Rüyada “Rüyada Bunalıp Ağlamak Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?” Görmek

Rüyada Bunalıp Ağlamak Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?

Rüyada bunalmak, kişinin kötü bir durumla karşı karşıya kalacağına ve bu durumdan kaynaklı psikolojik olarak zor günler geçireceğine yorumlanır. Devamında ise rüya sahibinin elinde bulunan maddi birikimini kısa sürede harcayacağı şeklinde de ifade edilir. Özellikle de kişinin hayallerine kavuşmak adına birikimlerini harcayacağına yorumlanır. Bunların dışında;

 • Rüyada daralmak bunalmak, iş hayatında büyük başarıları işaret eder.
 • Hatta yeni işe girmiş olan kişilerin bu alanda bir hayli ilerleme sağlayacaklarına alamettir.
 • Başarılardan kaynaklı rüya sahibinin kazançlı bir döneme gireceğine yorumlanır.

Rüyada Bunalıp Ağlamak Diyanet Yorumları

Bunalıp ağlamak yerine direk olarak rüyada ağlamak Diyanet yorumlarına yer verilir. Nitekim rüyada nedenlerin çok fazla dikkate alınmaması ve direk olarak eylem üzerinden yorumlara geçilmesi söz konusudur. Bu anlamda rüyada ağlamak ile alakalı olarak İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; kişinin günahlarından kaynaklı sıkıntılı günler yaşadığına yorumlanır. Ferahlığa ulaşmak için de bolca dua edileceğine alamettir. Dualar ile beraber rüya sahibinin sevinçli günler yaşayacağına delalet eder. Aynı zamanda muhtaç kişilere yardım edileceğine de yorumlanır.

Rüyada Üzüntüden Ağlamak Ne Demek?

Rüyada ağlamak üzülmek, iş hayatında ki rakipleri işaret eder. Özellikle de rakiplerden kaynaklı olarak başarılı olunmayacağına da yorumlanır. Bunların yanı sıra hayal kırıklarının da habercisi niteliğindedir. Örneğin arkadaşlarınız ile bir takım sorunlar yaşayacağınıza ve ağır sözler işiteceğinize alamettir. Devamında ise;

 • Dedikodulardan kaynaklı olarak hane içerisinde ki huzursuzluğa delalettir.
 • İyilik yapan rüya sahibinin herhangi bir karşılık görmeyeceği şeklinde yorumlanır.
 • Yakın bir dost tarafından ihanete maruz kalacağınıza da alamet etmektedir.
Sık Görülen rüyalardan, Rüyada Ağlamak neye işarettir? İslami kaynaklardan anlamını okuyabilirsiniz.

Rüyada Sıkıntıdan Sesli Ağlamak Ne Anlama Geliyor?

Sessiz ya da sesli ağlamak farklı şekilde yorumlanır. Yine bunalıp ya da sıkıntıdan ağlayan kimselerin bu yönde arama yapması gerekmektedir. Rüyada sesli ağlamak, kişinin dert sahibi olacağı anlamına gelmekte. Şöyle ki yakın tarihte sevdiğiniz kişilerden kaynaklı birtakım sorunlarla karşılaşacağınıza işaret eder. Bu sorunlar neticesinde dertli günlerin geldiğini bildirir. Farklı olarak hane içerisinde yaşanacak olan ufak çağlı kavgalara da delalet eder.

Rüyada Bunalıp Sessizce Ağlamak Neye İşaret Eder?

Rüyada içli içli ağladığını görmek yani sessiz bir şekilde ağlamak için de farklı yorumlar mevcut. Yukarıda belirttiğimiz sesli ağlamanın tam tersi olarak mutlu günlerin habercisi niteliğindedir. Özellikle de üzüntülü günler geçiren rüya sahibinin feraha ulaşacağını bildirir. Sıkıntılardan en kısa sürede kurtulacağınızı ve güzel günlerin yakında olduğunu ifade eder. Yani sessiz ağlamak hayırlı yorumlara sahip rüyalardan bir tanesidir.

Rüyada Sıkıntıdan Ağlamak İslami Yorumu

Câferi Sâdık (r.a) demiştir ki; rüyada sıkıntıdan kaynaklı olarak ağlamak kötü hastalıkların habercisi niteliğindedir. Hatta ağladıktan sonra güldüğünüzü gördüyseniz bu durum daha da kötü bir duruma işaret eder. Nitekim ecelin yakınlaştığı şeklinde yorumlanır. Rüyada ağlamak devamında ise gülmek, ağır hastalıklara yorumlanır. Aynı zamanda yakınınızdan alacağınız kötü bir habere de yorumlanır.

Ağlayıp Yalvarmak görmenin tabiri için, Rüyada Ağlayıp Yalvarmak neye işarettir? Dini Kaynaklardan Alimlerin yorumunu okuyabilirsiniz.

Rüyada Bunalıma Girip Ağlamak Ne Demek?

Rüyada bunalıma girmek, kişinin ve yakın çevresinin üzüntülü bir olay ile karşı karşıya kalması şeklinde anlam kazanmaktadır. Rüyada kendini ağlarken görmek için de aynı durum ifade edilir. Bunalıma giren ve ağlayan kişinin, dost görünümlü düşmanlara sahip olduğunu bildirir. Hatta bu kişilerden kaynaklı olarak zarar gördüğünü ve hanenin de bu durumdan etkilendiğini bildirmektedir. Aslına bakacak olursanız uyarı tarzında olan rüyalardan bir tanesidir.

Rüyada Üzüntüden Ağlamak Neye İşaret Ediyor?

Bulanıp, üzüntüden ya da sıkıntıdan ağladığınızı görmeniz benzer şekilde yorumlanır. Örneğin üzüntülü olduğunuzu ve ağladığınızı görmeniz halinde yeni bir işe atılacağınız şeklinde yorumlar karşınıza çıkacaktır. Ancak yeni iş olanaklarının hayırlı olmayacağına yorumlanır. Nitekim rüya sahibinin hem maddi hem de manevi olarak yüklü kayıplar ile karşılaşacağına delalet eder. Ağlamak ve üzülmekle alakalı olarak diğer yorumlara göz atacak olursanız;

 • Rüya sahibinin karanlık işlere gireceğine yorumlanır.
 • Sadece rüya sahibini değil sevdiklerini de etkileyen acı olayların habercisi niteliğindedir.
 • Rüya sahibinin kötü bir yola gireceğine ve manevi olarak kayıp yaşayacağına işaret eder.
 • Yeni alınan kararların aslında hayırlı olmadığına delalet etmektedir.
 • Rüya sahibinin hayal kırıklıkları yaşayacağını da bildirir.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani