Rüyada “Rüyada Dede Görmek” Görmek

Rüyada Dede Görmek

Rüyada dede görmek, bireylerin sıkça rastladığı bir durumdur. Kişi, hayatında bağlılık duyduğu ve varlığından büyük mutluluk hissettiği kişilerin etkisini üzerinde yoğun şekilde hisseder. Rüyada dedenin mezarını görmek, Bu tür kimseler aileden veya yakın çevreden alışıldık ve her an iletişimde olunan kişiler olabildiği gibi, belli bir dönem sonra tanışıklık kazanılmış ve sonradan hayatımıza girmiş kişiler de olabilmektedir. Rüyada dededen para almak, Ancak diğerlerine kıyasla aileden kimseler ve bu kimselerin etkileri, kişi üzerinde daha kalıcı hale gelir. Bunun sebebi kişinin ailesine ve akrabalarına karşı daha içten ve saygılı bir tutum beslemesi, onları sık bir şekilde görmesidir.

Rüyada Dede Görmek İslami Anlamı

Rüyada dede görmek, kişinin karşısında kendinden yaşça büyük olarak nitelendirildiğinde en çok saygı ve sevgi duyduğu kişi, dedesi ve ninesidir. Rüyasında akrabalarını gören kimse, rüyada dede görmek hali durumunda bu konuyu merak eder ve derinlemesine araştırır.

Rüyada Dedenin Elini Öpmek

Rüyada dedenin elini öpmek, İmam-ı Nablusî(r.a)’dan rivayetle şöyle yorumlanır; Kişinin hayatının normal ve sıradan bir haldeyken bir anda yaşamakta olduğu yuvasına çok muhterem bilinen ve etrafça sevilen bir kimsenin gelmesidir. Hayatını gelenek ve göreneklerin getirdiği kültürel örf ve adetlere göre şekillendirmiş bir kimsenin, ailesini ve çocuklarını da bu şekilde yetiştirip, hayatı boyunca bu ilkelere bağlı bir şekilde, maneviyatı yüksek bir yaşam sürmesi olarak rivayet edilir.

Rüyada Dedeye Sarılmak

Rüyada dedeye sarılmak; Akıl ve ruh sağlığının bireyde tam ve yerinde olduğuna, bireyin şefkat dolu ve sevgiyle eksene konmuş bir hayata sahip olduğuna, bu rüyayı gören kimsenin hayatında sevgi ve hoşgörü üzere yaşadığı belirtilir. Rüyasında dedesine sımsıkı sarılan bir kimsenin aynı zamanda sevdiğine kavuşacağına ve o kişiyle mutlu bir hayat yaşayacağına alamet edilir.

Rüyada Dedeyi Hasta Görmek

Rüyada dedeyi hasta görmek; Genel anlamda kötüye yorulan bu rüyada kişinin, ailesindeki bir kimsenin yaptığı yanlış davranıştan dolayı kendisinin ve ailesinin zarar göreceğine, iş hayatında maddi anlamda zorluklar yaşayıp, işlerinin kötü bir yola gireceğine, hazırlığı yapılan evlilik merasiminin iptal edilip, bu ilişkinin bozulacağına yorum getirilir.

Rüyada Dedenin Ölmesi

Rüyada dedenin ölmesi; Bireyin yaşantısından umut ve ümit olarak yoksun hale gelip, tadı olmayan bir hayata geçiş yapmasına, hayattan bıkıp inzivaya çekileceğine işaret edilir. Toplumun bu kişiye cansız bir varlıkmış gibi muamele etmesinin olanaklı olduğu belirtilir.

Rüyada Dede Olmak

Rüyada dede olmak; Kişinin hayatında çok daha hareketli ve güzel günlerin olacağına vurgu yapılır. Bireyin, çok daha mutlu ve dolu bir hayat yaşayacağına, hayattan zevk almaya başlayacağına, kişinin kafasına takacak bir şeyin olmayacağına ve bu güzel yaşantıyla beraber kişiye sağlam bir sağlık-sıhhat geleceğine yorumlanır.

Rüyada Dedeyle Konuşmak

Rüyada dedeyle konuşmak; Rüya sahibi bireyin uzun zamandır kafasında var olan bir düşüncesini bir başkasına danışmasına ve o kişiden fikir almasına yorumlanır. Bu rüyayı gören birey, düşüncesinin ve yaptığı işin doğruluğunun doğru olup olmadığının sınanmasını ister.

Rüyada Dede Evi Görmek

Rüyada dede evi görmek; Bireyin uzun zamandır yolunu gözlediği hayırlı bir haberin tez zamanda geleceğine ve bu haberle birlikte hayatındaki sıkıntılardan kurtulup, mutlu bir hayata erişeceği anlatılır.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani