Rüyada “Deniz” Görmek

Deniz
Rüyada Deniz Görmek, Rüyada Denize Girmek, Rüyada Deniz Kenarı Görmek, Rüyada Denizde Boğulmak, erkek veya kadın görmek hakkında İslami ve Dini rüya tabirlerini yazımızdan okuyabilirsiniz.

Rüyada deniz suyu görmek ya da rüyada denizde olduğunu görmek sıkça görülen rüyalardandır. Rüyada deniz görmenin anlamı değişiklik göstermektedir. Denizin suyunun rengi, denizin durgunluğu, denizde ne yaptığınız gibi durumlar, rüyanızın tabirinde değişiklikler yaratacaktır. Rüyada deniz görmek genel olarak hayra yorulur. Deniz uçsuz bucaksız, mavi, berrak gibi kavramlar içerdiği için, yapacağınız işin hayırlı sonuçlanacağı şeklinde ifade edilir. Ancak denizin suyunun kirli olması, denizde boğulmak gibi negatif durumlar rüya tabirinde de olumsuz yorumlanabilmektedir. Rüyada deniz gören kimseler, yakın zamanda manevi anlamda huzura kavuşacaktır. Denizin sonsuzluğu içerisinde mutlu mesut olduğunu gören kimselerin kısmeti açılacaktır, önüne serilen fırsatlar artacaktır. Rüyada deniz görmenin anlamı birçok alim tarafından yorumlanmıştır. Her alim kendince bir bakış açısı getirmiştir:

 1. Danyal’a göre; rüyada deniz görmek neredeyse cehenneme yorulur. Savaşların başlayacağına, mutsuzluğun geleceğine, herkesin arasında fitne olacaktır.
 2. Abdülgani Nablüsî ise denizi hayırlı yorumlamıştır. Çok merhametli, cüsseli bir devlet adamının büyük hayırlar işleyeceğine işaret etmiştir.
 3. Cafer i Sadik de devlet adamlarına yormuştur. Cafer i Sadik’e göre rüyada deniz görmek ticari işlerle uğraşan için hayırlı anlamlara gelir. Aynı zamanda birçok kişinin devletten hayır göreceği anlamında yorulur.
 4. Kirmanî ise farklı bir bakış açısı getirmiştir. Denizin soğuk olduğunu gören ve bu denizden su içtiğini gören kişi mahkemelik olur. Denizden su içen kişi ilim irfan sahibi biriyse, bilgisine bilgi katar.
 5. Cabirü’l-Mağribî’ye göre ise, denizin kurduğunu görmek düşmanların zafer kazanacağına ve mağlup olmaya delalettir. Devlet adamlarının başarısız olacağına ve halkın mutsuzlaşacağına işaret eder.

Rüyada Deniz Görmenin Genel Anlamları

Rüyada mavi deniz görmek, rüyada denizin dibini görmek gibi rüyalar sıkça görülür. Her bir rüyanın rüya tabirleri yorumunda farklı bir anlamı vardır. Rüyalarda yaşanan olaylara göre anlam değişmektedir. Rüyada deniz gören kişilerin genel olarak gördükleri olaylar ve tabirleri şu şekilde sıralanır:

 1. Rüyada denizden su almak, Allah’ın vereceği nimetlere işarettir.
 2. Rüyada bir denizi geçmek, yakın zamanda ele geçecek paraya, mala ve mülke işarettir.
 3. Rüyada deniz suyunun azalması veya denizin çekilmesi, ülkenin maddi sıkıntılar yaşayacağına delalettir.
 4. Rüyada denizin üzerinde yürüyebilmek ya da su üzerinde durabilmek, devlet kapısından gelecek bir hayra yorulur.
 5. Bulanık deniz suyunu tiksinerek içmek yakın zamanda yaşanacak hüzünlü olaylara işarettir.
 6. Denizi ortadan ikiye yarmak, istenilen hedeflere ulaşmaya yorulur.
 7. Denizde boğulmak ise iki zıt anlam taşır: Şehit olmak ya da günaha girmek.
 8. Denizin derinliklerine inip çıkmak dünya nimetlerine sahip olunacağına delalettir.
 9. Denizden su avuçlayıp bir yere koymak, sahip olacağınız evladın uzun ömürlü olacağını gösterir.
 10. Çalkantılı deniz ise kötüye yorulur. Cehenneme, dostluklar arasındaki fitne ve fesata işarettir.

Rüyada Denizden Su Almak

Rüyada denizden su almak, hayırlara işarettir. Bu kişiye istediklerine sahip olacağı söylenir. Hayırlı bir evlada, devlet kapısında bir işe girilebilir. Kişi yakın zamanda istediklerine ulaşır ve kısmeti açık olacaktır. Denizden su alan kişi, sadece dilediklerine değil çok daha fazlasına kavuşur çünkü deniz bereketin de sembolüdür. Rüyada denizin dibini temiz görmek de oldukça hayırlıdır. İçilen suyun berrak olması rüyanın hayrını arttırır.

Rüyada Denizden Su İçmek

Rüyada denizden su içen kimse, düşmanınızla vereceğiniz savaşta galip çıkacağınız anlamına gelir. Denizden su içen kişilerin ilim irfan sahibi olacağına dair de yorumlar getirilir. Rüyayı görenin de uzun ömürlü olacağına işarettir bu rüya. Hatta denizden suyu alıp bir yere koyan kişilerin çocuklarının da uzun ömürlü olacağı söylenir. Denizden ne kadar su içilirse, o kadar çok bilgi sahibi ve mal sahibi olunacağı da rivayet edilmektedir. Ancak içilen su bulanıksa, korku ve dehşete de işaret edilir. Eğer ki içilen deniz suyu içilip bitirilirse, devlet kapısından büyük bir işe girmeye hak kazanılır. Rüyada deniz görmek diyanet yorumlarında da bu şekilde tabir edilmektedir.

Rüyada Dalgalı Deniz Görmek

Rüyada dalgalı deniz görmek kişinin sabırlı olması gerektiğine işarettir. Yakın zamanda hedeflere ve isteklere ulaşılacaktır ancak bunun için biraz zaman gereklidir. Rüyada dalgalı deniz gören kişinin hayalleri gerçekleşir. Rüyada dalganın altında kalmak ise iyiye yorulmaz. Kötü yorumlanan rüyaların söylenmemesi daha hayırlıdır ancak bu kişi sağlığına daha çok dikkat etmelidir. Rüyada dalga sesi duymak ise çaresizliğe yorulur. Ancak bu çaresizlik sonsuz değildir, yakın zamanda bir fırsata ulaşılır. Rüyada denizin dibini görmek de hemen hemen aynı anlamlara çıkmaktadır.

Rüyada Denize Girmek

En güzel rüyalardan biri rüyada denize girildiğini görmektir. Rüyada denize girmek, tüm sıkıntılardan ve dertlerden kurtulmaya işaret eder. Ticaretle uğraşan kimse, rüyasında denize girdiğini görürse borçlarından kurtulur. Eğer borca girdiyseniz borcunuz biter, maddi sıkıntılarınız son bulur. Ancak rüyada çamurlu ya da bulanık bir suya girmek iyi yorumlanmaz. Bu rüya bazı sıkıntıların yaşanacağına işarettir. Rüyayı gören kişi yakın zamanda bu sıkıntıları da atlatacaktır ancak biraz zamana ihtiyaç olacaktır.

Rüyada Yüzmek

Rüyada yüzülmesi de sıkça görülen bir rüyadır ancak hayırlıdır. Rüyada denize girdiğini gören kişi ilim irfan sahibi olur. Yakın zamanda ulaşılacak huzura ve refaha yorulur. Berrak bir denize girmek tüm bu yorumların da ötesinde hayra yorulur. Deniz ne kadar berrak ve temizse, huzur o denli güzel olacaktır. Rüyada denizin içinde olmak da yüzmekle aynı anlama gelir.

Rüyada Deniz Üzerinde Yürümek

Bu rüya, dini rüyalardan biridir. Yakın zamanda imanınızın artacağına işaret eder. Dünya işlerinden çekileceğinize ve kendinizi dine vereceğinizi gösterir. Başka tabirlere göre ise, rüyada deniz üzerinde yürümek sıkıntılardan kurtulmaya ve hafiflemeye delalettir. Aynı zamanda ailenizden ya da arkadaş çevrenizden birinin size yardım edeceği de söylenebilir. Deniz üzerinde yürümeniz uzun sürerse bilin ki, uzun bir yolculuğa çıkacaksınızdır. Aynı zamanda umudunuzu kestiğiniz bir iş yakın zamanda gerçekleşecektir ve makam sahibi olacaksınızdır.

Rüyada Denizi İkiye Bölmek

Rüyasında denizi ikiye bölen kişi güç ve kudret sahibi olur. Aynı zamanda rüyasında denizi yaran kişi yakın zamanda büyük bir rahatlama dönemine girer. Tüm sıkıntıları kaybolur ve canını sıkan her şey birer birer çözülür.

Rüyada Denizin Kuruması

Deniz tüm insanlığa hizmet eder ve denizin kuruduğunu görmek sadece sizi ilgilendiren bir rüya olmayacaktır. Yakın zamanda ülke yönetiminde başarısızlıklar gerçekleşecektir ve devlet sarsılacaktır. Eğer ki denizin dibi kurumuş ve çatlamışsa, başa gelecek devlet büyüğünün makama layık olmadığını gösterir. Deniz kurumamışsa ancak suyu çok azsa, ülkenin yaşayacağı ekonomik sıkıntılara işarettir. Yakın zamanda ekonomik koşullar kötüleşecektir. Deniz suyu azalarak göl halini alırsa, devlet yönetimi el değiştirir.

Rüyada Fırtınalı Deniz Görmek

Rüyada fırtınalı deniz görmenin birden çok anlamı vardır. Rüyada fırtınalı deniz görmek öncelikli olarak devlet yöneticisinin adil olmadığına yorulur. Deniz durgun ise, yöneticiler işini layığıyla yerine getiriyordur. Bundan farklı olarak bazı alimler ise, denizin fırtınalı olmasını çok emek vereceğiniz bir işe girişeceğinize delalettir der. Bu işler maddi de olabilir manevi de anca çaba sarf edeceksinizdir. Fırtınalı bir denizde yüzdüğünü görmek, korkuyla beklediğiniz olaylarda müjdeler alacağınıza işarettir. Fırtınalı bir denize düşmek ise, can sıkıcı olaylar yaşanacağına yorulur. Eğer bu düşüş sonrasında ölmezseniz başınıza gelen olayları halledebileceğiniz yönünde yorulur. Ancak boğulursanız cennetlik olduğunuz anlamına gelir. Başka alimler ise bu rüyayı, yaşamınızın büsbütün farklılaşacağı yönünde yorumlar.

Rüyada Dingin Deniz Görmek

Rüyada dingin deniz görmek hem kişinin hayatına hem de devlete yorulur. Öncelikle denizin dingin olduğunu görmek, rüya sahibinin yakın zamanda çok mutlu olacağına işarettir. Aynı zamanda rüyada denizin dingin olduğunu görmek, ülke yönetiminin başarılı olduğuna ve baştaki kişinin adil olarak işleri yürüttüğüne işarettir. Rüyada dalgalı deniz görmek bu rüyanın zıt anlamını taşır.

Rüyada Deniz Canlılarıyla Konuşmak

Rüyada deniz canlılarıyla konuşmak sık görülen rüyalardan biri değildir. Anlamı ise oldukça ilginçtir. Rüyayı gören kişi bilmelidir ki, ülkenin sırları ve derin bilgileri ortaya çıkacaktır ya da casuslarla paylaşılacaktır. Denizde konuşulan canlılar genel olarak balıklar, ahtapotlar gibi karşınıza çıkar. Rüyada sahil kenarında oturmak bu rüyanın sonunu oluşturursa, sırları söyleyen kişiler siz olabilirsiniz.

Rüyada Denizden Hazine Çıkarmak

Rüyada denizden hazine çıkarmak, kısmetinizin açılacağına ve talihinizin artacağına işarettir. Çevreniz tarafından oldukça saygın biri olacağınıza ve tatlı dilinizle herkesçe sevileceğinize de işarettir. Rüyada denizden çıkarılan hazine ne denli çoksa, bu rüya o kadar hayırlıdır.

Rüyada Denizde Boğulmak

Rüyada denizde boğulmak karışık bir rüyadır. Bu rüya genel olarak şu şekilde yorumlanır: İşinize ve hayatınıza sıkı sıkıya tutkuyla bağlısınızdır. Bu her ne kadar güzel bir şey olsa da, bu ihtiras sizi zamanla yıpratabilir. Kısa zamanda paraya ve üne kavuşursunuz ancak kendinize zarar vermeniz muhtemeldir. Başka görüşlere göre ise, denizde boğulmak zorlukların aşılması yönünde yorumlanır. Rüyada boğulduğunu gören kişi, gerçek hayatta rahata erecektir.

Rüyada Deniz Feneri Görmek

Rüyada deniz feneri görmek hayırla yorumlanmasa da o kadar kötü bir rüya değildir. Rüyada deniz feneri gören kişiler yakın zamanda can sıkıcı olaylar yaşar. Kişi bu sıkıntıları ve zorlukları aşacaktır ama bir süre üzgün olabilir. Rüyada uçan gemi görmek de pek hayırlı değildir. Başta bir sıkıntı yaşanır ancak zamanla aşılır.

Rüyada Deniz Kıyısında Olmak

Rüyada deniz kıyısında olmak romantik olaylara işarettir. Denizin kıyısında huzurla duran kişi, yakın zamanda büyük bir aşk yaşayacaktır. Bu aşk tutku ve mutlulukla dolu olacaktır. Rüyada deniz kıyısında olduğunu gören kişi, sevdiğine kavuşur, biriyle beraberse yakın zamanda evlenir. Rüyada deniz manzarası görmek de aynı anlama çıkmaktadır.

Rüyada Denizde Açılmak

Rüyada denizde açıldığını gören kişi, gemi gibi bir aracın içindeyse, yakın zamanda hayat dair bütün bakış açısını değiştirir. Rüyada denizde gemi görmek de bu rüya tabirine benzer anlamlar taşımaktadır. Denizde açılmak başka ufuklar görmektir ve bu sayede rüya sahibi hayata daha farklı bir gözle bakmaya başlar. Bu değişim her nasıl olursa olsun, sonu kesinlikle olumlu ve hayırlı olacaktır. Denize açılmanın dini anlamı da, dini açıdan bu bakış açısına sahip olacağınıza delalettir.

Rüyada Denizin Taşması

Rüyada denizin taştığını görmek yakın zamanda uzun bir yola veya maceraya atılacağınıza delalettir. Rüyada denizin kabarıp taşması, ancak bu yolculukta sizi ürküten bazı olaylarla karşılaşmanız mümkündür. Dikkatli olmalısınız ve metin olmalısınız.

Rüyada Denizde Oturmak

Rüyada denizde oturduğunu gören kişi makam ve mevki sahibi olur ancak tüm bu fırsatlara birisinin yardımı sayesinde ulaşır. Yakın zamanda başarılı ve mevki sahibi biriyle bir görüşme yaşayacaksınızdır ve bu kişiyle görüşme sonlandığında olumlu sonuçlar elde edersiniz.

Rüyada Denizde Yüzüp Karaya Çıkmak

Rüyada denizde yüzdüğünü ve ardından karaya çıktığını gören kimse, hastaysa iyileşir. Tüm sıkıntılarından kurtulur ve artık mutluluk bir dolu hayat onu bekler. Bu rüyayı gören kişi fakirse yakın zamanda maddi anlamda rahatlayacaktır. Kimseye ihtiyaç duymadan hayatını huzur içerisinde idame ettirebilecektir. Rüyada yüzerek karaya çıkan kişi, kederlerinden ve sıkıntılarından da kurtulur. Özellikle denizden karaya çıkıldığında kişi mutlu hissederse, bu rüyanın olumlu yönünü de arttırır.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

 1. Fevziye dedi ki:

  Merhaba gece rüyamda Deniz kenarında yürüyordum deniz kabarıyordu Bir sonraki Gece gene Deniz gördüm annem denizde yüzüyordu İki kez üst üste Deniz görmek ne anlama geliyor yorumlarınız içim teşekkür ederim

 2. ibrahim SAYDIR dedi ki:

  Merhaba yapacağınız yorum için şimdiden teşekkür ederim
  Benim rüyam 30 yıllık arkadaşım denizin içinde bende sahildeyim arkadaşım balık tutar gibi iki elini suya sokup 5 lt lik içi dolu ağzı kapalı pet suyu bana atıyor yaklaşık 5 yada 6 tane atarkende al ibo bunlar sana lazım diyor ben birara petteki suya bakıyorum bulanık bunun ne anlama geldiğini yorumlarsanız çok memnun olurum çünkü bu arkadaşı şimdiye kadar hiç rüyamda görmedim kendinize iyi bakın Allah a emanet olun

 3. Aslı dedi ki:

  Rüyamda gök yüzü renginde deniz gördüm açık gökyüzü ve hava güzeldi. Ben arkadaşlarım vardı yüzmeye denize gitmişiz başlarda deniz bulanık gibi ben denize girince berrak ve saf su gibi oldu rüyam nasıl yorumlanır.

 4. Samet dedi ki:

  Merhaba, Rüyamda denizin dibine daldığımı gördüm deniz temiz ve saf suydu. Diplere doğru yüzüyordum balıkların yüzdüğünü görüyordum. Denize dalıp dalıp çıkıyordum bu ne demek acaba yorumlarsanız sevinirim. Saygılar..

 5. Habibe dedi ki:

  Rüyamda deniz kenarında geziyordum büyük ve uzun bir sahili vardı kumları ince ve sıcacıktı çıplak ayaklarımla kusalda yürüyordum denizin kokusu burnuma geliyordu gayet saf ve temiz ve masmavi denizdi rüyam neye işarettir acaba..

 6. Serpil dedi ki:

  Rüyamda berrak ve durgun deniz gördüm ve çok güzel saf su gibi temizdi ben kıyıdan denize giriyordum.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani