Rüyada “Rüyada Dayı Görmek” Görmek

Rüyada Dayı Görmek

Rüyada Dayı görmek, bir kişinin rüyasında dayı görmesi, anne taraflarından olan akrabaları olarak değerlendirilir. Rüyada dayı görmek, kişinin anne tarafı akrabaları tarafından çok sevildiğine, el üstünde tutulduğuna, onlardan bir zarar görmeyecek şekilde tabir edilmiştir. Rüyada dayı görmek, geleceği düşünmek gelecek için plan yapmak anlamında da yorum yapılır. Gelecekle alakalı sıkıntıları önlemek amacı ile daha sıkı çalışmak, önlem almak, tedbir almak gibi anlamlar ifade edilmektedir.

Rüyada Dayı Görmek İslami Anlamı

İslam alimleri rüyasında dayı gören kişiler şu yorumları getirmişlerdir. Cafer-i Sadık (r.a) buyurmuştur ki; Rüyasında dayısını gören kişi mevki, makam olarak yükseleceği, gelecekte daha iyi yerlere gelmek için çaba sarf ettiği, geldiği işinde hak adalet çizgisinde ve alın teri il para kazanacağı olarak değerlendirmişlerdir.

Rüyada Dayı Oğlu Görmek

Rüyada dayı oğlu görmek, rüya sahibi için çok konuşulan, hakkında çok iyi yorumlar yapılmayan, kendisinden kimsenin ummadığı bir iş yaparak çevresindekilerin kendisinden soğumasına neden olacağı şeklinde yorumlanır. Bundan dolayı kişinin bazı hatalarından ve günahlarından vazgeçmeye, kendini düzeltmeye yönlendirmelidir. Geçmişte olan bir hatanın gün yüzüne çıkacağı, gizlenmiş olan bir yalanın ortaya çıkacağı şeklinde de yorumla getirilmiştir.

Rüyada Dayı Kızı Görmek

Rüyada dayı kızı görmek, bu rüyanın yorumu, bolluğa, berekete, geçim sıkıntısının biteceğine, borçların biteceğine, beklenen bir işin olumlu yönde sonuçlanacağına yorumlanır. rüyayı gören kişinin mesleğinde yükseleceği bundan dolayı daha dikkatli ve adaletli davranması gerektiğini ve günah işlememeye özen göstermesi olarak değerlendirilir.

Rüyada Dayıyla Kavga Etmek

Rüyada dayıyla kavga etmek, rüya sahibin hayatında olumsuz olayların olacağına, mal varlığında azalmalar olacağına, psikolojik olarak sıkıntılı bir döneme gireceğine anlamına gelir. Ailesi ve arkadaş çevresi ile sıkıntılar yaşayacağına, iş yerinde problemler olacağı şeklinde tabir edilir. Kişinin dini anlamda yaşantısını düzeltmesi gerektiğine, ibadetlerine, yardım faaliyetlerine önem vermesi gerekmektedir.

Rüyada Dayıya Sarılmak

Rüyada dayıya sarılmak, Ticari olarak kazanç anlamına gelmektedir. Zenginliğin artacağına, ticari ilişkilerin kuvvetleneceğine, gelecekte daha rahat bir yaşam sürüleceği, evlilikte eşinden yana yüzü gülmesi olarak bilinir. Rüya sahibi için çocuklarının hayırlı birer evlat olacağı onların hayrını göreceği, faydalı bir ailesi olacağı yönünde bilinmektedir.

Rüyada Dayıyla Konuşmak

Rüyada dayıyla konuşmak, gün geçtikçe feraha ve huzura erecek olmaktır. Rüyayı gören kişinin yaşadığı sıkıntılara sabretmesi olarak, mükafat alacağı ve bu mükafattan uzun bir faydalanacağı yönünde yorumlanır. Uzun bir süre maddi olarak problemlerin olmayacağı, bununla bağlantılı olarak sadaka ve zekat konularına önem verilmesi gerektiği yönünde değerlendirilmektedir.

Rüyada Ölmüş Dayı Görmek

Rüyada ölmüş dayı görmek, büyük bir fırsatın kaçırıldığı, kişinin önemli bir kısmetten nasibini alamadığı, büyük bir şansı yakalayıp değerlendirilemediği anlamlarına gelmektedir. Hayatta belki de bir daha ele geçmeyecek olan bir tarihi fırsatı tepmek, hayatta insanın karşısına çıkan fırsatları iyi değerlendirmesi gerektiği yönünde ifade edilmiştir.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani