Rüyada “Rüyada Çekirge Görmek” Görmek

Rüyada Çekirge Görmek

Rüyada çekirge görmek, birbirinden çok farklı şekillerde yorumlanmıştır. Kimi dini rüya yorumcularına göre rüyada çekirge görmek, Hazreti Musa’ya inanmayan kimselerin çekirge sürüleri ile cezalandırılması olayından yola çıkılarak ,Allah’ın gazabına uğramak olarak yorumlanmaktadır. Bazen de bu rüya gerçekleşecek olan bir doğal afete yorulur.

Bazı din alimleri de rüyada görülen çekirge hakkında tabirlerde bulunmuştur. İmam Nablusi (r.a) demiştir ki; rüyada görülen çekirge, Allah’ın askeridir. Bu asker Allah’ın emrini yerine getirmek ile görevlidir. Hazreti Musa olayına dikkat çeken büyük İslam alimi, bu rüyayı gören kimsenin dikkatli olmasını ifade etmiştir.

Rüyada Çekirge Görmek İslami Anlamı

Deprem, sel gibi bir doğal afet için uyarı niteliğini taşıyan bu rüyanın sahibi, temkinli olmalı ve rüyanın işaret ettiği duruma kayıtsız kalmamalıdır.. Ancak bazı yorumlara göre çekirge, bir durumdan başka bir duruma doğru değişimi temsil eder. Buna göre rüyada çekirge görmek, evli bir kimsenin boşanacağı, ticaret ile uğraşan bir kimse ise ticareti bırakacağı veya bir işten başka bir işe geçeceği olarak yorumlanır.

Rüyada görülen çekirge veya çekirge sürüsü hakkında İbni Şirin (r.a) şöyle buyuruyor; rüyada görülen çekirgeler bir yerde meydana gelebilecek olan izdihama, kalabalığa, insanların birbiri ile ettiği mücadeleye, askerlere ve karışıklığa delalettir.

Rüyada Çekirge Tutmak

Rüyada çekirge tutmak, bir kimsenin bir kötülüğe karşı galip geleceğini gösterir. Kişinin günahlarından arınıp tövbe edeceği ve kendisine Allah tarafından gönderilecek olan bir cezanın affedileceği anlamlarına da gelen bu rüya, genel olarak hayıra işarettir.

Rüyada Çekirge Ölüsü Görmek

Rüyada çekirge ölüsü görmek, bir kişinin çevresindeki bir tehlikeden kurtulduğunu gösterir. Bu kimse vereceği doğru kararlar sayesinde başındaki belaları def eder. Bu kişi uzun süren bir mücadele sonrasında rahata ve huzura erer.

Rüyada Çekirge Yakalamak

Rüyada çekirge yakalamak, bazı rüya yorumcularına göre yakalanan bir şansı temsil eder. Elde edilen bu şans, yakalanması güç olan ve çok az kimseye nasip olan bir şanstır. Uğraşıların ve emeklerin karşılığını almaya da yorulan bu rüya, sahibine hayır getirir.

Rüyada Çekirge Sesi Duymak

Rüyada çekirge sesi duymak, uzun süren sıkıntılar ve verilen emekler neticesinde erişilen meziyetlere delalettir. Bu rüya bazen de gelecek olan bir belanın önceden fark edilmesi ve kişinin bu sayede emniyette olması olarak yorumlanır.

Rüyada Çekirge Saldırısı

Rüyada çekirge saldırısı, rüya sahibini zorlayacak olan koşulları gösterir. Bu kimse verdiği uzun süreli mücadele içerisinde artık yorulmuş ve artık refaha ermek istemektedir. Ancak bu koşullar bir süre daha devam edecektir.

Rüyada Çekirge Öldürmek

Rüyada çekirge öldürmek, kişinin güçlüklere karşı elde edeceği başarıları temsil eder. Bu kimse rahata ererek huzur bulacaktır. Bu rüya Allah’ın azabı ile yorumlanır. Bu rüyayı gören kimse için bir uyarı niteliği taşıyan çekirge, günahlara tövbe etmeyi gerektirir.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani