Rüyada “Rüyada Çakmak Görmek” Görmek

Rüyada Çakmak Görmek

Rüyada Çakmak görmek, rüyayı gören kişinin sıhhat ve hakikati meydana çıkıncaya kadar bir işi teftiş etmeye işarettir. Rüyada çakmak bulmak, bu teftiş sonucunda memnun kalmak ya da kalmamak kişinin gerçek hayatındaki mesleğine ve iş tecrübesine bağlıdır. İbni Sirin (r.a) buyuruyor ki: Rüyada çakmak görmek bir işin sonuçlanmasına ve yeni kapıların açılmasına işaret eder. Çakmaktan çıkacak ateş bir elbiseye ve bedeni yakarsa o evde mal, ırz veya bedende hasıl olacak bir zararı gündeme getirir.

Rüyada Çakmak Görmek İslami Anlamı

Rüyada Çakmak görmek, bir kadının bu rüyayı görmesi ve ateş tutuşturduğunu ve üflemesiyle ateşin parladığını görse o kadın bir erkek çocuk doğurur. Bir kimse taşı taşa vurarak ondan ateş ve kıvılcım çıktığını görse kalbi katı iki kimse birbirleriyle şiddetli olarak kavga eder. İnsanların ona bakması ile birlikte olay büyür.

Kirman(r.a)’ya göre ise çakmak taşlarını tutuşturmak bekar için evlenmeye, ateşin büyümesi hanımın hamileliğine ve onlardan meydana gelecek çocukların varlığına işaret eder. Bazen de evin içinde görülen çakmak karı koca, iki düşman, iki bozulmuş ortak arasında meydana gelebilecek tatsız olayların ilk kıvılcımını simgeler.

Rüyada Çakmak Almak

Rüyada çakmak almak alim bir kişiden el almaya işaret eder. Kişinin ilim irfan mertebesi yükseldikçe etrafındaki hayran kitlesi de çoğalacak demektir. Rüyada büyük ve kalabalık bir pazardan çakmak aldığını gören kimse büyük oranda zenginleşerek rahat bir döneme girer.

Rüyada Çakmak Taşı Görmek

Rüyada çakmak taşı görmek birçok bakımdan yeni başlangıçlara, yeni yolculuklara işaret eder. Çakmak taşı ile birlikte evini yaktığını gören kimse birçok dertten ve sorumluluktan aynı anda kurtularak refaha erer. Çakmak taşı aynı zamanda mahkumiyetten kurtulmaya ve özgür kalmaya dair simgeler taşır.

Rüyada Çakmak Bulmak

Rüyada çakmak bulmak bir hazinenin, büyük bir mal varlığının bulunuşuna işaret eder. Kişi bulduğu servet ile birlikte birçok yetimi doyurmaya, birçok evsizi bakım altına almaya muktedir önemli bir zat haline gelir. Rüyada birden fazla sayıda çakmak bulduğunu gören kişinin zenginliği de ilmi de aynı oranda artar.

Rüyada Çakmak Yakmak

Rüyada çakmak yakmak kötü niyetli kişilerin başlattığı saldırılara karşı direnmeye, gücünü göstermeye, galibiyete ve zafere işaret eder.

Rüyada Çakmak Satmak

Rüyada çakmak satmak ticaret işine girmeye, mal satarak çarşı pazar gibi bir alanda bilinen ve takdir edilen bir tüccar olmaya işarettir. Rüyada çakmakların hepsini tek bir kişiye sattığını gören kimse çanta dolusu paranın sahibi olur.

Rüyada Çakmak Doldurmak

Rüyada çakmak doldurmak iyi niyetle başlanan bir işten zararlı çıkmaya, pişman olmaya, nedamet getirmeye işarettir. Ellerine çakmak gazı bulaşan kişi bir iftiraya maruz kalır.

Rüyada Çakmak Çakmak

Rüyada çakmak çakmak yeni giriş yapılmış bir işten takdir toplamaya, maaş almaya, darlıktan kurtulmaya delalettir.

Rüyada Yanan Çakmak Görmek

Rüyada yanan çakmak görmek sefalete, aşırı harcamaya, savurganlığa, zenginlikten sonra darlığa düşmeye, evsiz kalmaya, borç altında ezilmeye, samimi dostların ihanetine maruz kalmaya işarettir.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani