Rüyada “Rüyada Dükkan Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?” Görmek

Rüyada Dükkan Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?

Rüyada dükkân görmenin anlamı rüyanın görülüş biçimine göre farklı anlamlara sahip olmaktadır. Rüyada dükkan görmek hem hayırlara hem de şerre yorulan bir rüyadır. Rüyada dükkan gören bir kimsenin eğer dükkan temiz, geniş ve güzel ise müjdeli bir haber alacağına ve geleceğinin parlak olduğuna işaret etmektedir. Ancak rüyada görülen dükkân eğer pis, dar ve kötü ise rüya sahibinin birtakım kötü olaylar yaşayacağına alamet eder. Caferi Sâdık (r.a) bu rüyanın hayırlı olduğundan, rüya sahibinin iyi bir kariyeri olacağından ve hayırlı işlerin içinde bulunacağından bahsetmektedir.

Rüyada Dükkan Görmenin Anlamı

Rüyada dükkan görmenin anlamları dükkanın nasıl görüldüğüne göre farklılık göstermektedir. Rüyada güzel ve temiz bir dükkan gören kimsenin hayatında istedi yere geleceğine delalet etmektedir. Rüyada temiz dükkan görmek şu şekilde açıklanabilir;

 • Kişinin dileklerinin gerçekleşmesine,
 • Kısmetinin açılmasına,
 • İlişkisi var ise evlilik teklifinin kabul edileceğine ya da evlilik teklifi alınacağına,
 • Evli ise ailenin genişleyeceğine ve hamilelik yaşanacağına,
 • Sağlık problemlerinin kısa bir zaman diliminde çözüme kavuşturulacağına işaret etmektedir.

Rüyada Pis ve Kirli Bir Dükkan Görmek

Rüyada dükkan görmek rüya sahibinin özelliklerine ve rüyaya göre değişik anlamlar içermektedir. Rüyayı gören kimse eğer rüyasında pis ve kirli bir dükkan görmüş ise rüya şerre yorulmaktadır. Rüyanın açıklamasını şu şekilde yapabiliriz;

 • Rüyada pis ve kirli bir dükkan gören kimsenin şanssızlığının artacağına,
 • Ailesi ile arasının açılacağına,
 • İlişkisi var ise birtakım problemler yaşanacağına,
 • İş yerinde emeklerinin karşılığını alamayacağına ve hak ettiği yere gelemeyeceğine işaret etmektedir.

Rüyada Dükkân Temizlediğini Görmek

Rüyada dükkân temizlemek kişinin hayatında oluşan problemleri çözmeye çalıştığına alamet etmektedir. Rüyada dükkan temizlediğini gören bir kimse yaşadığı problemlerden kurtulmaya ve yeni bir başlangıç yapmaya hazırlanıyor demektir. Rüya sahibinin mükemmeliyetçi tavrına da dikkat çeken rüya hayırlı bir rüyadır. Kişinin hayatında birtakım değişiklikler yapmak için hazırlanmasına, kendisine ve hayatına çekin düzen vermesine delalet etmektedir. Rüyayı gören kimsenin titiz, saygılı ve amaçları doğrultusunda hareket eden bir kimse olduğunu da vurgulamaktadır.

Rüyada Dükkân Açtığını Görmenin Anlamı

Rüyada dükkân açmak yeni bir girişimde bulunulacağına işaret etmektedir. Rüya sahibinin iş hayatında bir risk alarak yatırım yapacağına ve yaptığı yatırımın bir hayli kazançlı olacağına yorulmaktadır. Rüyayı gören kimse eğer işsiz ise yeni bir işe gireceğine ve bu iş yerinde uzun yıllar çalışacağına rivayet edilmektedir. Rüyada dükkân açtığını gören bir kimsenin iş hayatına girerek büyük bir gelir elde edeceğine yönelik yorumlar da mevcuttur. İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; bir dükkânın açılması ticarete giriş yapıldığını ve kazanç sağlanacağının habercisidir. İmamı Nablusi dükkan açma rüyasını hak çerçevesinde kazanç sağlamaya yormaktadır.

Rüyada Dükkân Kapattığını Görmenin Anlamı

Rüyada dükkan kapatmanın anlamı kazanç kaybına yorulmaktadır. Rüyada dükkan kapatan bir kişi yeni bir girişimde bulunacağına ya da ticaret hayatından vazgeçeceğine alamet etmektedir. Rüyada dükkan kapattığını gören bir kimsenin maddi kayıp yaşayacağına ve bu kayıp neticesinde birçok malvarlığını kaybedeceğine yorulmaktadır. Rüya sahibinin sadece maddi kayıp değil aynı zamanda manevi olarak da bu durumdan zarar göreceğine delalet etmektedir. Rüyada dükkan kapattığını gören bir kimsenin yatırım yapması ve maddi durumunu kontrol altına almasına işaret etmektedir.

Rüyada Dükkan Görmenin Olumlu Anlamları

Rüyada dükkan açmanın birçok olumlu anlamı bulunmaktadır. Eğer rüyada görülen dükkan aydınlık ve temiz ise rüyanın anlamı olumlu olmaktadır. Rüyada dükkan açmanın da olumlu anlamları mevcuttur. Rüyada dükkan görmenin olumlu açıklamalarını şu şekilde sıralayabiliriz;

 • İş hayatına giriş yapmaya ve başarılı olmaya,
 • Borçların kapanmasına ve maddi problemlerin giderilmesine,
 • Mutlu ve huzurlu bir aile hayatına,
 • Gelirin artmasına ve kişinin istediği hayatı sürmesine,
 • Müjdeli haber almaya,
 • Kişinin başarılı bir iş hayatı olacağına ve etkilerinin evine ve ailesine yansıyacağına,
 • İyi bir eğitim alınmasına işaret etmektedir.

Rüyada Dükkan Görmenin Olumsuz Anlamları

Rüyada dükkan görmenin olumlu anlamları olduğu kadar olumsuz anlamları da bulunmaktadır. Eğer rüyada görülen dükkan; kirli, pis ve küçük ise rüya olumsuz anlamlara sahip olacaktır. Ayrıca rüyada dükkan kapattığını görmek de olumsuz anlamlara delalet etmektedir. Rüyada dükkan görmenin olumsuz anlamlarını şu şekilde sıralamak mümkündür;

 • Rüyada görülen dükkan karanlık ise kötü bir haber alınacağına,
 • Dükkân pis ise kötü işlere bulaşılacağına,
 • Dükkan kapattığını görmek ise maddi kayıp yaşanacağına,
 • Manevi sıkıntıların ve hane içindeki problemlerin artmasına,
 • Yakın çevrede bulunan bir düşmana işaret etmektedir.

Rüyada Dükkân Devraldığını Görmenin Anlamı

Rüyada dükkan devraldığını gören bir kimse uzun zamandır düşündüğü ancak faaliyete geçmediği işler ile ilgili çalışmaya başlayacağına delalet etmektedir. Kişinin işlerini düzelteceğine, maddi kazanç elde edeceğine ve hayatını düzenleyeceğine işaret etmektedir. Rüyada dükkan devralmak kişinin yarım kalan işlerini tamamlayacağına alamet etmektedir.

Rüyada Dükkan Görmenin Cinsiyetlere Göre Yorumu

Rüyada dükkan görmenin anlamları birçok etkene bağlı olarak değişebilmektedir. Rüyada dükkan görmenin cinsiyetlere göre anlamı şu şekilde açıklanmaktadır;

 • Rüyayı gören kimse kadın ise; hayatını düzene sokacağına ve yeni bir işe atılacağına alamet etmektedir. Eğer kadın bekar ise kısmetinin açılacağına yorulmaktadır. Kadın evli ise hane halkına müjdeli bir haber vereceğine delalet etmektedir.
 • Rüyayı gören kimse erkek ise; yeni bir yatırım yapacağına ve ailesinden uzaklaşacağına delalet edilmektedir. Eğer kişi evli ise aile ile yaşadığı problemlerin çözüleceğine ve maddi sıkıntıların giderileceğine alamet etmektedir.

Rüyada Dükkan Taşımanın Anlamı

Rüyada dükkan taşımak rüya sahibinin yaşayacağı değişikliğe alamet etmektedir. Rüyayı gören kimsenin hayatında istediği değişiklikler için cesurca davranacağına ve hayatını değiştirmeye karar vereceğine yorulmaktadır. Rüyayı gören kimsenin yeni bir ortama gireceği ve girdiği bu ortamda kendinden sıkça söz ettireceği anlamına gelmektedir. Rüyada dükkan taşımak yeni bir hayatın başlangıcı olarak yorumlanmaktadır.

Rüyada Dükkan Açmanın Diyanete Göre Yorumu

Rüyada dükkan açmak diyanet tarafından yorumlanmış olup kişinin malvarlığının artacağına ve ailesine önem vereceğine alamet etmektedir. Kişinin dükkan açmasının eve giren rızkın artmasına ve borçların kapatılmasına yorulmaktadır. Diyanete göre rüyada dükkan gören bir kimse eğer kadın ise evleneceğine; erkek ise kötü bir haber alacağına yorulmaktadır. Caferi Sâdık (r.a) diyor ki; rüyayı gören kimsenin kazancının artacağı ve huzurlu bir hayat süreceğine alamet etmektedir. Ancak kişi eğer dükkanı kapatır ise maddi problemler yaşayacağına, sıkıntılarının artacağına ve ailesi ile tartışacağına yorulmaktadır.

Rüyada Kapalı Dükkân Görmenin Anlamı

Rüyada kapalı dükkan görmek kişinin yalnızlığına işaret etmektedir. Acil bir durumda ihtiyacı olan kişiden destek alamayacağına ve çevresindeki kişilere ulaşamayacağına alamet etmektedir. Kişinin başına gelen şerri tek başına çözmesi gerektiğine ve başkalarından destek beklememesine yorulmaktadır. Rüyada kapalı bir dükkan gören kimsenin başkalarından yardım beklediği takdirde işlerinin hallolmayacağına dikkat çekilmektedir.

Rüyada Başkasının Dükkanını Görmenin Anlamı

Rüyada başkasının dükkanını görmek kişinin sıkıntılı bir dönemden geçerken alacağı güzel haberlere işaret etmektedir. Gelecek müjdeli haberler ile sıkıntılarını unutacağına ve bir süre mutlu bir hayat süreceğine delalet etmektedir. Rüya sahibinin problemlerinin yavaş bir şekilde çözüleceğine de alamet etmektedir.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani