Rüyada “Rüyada Dua Etmek” Görmek

Rüyada Dua Etmek

Rüyada dua etmek, çok hayırlı bir rüyadır. Kişinin Allah dostu olduğuna ve Allah rızası kazanan biri olduğuna tabir edilmektedir. Ayrıca bazı islam alimlerine göre ise bu rüya kişinin tövbe etmesine ve günahları için af dilemesine de tabir edilmektedir. Rüyada dua etmek, bazı yorumcular tarafından olduğu gibi yorumlanır ve kişinin normal hayatında da bolca dua edeceğine ve ibadetlerini gereği gibi yapacağına tabir edilmektedir. Ayrıca çevresindeki insanlardan anne ve babasından hayır duası almış kimseye de tabir olunmaktadır.

Rüyada Dua Etmek İslami Anlamı

Kirmani (r.a) yorumuna göre rüyada yalvararak dua etmek, bu rüyanın anlamı oldukça güzel olup kişinin Allah dostu ve sözüne güvenilir dürüst birisi olduğuna tabir edilmelidir. Bazı alimlere göre ise bu rüya kişinin iyi niyeti ve hoşgörüsü nedeniyle sürekli kullanılmak ve kandırılmak istenmesine fakat insanların kendi kazdıkları kuyuya kendilerinin düşmesine neden olduğuna tabir edilmektedir. Yani kişinin Allah tarafından korunduğuna ve adeta çevresinde bir zırh olduğuna tabir edilmektedir.

Rüyada Allah’a Dua Etmek

Rüyada Allah’a dua etmek ne anlama gelir? Bu rüya dara düşmüş kimsenin rüyası olup haksızlık ya da adil olmayan kişiden Allah’a sığınmasına yorulmaktadır. Bazı alimler ise bu rüyayı hayır ve şerri birbirinden ayıran ve hayatına haram sokmayan kişiye yorulmaktadır.

Rüyada Ağlayarak Dua Etmek

Rüyada ağlayarak dua etmek kişinin yakın zamanda tüm dualarının ve isteklerinin kabul olacağına kalbinin ferah olması gerektiğine tabir edilmektedir. Bazı alimlere göre ise bu rüyayı gören kişi bir hatadan dolayı Allah’a sığınacak ve tövbe edip af dileyecektir. Bazı dini yorumculara göre ise bu rüya kötü insanın şerrinden korkarak dua edileceği bir olay yaşanacağına gelir.

Rüyada Korkup Dua Etmek

Rüyada korkup dua etmek genellikle kişinin günah işlediğini düşünmesine ve bu nedenle tedirgin olmasına tabir edilmektedir. Ayrıca kişinin yakın zamanda hayretler içinde kalacağı bir olay yaşayacağına ve bu nedenle büyük keder ve üzüntü duyacağına yorumlanmaktadır. Bazı islam alimleri ise bu rüyayı olduğu gibi tabir etmekle birlikte kişinin bir kaza atlatacağına ve bu nedenle de korkarak dua edeceğine tabir etmektedirler.

Rüyada Dua Eden Birini Görmek

Rüyada dua eden birini görmek haksızlığa uğrayan bir kimseye şahit olmaya ve yapılan kötülüğü gözleri ile görmeye tabir olunur. Ayrıca bazı alimlere göre ise bu rüya kişinin zorda kalan birine yardım etmesine ve onu dardan kurtarmasına yorumlanmaktadır.

Rüyada Başkasına Dua Etmek

Rüyada başkasına dua etmek ne anlama gelir? Bu rüya kişinin son derece yardımsever ve iyilik yapmayı seven biri olduğuna ve çevresindekilere iyiliği geçeceğine tabir edilir.

Rüyada Dua Ederek Yürümek

Rüyada dua ederek yürümek çok hayırlı bir rüya olup kişinin hayatı boyunca Allah yolundan ayrılmayacağına ve hep dua edeceğine yorulmaktadır. Ayrıca bu nedenle çevresinde itibar sahibi olmaya ve insanların nasihat alacağı bir kimse olunduğuna da yorumlanmaktadır.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani