Rüyada “Rüyada Füze Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?” Görmek

Rüyada Füze Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?

Rüyada füze gören kişinin, sahip olduklarının kıymetini bileceğine ve hatalarının farkına varacağına işaret etmektedir. Genellikle rüyada ateşli ve tehlikeli silahlar görmek kişinin manevi gücüne yorumlanmaktadır. Ancak bu rüya da daha çok kişinin yakın çevresiyle olan sorunları işaret edilmektedir. Bu rüyayı bir başka açıdan inceleyecek olursak; İmam Nablusi (r.a) rüyada silah görmek hakkında şöyle demiştir; mümin bir kimsenin rüyada gördüğü silahın gücü nispetinde zikrinin kuvvetli olduğu, nefis ve şeytanla savaşmak için azimli olduğu rivayet edilmiştir. Bu yoruma göre de rüyasında füze gören bir kişinin manevi olarak oldukça güçlü ve zikir ehli olduğu düşünülür.

Rüyada Füze Atıldığını Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada başka biri tarafından füze atıldığını görmek, rüyanın taşıdığı bazı özel işaretlere göre değişiklik göstermektedir. Rüyada atıldığını görmek, eğer füzeyi atan kişi düşmanınızsa;

 • Füzeyi atan kişi tarafından zarara uğrayacağınıza
 • İş hayatında haksız rekabete gireceğinize
 • Maddi kayıplar yaşayacağınıza delalet eder.

Bunun yanı sıra eğer füze atan kişi tanıdık ve düşmanınız değil o zaman bu rüya manevi olarak yorumlanmaktadır. İmam Cafer-i Sadık (r.a)’a göre; rüyada bir ok ya da taş atıldığını ya da bir silahla yaralandığını görmek o kişinin, manevi gücünün yetersiz olduğunun kanıtıdır. Bu yorum kapsamında rüyada roket görmek hakkında benzer yorum yapılabilmektedir.

Rüyada Füze Sesi Duymak Ne Demektir?

Rüyada füze sesi duymak, rüyayı gören kişinin büyük bir felaketten kurtulacağına işaret etmektedir. Rüyada füzenin sadece sesinin duyulması genel olarak olumsuz gibi görülse de aslında sizi büyük bir musibetten koruyan bir rüya olarak tabir edilir. Bu rüyayı gören kişiler;

 • Ağır hastalıklardan
 • Fakirlikten
 • Haram işlemekten
 • Hayırsız kazançtan ve
 • İftiradan

Büyük ölçüde korunacaklarına işaret eder. Ancak şükretmez ve günah işlemeye devam ederlerse bu rüyayı gören kişilerin bu ve benzeri sıkıntılarla karşılaşma ihtimalide oldukça yüksektir. Bu nedenle uyarıcı özellikler taşıyan bir rüyadır.

Rüyada Patlamayan Füze Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada patlamayan füze görmek bir hayli ilginç yoruma sahiptir. Bu yorumlar genellikle hayırlı ve güzeldir. Rüyada patlamayan füze görmek, kişinin düşmanlarının kurduğu tuzakların ortaya çıkacağına ve bu tuzakların size zarar vermeyeceğine işaret etmektedir. Rüyada düşman hileleri görmek hakkında İmam Nablusi (r.a) şöyle demiştir; düşmanların hilesini ve tuzağını görmek düşmanların size bildirilmesidir ve o düşmanların çabalarının boşa çıkacağının alametidir. Her açıdan hayırlı ve güzel rüyadır.

Rüyada Evine Füze Atıldığını Görmek Neye İşaret Eder?

Rüyada bir kişinin evine füze atıldığını görmesi ve evinin bu durumdan dolayı büyük zarar görmesi, birçok açıdan olumsuz tabirlere sahiptir. Oldukça tehlikeli olan bu tip olumsuz rüyalar için İmam Cafer-i Sadık (r.a) şöyle demiştir; kötü ve zarar gördüğünüz rüyalardan sonra hemen şükür namazı kılın ve Allah’a bolca hamt edin. Şeklinde tavsiye verdiği rivayet edilmektedir. Bununla birlikte bu rüya;

 • Kişinin gaflete düşeceğine
 • Haram kazanç elde edeceğine
 • Aile fertlerinden zarar göreceğine

İşaret etmektedir. Rüyada eve füze düşmesi ile ilgili bu olumsuz etkilerinden korunmak için temkinli olmak ve tavsiye edildiği gibi şükretmek büyük önem taşımaktadır. Kötü rüyalar hakkında yapılan ilk yorum aslında bu rüyaların sadece işin ehli ve size öğüt verebilecek kişilere anlatılmasıdır. Bunun dışında kötü rüyaların anlatılmaması ve alelade yorumlanmaması gerekmektedir.

Rüyada Roket Atıldığını Görmek Ne Anlama Gelmektedir?

Rüyada roket atıldığını görmek hakkında iki farklı tabirde bulunmak mümkündür. Eğer rüyada roket atan kişi tanıdıksa; O kişiyle olan bağınızın güçleneceğine ve o kişiye sırdaş olacağınıza işaret etmektedir. Eğer tanımadığınız bir kişi roket atıyorsa; bu rüya da sizin bizzat kendinize yormanız gerek bir rüyadır. Karşılaşacağınız zorlu bir durum olduğuna ve bu durumdan kurtulmak için bir dosta ihtiyaç duyacağınıza işaret eder.

Rüyada Füze Atmak Ne Anlama Gelir?

Rüyada füze atmak hakkında birçok farklı yorumda bulunulabilir. Bu yorumlarda farklılık olmasının temel nedeni ise; rüyaların içinde birçok farklı işaretin olmasından kaynaklanmaktadır. Rüyada füze attığını ve birilerini öldürdüğünü gören kişinin;

 • Sıkıntılarının azalacağına
 • Ferah bir döneme gireceğine
 • Manevi hastalıklarından kurtulacağına

İşaret etmektedir. Bu rüya kişinin hayrına yorumlanmaktadır. Rüyada büyük bir nesneden kurtulmak ya da atmak her açıdan rüya sahibinin yükünün hafifleyeceğine ve tanıdık bir kimsenin yardımına mazhar olacağına delalet etmektedir.

Rüyada Roket Saldırısına Uğramak Ne Anlama Gelir?

Rüyada roket saldırısına uğramak gerçek hayatta kişinin karşılaşacağı bir zorluktan zaferle kurtulacağına ve bu şekilde birçok kişiyi kendine hayran bırakacağı düşünülmektedir. Bu rüyanın gören kişilerin çok fazla göz önünde olacağı ve başarılı olacağı için nazardan da korunması gerekmektedir. Bunun için dikkatli olmalı ve başarılarından çok fazla söz etmemelidir. Bu rüyanın kuvvetli olmamakla beraber birde olumsuz yorumu mevcuttur. Bu yorum; kişinin düşmanının tuzağına düşeceği ve haksız yere birçok konudan suçlanacağına işaret eder. Bu durumla karşılaşan kişilerin sakin kalması tavsiye edilmektedir.

Rüyada Denize Füze Düşmesi Neye İşaret Eder?

Rüyada atılan bir füzenin düştüğü yere göre birçok farklı yorum yapılabilir. Rüyada denize füze düşmesi ise;

 • Birçok beklentinin biteceğine
 • Radikal kararların alınacağına
 • Dünya görüşünün değişeceğine
 • Konforlu bir yaşamdan vazgeçeceğine

İşaret etmektedir. Tüm bu yorumlar kişinin hicret etmesiyle yorumlanabilir. Yani bulunduğu yerden başka bir yere taşınmayı ve birçok hadiseyi bu yolla geride bırakmasını işaret ediyor olabilir. Rüyalar yorumlanırken genellikle birçok açıdan değerlendirilmeli ve bu doğrultuda tabir edilmelidir. Rüyada bir füzenin denize düştüğünü görmek, hayallerin suya düşmesi olarak da düşünülebilir.

Rüyada Nükleer Füze Görmek Ne Demektir?

Rüyada görülen silahların ve nesnelerin boyutu ve gücü nispetinde rüyanın yorumu da değişiklik göstere bilmektedir. Rüyada nükleer füze görmek kişinin sahip olduğu korkuları temsil etmektedir. Bu korkular genellikle sevilen kişileri kaybetmek olarak yorumlanır. Bunun yanı sıra rüyada güçlü ve büyük bir silah görmek rüyanın aynı güçte tecelli etmesine işaret etmektedir. Bu rüyayı gören kişilerin birtakım sıkıntılarla karşılaşmaları muhtemeldir. Bu sıkıntıların rüyanın en kuvvetli yorumu olan; sevilen kişilerden uzaklaşmak ve eğer kişi evliyse bir ayrılığa bile işaret ediyor olabilir.

Rüyada Roketatar Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyalar çoğu zaman ilk akla gelen manalarının dışında bir anlama sahiptir. Bu nedenle rüya tabiri yaparken acele etmemek ve rüyada bizlere gösterilen tüm sembolleri tek tek incelemek gerekmektedir. Bu doğrultuda rüyada roketatar görmek başta manevi anlamda incelenmelidir. Bu rüyada bir kişinin roket atar görmesi ve kullanması;

 • Nefis ve şeytanın oyunlarından kurtulacağına
 • Günahlardan kaçınacağına
 • İman derecesinin artacağına
 • İbadete yöneleceğine

İşaret etmektedir. Başta oldukça korkutucu ve olumsuz tabirlere sahip bir rüya gibi görense de bu rüya temel olarak kişinin manevi birtakım başarılarına işaret etmektedir. Bu işaretler eğer rüyayı gören kişi mümin bir kimseyse oldukça kısa bir süre içinde tecelli edecektir.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani