Rüyada “Rüyada Evde Kedi Kovalamak Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?” Görmek

Rüyada Evde Kedi Kovalamak Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?

Rüyada kedi kovalamak, kişinin başarılarının yakın çevresi tarafından kıskanıldığının bir göstergesidir. Genel olarak kedi görmek, düşmanlık, kötülük ve art niyet olarak yorumlandığı için birbirinden farklı olumsuz anlamları vardır. Rüyada kediyi evden çıkarmak, yaşanan kötü olaylardan sonra ferahlamak ve güzel günler görmek anlamlarına gelir.

Rüyada Evde Kedi Beslemek

Rüyada evde kedi beslemek, gerçek hayatta farkına varılmayan bir düşman olarak belirlenmiştir. Rüya sahibinin ailesinde ya da yakın çevresinde kötülüğünü isteyen birilerinin olduğunu ifade eder. Rüyada kediyi evden kovmak ne demek diye merak edenler için tüm kötülüklerden arınmak şekilde yorumlanır. Evde kedi beslemek yerine kovanlar, yakınlarındaki kıskançlıklardan kurtulma ve huzurlu bir hayat yaşama imkanı bulurlar. İmam-ı Caferi-i Sağdık Hz. diyor ki; her kim rüyasında evindeki kediyi dışarı atarsa ya da kovarsa eğer tüm olumsuzluklardan arınır ve kendini daha iyi hisseder.

Rüyada Evde Kediyle Oynamak

Rüyada evden dışarı kedi atmak yeni şans kapılarının açıldığının da göstergesidir. Evde kediyle oynamak ise uzun süredir beklenen kısmetin yaklaştığının habercisidir. Bekar kadın ya da erkeklerin böyle bir rüya görmesi, hayatlarının aşkını bularak evlenmelerine rivayet eder. İyi bir evlilik ya da izdivaç olarak yorumlanan evde kediyle oynamak aynı zamanda farklı kaynaklarda çalışkan bir hizmetçi şeklinde de simgelenir. Bu tür rüya görenler, kendilerine yardımcı olan iyi bir hizmetkara sahip olacaklardır.

Sık Görülen rüyalardan, Rüyada Kedi Görmek neye işarettir? İslami kaynaklardan anlamını okuyabilirsiniz.

Rüyada Evde Yavru Kedi Kovalamak

Rüyada evde yavru kedi kovalamak, yakında olan bir düşmanın fark edilerek uzaklaştırılacağı anlamlarını taşır. Rüya sahibi kedi kovaladığını görürse eğer hane içerisinde ya da arkadaş çevresindeki düşmanını fark eder. Bu sayede rüya sahibi düşmanlardan uzaklaşarak daha huzurlu bir hayat sürecektir. Rüyada kedinin seni kovalaması ise düşmanın yapacağı kötülükleri ifade eder. İbn-i Nablusi Hz. demiştir ki; rüyasında kişinin kendisini kedinin kovalaması, güçlü ve son derece zararlı bir düşmanının olduğunun habercisidir. Bu gibi rüyalar haber verici olduğundan dolayı en iyi şekilde yorumlamak ve dikkat etmek gerekir.

Rüyada Evde Kedi Kovalamanın İslami Yorumu

Rüyada evde kedi kovalamak İslami açıdan da olumsuz bir şekilde yorumlanır. İslami kaynaklarda kedi kovalamanın büyük bir düşmanı işaret ettiği belirtilir. Rüyada kedinin eve zorla girmesi de yine aynı şekilde dışarıdan gelecek olan düşman ya da art niyetli bir insan olarak tanımlanır. Kişinin yakın çevresinde korkutucu ve gizli bir düşmanı olduğu anlamlarına gelir.

Rüyada Evden Kediyi Kovalayarak Atmak

Rüyada kedinin kovaması hem İslami hem de diyanet araştırmalarında düşman olarak nitelendirilir. Bunun tam aksine ise rüyasında evdeki kediyi kovalayarak dışarı atan bir kimse, tüm kötülüklerden ve sıkıntılardan kısa süre içerisinde kurtulur. İmamı Gazali Hz. yorumunda; rüyasında kediyi kovaladığını ve dışarı attığını gören kimsenin kısa süre içerisinde sıkıntılarından arınacağını belirtir. Aynı zamanda kedi kovayan bir kişi en hızlı şekilde yakınındaki düşmanlarından ya da kötü dostlarından arınır.

Kovalanmak görmenin tabiri için, Rüyada Kovalanmak neye işarettir? Dini Kaynaklardan Alimlerin yorumunu okuyabilirsiniz.

Rüyada Kediyi Evde Tedavi Etmek

Bir kimse rüyasında kedi sahiplendiğini ve evde tedavi ettiğini görüyorsa eğer, yaşanan önemli bir olayda yakın çevresinden destek görecektir demektir. Rüyada çok kedi görmek, kişinin çevresinde birden fazla düşmanı olduğunun da bir kanıtıdır. Aynı zamanda kedi, yukarıda belirtilenlerin aksine bolluk, bereket ya da hayırlı haber olarak yorumlanır. Rüyasında bir kadın kedi tedavi ettiğini görüyorsa eğer ailesinden destek görür. Yine aynı şekilde bir erkeğin kedi beslemesi ise işinde kısa süre içerisinde yükseleceği anlamlarına gelir.

Rüyada Evde Kedi Büyütmek

Rüyada kedi görmek diyanet kaynakları incelendiğinde olumlu ve olumsuz birbirinden farklı anlamlar içerir. Evde kedi büyütmek ie, kişinin farkında olmadan çok yakın bir dostu ile zaman geçirmesi ancak bu dostun art niyetli bir insan olduğu anlamlarını taşır. İmam Nablusi Hz. tabirine göre; rüyasında kedi gören ya da besleyen kimse çevresindeki tüm kötülüklerden arınır ve kısa zamanda kendine huzurlu bir hayat kurar. Kedinin tırmalaması ya da rüya sahibini kovalaması ise en yakında olan ve sinsice ilerleyen bir düşmanın habercisidir. Rüyalar hakkında detaylı bilgi sahibi olabilmek adına iyice araştırmak ve birbirinden farklı kaynakları incelemek daha faydalı olacaktır.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani