Rüyada “Rüyada Gemi Görmek” Görmek

Rüyada Gemi Görmek

Rüyada gemi görmek, çok uzun bir yolculuğu temsil etmektedir. Ancak bu yolculuk mecazi anlamda bir yolculuğu simgeler. Gerçek bir yolculuktan ziyade kişinin kendini keşfetmesiyle alakalıdır. Rüyasında gemi gören kimse kendini ve kendine ait olan her şeyi sorgulamaya başlar. Bu süreç de onun için önemli bir yolculuktur. Kişinin kendine yönelmesi açısından rüyada gemi görmek önemli gelişmelere yol açacaktır.

Rüyada Gemi Görmek İslami Anlamı

Cafer-i Sadık (r.a) ise şu şekilde buyurmaktadır: “Her kim rüyasında gemi görürse Allah yolunda yeni adımlar atacak demektir.” Allah’a olan yakınlıkla beraber rüya sahibi, hayırlı işler yapacaktır. Kendini dindar bir insan olarak yaşamaya adayacaktır. Çoğu rüya tabircilerine göre rüyada gemi görmek kişinin hayırlı bir yolculukta yeni şeyler keşfetmesini ima eder.

Rüyada Büyük Gemi Görmek

Rüyada büyük gemi görmek, kişinin çok büyük bir sıkıntısı olduğuna işarettir. Ancak bu sıkıntı kısa sürede güzel sonuçlar doğurarak çözülecektir. Bu sıkıntının pençesinde uzun süre çırpınan birey, zor günler geçirdikten sonra aydınlık bir yola girecektir. Hayatındaki tüm olumsuzluklar birer birer dağılacaktır. Bu huzur süreci rüyayı gören kişi için güzel bir başlangıç olacaktır.

Rüyada Beyaz Gemi Görmek

Rüyada beyaz gemi görmek, ilahi bir yolculuğa çıkılacağını gösterir. Bu rüyayı gören kimse kendini Allah yolunda ilerlerken bulur. Dinden çok fazla uzaklaşmış olan bu kişi artık hatalarının farkına varır. Böylece kendi karakterinde ve yaşayış tarzında bazı değişiklikler yaparak tüm ibadetlerini yerine getirmeye kendini adar. Rüyasında beyaz gemi gören kimse apaydınlık bir yolculuğa çıkacaktır. Bu yolculuğun sonunda ilahi bir ışık onu beklemektedir.

Rüyada Geminin Batması

Rüyada geminin batması, birçok tabirciye göre olumsuzdur. Çünkü birinin hayatında meydana gelecek olumsuzluklardan dolayı ortaya çıkan umutsuzluğu ifade eder. Bu rüyayı görenler, hayatlarında birbiri ardına ortaya çıkan aksaklıklardan dolayı tüm umutlarını yitirecektir. Artık hiçbir şeyin yolunda gitmeyeceğine inanacaklardır. Rüyasında geminin battığını görenleri çok büyük bir karamsarlık süreci bekliyor demektir.

Rüyada Gemi Kazası Görmek

Rüyada gemi kazası görmek, birinin zorlu bir döneme gireceğini ima eder. Ancak rüyayı gören kişinin çabaları bu noktada çok önemlidir. Eğer elinden geleni yaparsa bu dönemi kolayca atlatacaktır. Ancak pes edip karamsarlığa kapılırsa çok zorlu bir dönem onu bekliyor demektir.

Rüyada Gemiye Binmek

Rüyada gemiye binmek, yeni insanlarla tanışmayı simgeler. Bu insanlar oldukça iyi niyetli kişilerdir. Rüyayı gören kimse için yol gösterici nitelikte bir rolleri olacaktır. Rüyasında gemiye bindiğini gören kişi kendi için yararlı olacak insanlarla tanışır.

Rüyada Savaş Gemisi Görmek

Rüyada savaş gemisi görmek, yeni bir projenin başlangıcına işarettir. Rüya sahibini zorlu bir süreç bekliyor demektir. Bu süreçte karşısına bazı zorluklar çıkacaktır. Ancak kıvrak zekası sayesinde bunları aşacaktır. Rüyasında savaş gemisi gören kimse önemli bir projenin parçası olacaktır.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani