Rüyada “Rüyada Çeşme Görmek” Görmek

Rüyada Çeşme Görmek

Rüyada Çeşme Görmek, her zaman olumlu bir anlam içerdiği düşünülen rüyada çeşme görmek​​​​​​ sevinç, iyilik, huzur, sağlık ve zenginlik olarak yorumlanır. Ayrıca, bu rüyayı gören kişiler, ömürleri boyunca her istediklerini elde ederler. Çok fazla sıkıntı görmezler. Bu kişiler gereğinden fazla adil ve dürüsttür. Çok ince düşündüklerine tabir olunur. Hiçbir haksızlığa gelemeyecekleri manasına da gelir.

Rüyada Çeşme Görmek İslami Anlamı

Bu rüya çeşitli alimlere göre dini olarak tabir edilmiştir. Tanınmış rüya alimlerinden olan İmam Nablusi (r.a) buyurmuştur ki; rüyasında çeşme gören bir kimsenin Allah yolunda hayırlı işler yapacağına yorumlanır. Bir diğer alim Kirmani (r.a) bu rüya ile ilgili yorumu şöyledir; kişi ibadete yönelecek ve huzura erecektir.

İbni Şirin (r.a) rüyada çeşme görmek hakkında bolluk ve bereket getirecek bir olay yaşanacağını haber verir demiştir. Görülen su berrak ise, zengin olunacağı anlamına gelir. Fakat su bulanık ise, muhtaç bir hale gelineceğini ifade eder. Cafer-i Sadık (r.a) yorumu ise; bu rüyayı gören kişinin Allah’ın rızasını kazanmış olduğu yönündedir. Ayrıca, sevap işlediği de tabir edilir.

Rüyada Çeşmeden Su Akması

Rüyada çeşmeden su akması, rüyayı gören kişinin hayatında güzel olaylar yaşanacağını ifade eder. Eğer kişi maddi sıkıntı çekiyor ise, bu rüyanın tabiri bir yerden para geleceği şeklinde yapılmaktadır. Bununla birlikte, olumlu bir rüyadır ve kişi mutlu olacaktır anlamındadır.

Rüyada Çeşme Yaptırmak

Rüyada çeşme yaptırmak, yardım edileceği anlamına gelir. Kişinin hayırlı işlerde yer alacağını gösterir. Ayrıca, yardımseverliği de ifade eder. Özellikle, yoksul ya da kimsesizlere büyük bir iyilik yapılacağını işaret eder. Yapılan iyilik, rüyayı gören kişinin de yaşamında birtakım olumlu değişmeler olmasına sebep olacaktır.

Rüyada Çeşmeden Su İçmek

Rüyada çeşmeden su içmek, hayallere kavuşmak demektir. Kişinin çok istediği bir şeye yakın zamanda sahip olacağı manasına gelir. Evlilik, iş, sağlık ya da para gibi konularda gelişmeler olacağını da müjdeler. Çeşmeden akan suyun tadı güzel ise mutluluk fakat kötü ise üzüntü anlamına da gelebilir.

Rüyada Çeşme Akması

Rüyada çeşme akması, hayatın sıkıntısız geçirileceğine delalet eder. Kişi, her zaman iyi niyetli insanlar ile karşılaşacaktır. Bu nedenle de kimseden bir kötülük görmeyecektir. Bununla birlikte, kendisinin de iyi biri olduğunu gösteren bir rüyadır. Yapılan iyiliklerin karşılığının alınması olarak da yorumlanır.

Rüyada Çeşmeden Abdest Almak

Rüyada çeşmeden abdest almak, rüyayı gören kimsenin dini vazifelerini eksiksiz yerine getireceğine tabir edilir. Bu rüya sayesinde kişi, inancını güçlendirir ve yoluna öyle devam eder. Ayrıca, günahlarından arınacağını da gösterir. Ferahlık ve huzuru haber verir.

Rüyada Hayrat Görmek

Rüyada hayrat görmek, çoğunlukla bir kişinin destek beklediğine tabir edilir. Rüyayı gören kim ise, mutlaka çevresinde ihtiyaçları olan insanları araştırmalı ve yardım etmelidir. Bu yardımlar sonrasında, kişiye çok önemli kapılar açılacağı şeklinde de yorum yapılabilir.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani