Rüyada “Rüyada Güneş Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?” Görmek

Rüyada Güneş Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?

Güneşin rüyada görülmesi genel olarak hayırlı şekilde yorumlansa da rüyada görülen güneşin nasıl görüldüğüne göre tabirler değişiklik göstermektedir. İmamı Nablusi (r.a) diyor ki rüyada görülen güneş; halife, melik, baba, devlet adamı ya da güzel bir kadını simgeler. Rüyada kendinin güneş olduğunu gören kimse ise, güneşin ışığı ne kadar büyükse o kadar büyük bir mala sahip olur. Rüyada güneş görmek İmamı Nablusi (r.a)’nin yorumuna göre;

 • Rüya sahibi kadın ise, kocasından yana gönlünün hoş olacağı hareketler görür.
 • Rüya sahibi halktan biri ise, helal kazanç elde eder.
 • Rüya sahibi kumandan ise, hükümdarın himayesine geçer.
 • Rüya sahibi vali ise, çok büyük kudrete ulaşır.
 • Rüya sahibi bekar ise, evlenerek mutluluğa kavuşur.
 • Rüya sahibi tüccar ise, işlerinde ve alışverişlerinde kar elde eder.

Diyanet Yorumuna Göre Rüyada Güneş Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada güneş görmek Diyanet yorumuna göre, devlet büyüklerini temsil etmektedir. Bir kimse rüyasında güneşi görür ise, o kimsenin çektiği acılar sona erer. Rüya sahibi rüyasında güneşin yakıcı sıcağından kaçıyorsa ve gölgeye saklanıyorsa, gerçek hayatında dilediği her dilek kabul olacak şeklinde yorumlanır. Diyanet yorumlarında güneş nasıl görüldüğüne göre değişen tabirler ise şu şekildedir;

 • Rüyada güneşin doğuşunu görmek Diyanet yorumuna göre; rüya sahibinin olmayacağını zannettiği bir işlerin olacağına delalet eder.
 • Rüyada güneş doğarken bulutlarla kaplı olduğunu görmek; rüya sahibine hayatının sonuna kadar mutlu olacağı bir hayatı müjdeler.
 • Rüyada evinin üstünde güneş görmek; rüya sahibi bekar ise mutlu bir evlilik yapacağına işaret eder.
 • Rüyada güneşe karşı secde ettiğini görmek; rüya sahibinin uğradığı birtakım haksızlık ve dedikodular yüzünden yaşayacağı maddi ve manevi zarara işaret etmektedir.
 • Rüyada güneşin battığını görmek Diyanet yorumuna göre; rüya sahibinin ailesinden ya da çevresinden büyük bir kimsenin vefat edeceğine delalet eder.
 • Rüyada güneş tutulması görmek; eski zamanlardan bu yana kıtlık olacağına işaret eder. Bu rüya, rüya sahibinin hanesinde yaşanacak bereketsizlik şeklinde de yorumlanmaktadır.
 • Rüyada güneşin batıdan doğduğunu görmek; rüya sahibine yeryüzünde meydana gelecek birtakım önemli olayların (deprem, sel, savaş vb.) haberini vermektedir. Bazen de bu rüya, rüya sahibinin ailesinden birinin ecelinin yaklaştığına işaret eder.
 • Rüyada güneşin doğduktan sonra aniden battığını görmek; rüya sahibinin hamile bir eşi varsa eşinin ölü doğum yapacağına işaret eder. Bazen de bu rüya, rüya sahibinin hanesinde oluşacak ağır hastalığa delalettir.
 • Rüyada güneş çarpmasına maruz kalındığının görülmesi; rüya sahibinin sağlığıyla ilgili bir problem yaşayacağına ve neşesinin kaybolacağına delalet eder.
 • Rüyada gökyüzünde iki güneş görmek; iki komşu devletin barışına işaret eder.
 • Rüyada iki güneşin birbirine çarptığını görmek; iki devletin savaşa gireceğine delalettir.
 • Rüyada güneşin gittikçe büyüdüğünü görmek; rüya sahibinin mal ve mülkünün gittikçe çoğalacağına işarettir.

Rüyada Güneşin Doğduğunun Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada güneşin doğuşunu görmek için tabirler rüyayı gören kişilere göre değişiklik göstermektedir. Rüya sahibi bekar ise, yakın zamanda mutlu bir evlilik yapacağına işaret eder. Rüya sahibi borçlu ise, borçlarından yakın zamanda kurtulacağına delalettir. Rüya sahibinin üzerinde bir dava varsa yakın zamanda refaha çıkacağına işaret eder. Eğer kişi üzerine güneş doğduğunu görür ise, bu rüya Allah katında yükseleceğine ve hayırlı bir insan olacağına işarettir.

Rüyada Güneşin Battığının Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada güneş batarken görmek hayırlı yorumlara sahip değildir. Genellikle kişinin hayatında iyi olan şeylerin kötüye döneceğine işarettir. Yorumlar şu şekildedir;

 • Rüya sahibi evli ise boşanacağına,
 • Rüya sahibi zengin ise fakirleşir,
 • Rüya sahibi iş sahibi ise işsiz kalır.

Rüyada Güneş Tutulması Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada güneş tutulması görmek; rüya sahibin yaşadığı ülkede sorunlar çıkacağına ve ülke yönteminde karışıklıklar olacağına delalet eder. Bazı yorumcular bu rüyayı, rüya sahibin yaşadığı ülkede darbe olacağı ya da devlet başkanın vefat edeceği şeklinde yorumlanmaktadır. Bazı yorumcular ise bu rüyayı, rüya sahibinin başına gelecek büyük bir olaya delalet eder. Rüya sahibinin bu durumları düzeltmek için yapabileceği hiçbir şey olmadığı rivayet edilir.

Rüyada Güneşin Batıdan Doğduğunun Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada güneşin tersten doğduğunu görmek; rüya sahibinin yaptığı bir hareket sonrasında çevresindeki insanlara rezil olacağına işarettir. Bazı rüya alimleri bu rüyayı, rüya sahibinin bir sırrının ifşa olacağına işaret eder. Bazen ise bu rüya, rüya sahibinin dünya malını fazlaca elde edeceğine delalettir.

Rüyada Güneşin Doğudan Battığının Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada güneşin doğudan battığını görmek, rüya sahibinin uzun süredir ödediği bir borcu eline geçen toplu para ile kapatacağına işarettir. Rüya sahibinin el emeği ile kazandığı para sayesinde ihtiyaçlarını giderebileceği şeklinde yorumlanır.

Rüyada Güneşin Batmadığının Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada güneşin batmadığını görmek; rüya sahibi hasta ise çok yakın zamanda iyileşeceğine ve muzdarip olduğu hastalıktan kurtulacağına işarettir. Bazı yorumcular bu rüyayı, rüya sahibinin bir yardımcı tutarak işlerinde çok rahat edeceği fakat sonrasında bu yardımcı tarafından ihanet göreceği şeklinde yorumlar.

Rüyada Gece Güneş Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada gece güneş görmek; rüya sahibinin bir müjdeli bir haber alacağına delalet eder. Bazı yorumcuları bu rüya ile ilgili olumsuz yorumlar yapmaktadır. Bu yorumlardan bazıları şu şekildedir;

 • Rüya sahibinin kendi işi varsa iflas edeceğine işaret etmektedir.
 • Rüya sahibinin gözyaşı dökeceğine ve mutsuz olacağına delalettir.
 • Kötü günlerin yakın olduğuna işaret eder.

Rüyada Güneşin Battığının Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada güneşin battığını görmek; rüya sahibinin iş ve aile hayatında çok sevilen ve saygı duyulan bir kimse olacağına işaret eder. Rüya sahibi sıkıntılı bir durumda ise maddi ve manevi olarak ferahlayacağına delalettir. Bu rüya, rüya sahibinin çevresindeki insanlardan büyük destek göreceğine işaret eder. Rüyada güneşin doğduktan sonra hemen battığının görülmesi ise, rüya sahibinin atacağı bazı adımlardan sonra ailesinden bazı kimselere zarar vereceği şeklinde yorumlanmaktadır.

Rüyada Kızıl Güneş Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada kızıl güneş görmek; rüya sahibinin kazancının artacağına ve manevi olarak huzur bulacağına işaret etmektedir. Bu rüya, rüya sahibine istediği evde oturabileceğinin müjdesini de vermektedir. Rüyada güneşin kızıllığının görülmesi, rüya sahibinin bir yolculuğa çıkmasına ve bu yolculuktan sonra işlerinin iyi gideceğine işaret eder.

Rüyada Güneşi Kucakladığının Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada güneşi kucakladığının görülmesi, rüya sahibine dualarının kabul olacağı bir dönemi rivayet etmektedir. Bazı yorumcular bu rüyayı, rüya sahibinin ibadetlerine daha çok bağlanacağı şeklinde yorumlamaktadır. Bazen de bu rüya, rüya sahibinin devletle kuracağı faydalı ilişkileri simgelemektedir.

Rüyada Güneşle Konuştuğunun Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada güneşle konuşmak rüya sahibine; şan, şöhret ve makam müjdelemektedir. Rüyada güneşle konuştuğunu gören kimse, büyük bir kazanç elde edecektir. Bazı yorumcular bu rüyayı, rüya sahibinin beklemediği yerden büyük bir mal elde edeceği şeklinde yorumlar.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani