

Rüyada güvercin yavrusu görmek, güvenilir insanlara, sıkı dostluklara, uzaktan gelen müjdeli haberlere, iş hayatında başarıların yakalanması şeklinde yorumlanmaktadır. Ayrıca güvercin yavrusu gören kişinin kısa süre içinde erkek ya da kız çocuğu olacağı söylenmektedir.

Rüyada Güvercin Yakalamak

Rüyada güvercin yakalamak, kız çocuğu olacağına, problemlerden kurtulmaya, parasal anlamda sıkıntıların kaybolmasına, huzurlu ve mutlu bir hayat yaşanılacağına işaret etmektedir.

Kirmani (r.a) şöyle buyuruyor; kadın ya da erkek farketmeksizin hayırlı bir kısmetle evlilik yapılacağını ve hayırlı haberler alınacağı şeklinde buyurmaktadır.

Rüyada Güvercin Beslemek

Rüyada güvercin beslemek ise; gören kişinin hayatında olumlu ya da olumsuz büyük değişiklikler olacağına, günahlarından arınacağına, iyi haberler alınacağına, maddi sıkıntılardan kurtulma, aile ile yaşanan tatsız gerilim probleminin aşılması, iş hayatında olumlu ya da olumsuz değişiklikleri yorumlamaktadır.

Rüyada Güvercin Uçurmak

Rüyada güvercin uçurmak ise; bütün sıkıntıların, dertlerin ve kederlerin uçup gitmesi, problem yaratan kişilerin rüyayı gören kişinin hayatından çıkması, rahatlığa, emniyetli ve güvende hissetmeye, bereketli bir geleceğe, güzel uğraşlara, devlet içinde bir iş sahibi olmaya, kariyer yapma şeklinde yorumlanmaktadır.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani