Rüyada “Rüyada Bit Görmek” Görmek

Rüyada Bit Görmek

Rüyada Bit görmek, iki şekilde yorumlanmaktadır. Rüyada bit görmek temiz bir yerde görülmüş ise, zenginliğe, bol kazanca işaret eder. Rüyada bit görmek pis bir yerde görülmüş ise kıtlığa düşmeye, geçim dertlerinin başlayacağına işaret edilmektedir. Tam olarak bir yorum getirilmesi noktasında çoğunlukla olumsuz yorumlanır. Ama rüya alimleri rüyanın hayra yorulması gerektiğini tabir etmişlerdir.

Rüyada Bit Görmek İslami Anlamı

İslam alimleri rüyasında bit görülmesi ile alakalı yorumlar getirmişlerdir. İmam Nablusi (r.a) demiştir ki; Rüyada bit görülmesi, kişinin bazı hatalarından vazgeçmesi gerektiğini, hatalarından vazgeçmediği takdirde sıkıntıya gireceğine işaret etmişlerdir. Genel olarak kişinin kendine gelmesi gerektiğine delalet etmektedir.

Rüyada Bit Sirkesi Görmek

Rüyada bit sirkesi görmek, rüya sahibine ilerde olacak bir sıkıntının önceden belirti vereceğine işaret etmektedir şeklinde yorumlanır. Bu anlamda rüya sahibinin yaptığı hataları görerek gelecekte oluşabilecek risklerine önlem alınması gerektiğine işaret etmektedir. Her hangi bir tehlikeye ya da doğal afete karşı uyarılması gerektiği şeklinde de yorumlanabilmektedir.

Rüyada Bit Öldürmek

Rüya bit öldürmek, rüya sahibinin çevresinde kendisi tarafından çok sevilen biriyi kırması, üzmesi anlamlarına işaret etmektedir. Rüya sahibinin hareketlerine dikkat etmesi gerektiğine, ahlak kuralları çerçevesinde davranması gerektiğine işaret edilmektedir. Küçük hataların büyük sorunlar çıkarabileceği anlamlarına gelebilmektedir şeklinde yorumlanmıştır. Başka bir yorum ise rüya sahibinin başkası hakkında dedikodu yaptığına işarettir dikkat etmesi gerektiğine delalet eder.

Rüyada Bit Temizlemek

Rüyada bit temizlemek, rüya sahibinin kafasında oluşan şüphelerin gideceğine işarettir. Ayrıntısı çok olan bir olaydan kafası çok karışmadan kurtulacağına işaret etmektedir. Genel olarak evhamlı biri ise kuşkularında rahat davranması gerektiğine ve sadece Allah’a güvenmesi gerektiğine delalet etmektedir. Allah’a güvendiği takdirde de kuşkularından kurtulacağı şeklinde tabir edilmektedir.

Rüyada Bitlenmek

Rüyada bitlenmek, kişinin belli bir süre ile sıkıntıya gireceğine işaret etmektedir. Belli bir süre rahatsız edecek, ve daha sonra rahatlığa kavuşacağına işaret etmektedir. Bu anlamda rüya sahibinin sıkıntısız anlarının kıymetini bilip şükür etmesi gerektiğine delalet eder. Rüyasında bitlendiğini gören kişiye bir şefkat tokadı olarak işlerinin bir süre ters gideceğine ama sonrasında sadece Allah’a güvenmesi gerektiğine delalet etmektedir.

Rüyada Bit Yumurtası Görmek

Rüyada bit yumurtası görmek, rüya sahibine çok iyi yorumlarda bulunulmaz, dedikodu sahibi, içten pazarlıklı insanlar işaret etmektedir. Bu anlamda rüya sahibi bu tür şeyler yapıyor ise bir an önce vazgeçmeli ve çevresi hakkında iyi yorumlarda bulunması gerektiğine işaret etmektedir.

Rüyada Başkasında Bit Görmek

Rüyada başkasında bit görmek, rüya sahibinin çevresindekiler en saf şekilde yardım edeceği anlamına işaret etmektedir. En zor zamanlarda bile elindekini paylaşacağı anlamlarına gelmektedir. Başka bir yorum ise yardım bekleyen biri var ise mutlaka yardım etmesi gerektiğine işaret etmektedir.

Rüyada Üstünde Bit Görmek

Rüyada üstünde bit görmek, rüya sahibinin ayrıntılara, detaylara ve inceliklere çok takıntı yaptığı anlamına gelmektedir. Çok rahatsız edici düşüncelere sahip olduğu anlamlarına tabir edilir. Bu anlamda felak ve nas surelerini okuyarak İslam alimleri yalnız Allah’a sığınmaları gerektiğine yorum getirmiştir.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani