Rüyada “Rüyada Domates Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?” Görmek

Rüyada Domates Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?

Rüyada domates görmek diyanet yorumuna göre; mümin bir kimsenin rüyasında domates görmesi o kişinin, kazancının bereketine işaret eder. Rüyada domates gören kişiler için genellikle yapılan ilk yorum budur. Ancak rüyalar, görülme biçimlerine göre tabirlerinde büyük değişimler olabilir. Rüyanın içinde barındırdığı semboller bu nedenle ayrı ayrı yorumlanmalıdır. Örneğin, domates görmek hayır ve bereket olarak yorumlanırken, rüyada ezilmiş ya da çürümüş domates görmek çoğunlukla kişinin nefsine yorumlanmaktadır.

Rüyada Domates Yemek Ne Anlama Gelir?

Rüyada domates yemek, rüyayı gören kişi için bereket ve hayrın müjdecisidir. Rüyada domates yemek İslami birçok kaynakta da geçmektedir.

Rüyada domates yemek hakkında İmamı Cafer-i Sadık (r.a) demiştir ki; bir kimse, rüyasında sulu ve dolgun bir domatesi yediğini görüyorsa, o kişiyi maddi ve manevi açıdan birçok ferahlık beklemektedir. Bu ferahlık kişinin daha çok ibadete yönelmesine vesile olabileceği gibi dünyaya meyil etmesine de sebep olabilir. Bu nedenle bu rüyayı gören kişilerin temkinli olmaları ve rüyadan sonra şükretmeleri tavsiye edilmektedir.

Hamileyken Rüyada Domates Görmek Ne Demektir?

Hamile bir kimsenin rüyasında domates görmesi birçok açıdan hayır ve bereketle yorumlanmaktadır. Ancak bu rüyada görülen sembollere göre rüyanın yorumu da değişiklik gösterebilir. Örneğin;

  • Ekşi domates görmek; doğacak çocuğun sağlıklı ve uzun ömürlü olacağına işaret eder.
  • Kırmızı domates görmek; hayırlı bir evlat sahibi olacağınıza delalet eder.
  • Olgunlaşmamış domates görmek; doğumun biraz zorlu geçeceğine ancak bu sıkıntının ileride berekete dönüşeceğine işaret etmektedir.

Birçok açıdan farklılık gösteren bu rüya hakkında daha birçok yorum yapılabilmektedir. Hamileyken rüyada domates görmek her farklı yorumda olumlu ve bereketli tabirlere sahiptir.

Rüyada Domates Toplamak Ne Demektir?

Rüyada domates toplamak, kişinin sahip olduklarının değerinin artacağına işaret etmektedir. Örneğin bir kişinin arazisi, evi ya da benzer bir mülkü varsa onun değerinin artacağı bu rüyayı gören kişiler için düşünülmektedir. Bunun yanı sıra altın, para vb. kıymetli eşyalarında değeri artabilir. Bir rivayete göre rüyada domates toplamak hakkında İmam Nablusi (r.a) demiştir ki; rüyada kırmızı renkli, taze domates toplamak hayırlı evlada ve bir bineğe işaret eder. Fakat toplanan domatesler yeşil ya da tam olgunlaşmamış ham domateslerse o zaman o kişi için manevi birçok sıkıntı işaret ediliyor olabilir.

 Rüyada Kırmızı Domates Görmek Neye İşaret Eder?

Rüyalarda görülen her sembol, her işaret birçok farklı yoruma tabi tutularak, rüyanın bütün yorumunu değiştirebilmektedir. Örneğin; rüyada kırmızı domates toplamak İslami açıdan farklı bir yorum yapılırken, rüyada sadece kırmızı renkli domatesler görmek daha farklı bir yoruma tabidir. Genel itibariyle kırmızı renk domates görmek kişinin hayrına yorumlanır. Bu konu hakkında büyük İslam âlimlerinden olan İbn- i Sirin (r.a) şöyle demiştir; eğer mevsiminde ve kırmızı domatesler görmek, büyük bir bereketin işaretçisidir. Bu bereket manevi yönden olabileceği gibi helal kazanç olarak da yorumlanabilir.

Rüyada Yeşil Domates Görmek Ne Anlama Gelir?

Bir kimsenin rüyasında yeşil ve tam olgunlaşmamış bir domates görmesi birçok açıdan sıkıntılı bir sürecin başlangıcını haber veriyor olabilir. İslami açıdan düşünüldüğünde rüyaların olumlu yorumlanması her zaman için tavsiye edilir. Ancak olumsuz işaretler taşıyan rüyalardan ders almakta oldukça önemlidir. Rüyada olgunlaşmamış domates görmek hakkında yapılan yorum ise; kişinin özellikle yakın çevresinden kaynaklanan bir sıkıntının geleceğine ve bu sıkıntının maddi birçok soruna sebep olacağına işaret etmektedir. Bu gibi kötü rüyalar görüldükten hemen sonra, rüyayı gören kişinin şükür namazı eda etmesi ve Allah’a sığınması tavsiye edilir.

Rüyada Domates Bahçesi Görmek Ne Demektir?

Rüyada domates bahçesi görmek hakkında iki farklı yorum yapılabilmektedir. Bu yorumlar genellikle rüyanın içinde verilen işaretlere göre de iki farklı anlam taşır. Rüyada domates tarlası görmek hakkında yapılan yorumlardan ilki;

  • İmam Cafer-i Sadık (r.a)’a göre; mevsiminde, hoş ve lezeetli domateslerin olduğu bir bahçe görmek kişinin servetinin artacağına işaret eder. Bununla birlikte toprak bereket demektir. Bu vesileyle kişinin hayatı birçok açıdan bereketlenir.

Rüyada domates bahçesi görmek hakkında yapılan ikinci yorum ise biraz daha olumsuzdur. Bu yorum;

  • Bir kimsenin rüyasında dağınık ve az ürünlü bir domates bahçesi görmesi, rüyayı gören kişinin, iş hayatının sıkıntılı bir döneme gireceğine işaret eder.

Rüyada domates bahçesi ya da domates tarlası görmek bu iki farklı unsura göre yorumu değişiklik göstermektedir. Ancak genel itibariyle olumsuz yorumlardan uzak durmak ve bir rüyayı daima olumlu yanlarıyla ele almak tavsiye edilmiştir.

Rüyada Çürük Domates Görmek Neye İşaret Eder?

Rüyada domates görmek genellikle eğer domates taze ve güzelse bu hayra ve bereket işaret eder. Rüyada çürük domates görmek ise bu yorumlardan birçok açıdan farklılık gösterir. Rüyada çürük domates görmek; rüyayı gören kişi hakkında birçok olumsuz dedikodu ve fitnenin çıkabileceğine işaret etmektedir. Doğrudan bu etkilerin görülmesi zor olsa da bir yönüyle uyarıcı nitelikte bir rüyadır.

 Rüyada Ezilmiş Domates Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada görülen çirkin ve olumsuz durumlar zaman zaman rüyayı gören kişiler için bir uyarıdır. Rüyada ezik domates görmek hakkında da uyarıcı bir rüyadır demek gayet yerinde olacaktır. Bu rüya, kişinin nefsine ve dünyevi zevklerine işaret etmektedir. Rüyada ezilmiş bir domates görmek; kişinin dünyevi zevklere düştüğünü ve haram işlemeye yatkın olduğunu bu nedenle de daha çok ibadete sarılması gerektiği düşünülmektedir.

Rüyada Domates Kasası Görmek Ne Demektir?

Rüyada kasalar dolusu domates ya da farklı bir sebze meyve görmek her açıdan hayır ve bereketle yorumlanır. Oldukça sevindirici ve müjdeli bir rüya olan, rüyada domates kasası görmek hakkında İmam Nablusi (r.a) şöyle demiştir; rüyada olgun domates toplayıp, istiflemek, kişinin kabir hayatında rahat edeceğine ve dünyada hayrla anılacağına işaret ettiği rivayet edilmektedir.

Rüyada Domates Fidanı Dikmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada toprağa dikilen çoğu ürün kişinin uzun süredir beklediği bir işin sonuçlanacağına işaret etmektedir. Rüyada domates fidanı dikmek hakkında da benzer yorumlar yapılabilir. Bir kişi eğer rüyada domates fidanı dikiyor ve meyvesini hemen alıyorsa, o kişinin alacağı birçok iyi haber olduğuna rivayet edilir. Sadece rüyasında domates fidanı diktiğini ancak meyvesini alamadığı görüyorsa da bu o kişinin biraz daha bekleyeceğini ancak sabrının selamete ereceğine işaret eder. Bu yönüyle, rüyada domates fidanı dikmek hayırlı bir rüyadır.

Rüyada Domates Kesmek Neye İşaret Eder?

Rüyada domates kesmek hakkında birçok farklı yorum yapılabilir. Bu yorumlar, rüyada domatesin görülme biçimine göre değişiklik göstermektedir. Rüyada dilimlenmiş domates görmek hakkında eğer;

  • Domates yeşil ve ekşiyse; rüyayı gören kişinin, yakın zamanda alacağı bir hastalık ya da ölüm haberine işaret eder.
  • Domates kırmızı ve suluysa; maddi sıkıntıyı yaşayanların ferah bir döneme girecekleri ve bereketin artacağı düşünülmektedir.

Bu yorumların farklılık göstermesinin nedeni; rüyanın içinde barındırdığı sembollerdir. Bu semboller eğer doğru yorumlanmazsa sağlık bir rüya tabiri yapmak imkânsızdır.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani