Rüyada “Rüyada Birinin Öldüğünü Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?” Görmek

Rüyada Birinin Öldüğünü Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?

Rüyada ölüm görmek öldüğünü gördüğünüz kişinin uzun ömürlü olacağı şeklinde yorumlanır. Bazı yorumcuların ise ölüm görmek ile ilgili yaptıkları yorumlar sıkıntı ve üzüntüye işaret eder. Rüyada birisinin öldüğünü görmek yine uzun ömre işaret eder. Bazı yorumlarda ise kişinin bir yanlışa düşeceğine işaret eder. Rüyada birinin öldüğünü görmek Diyanet yorumlarında manevi yönden huzura kavuşmaya ve zorlukların üstesinden kolaylıkla gelerek şans kapılarının açılmasına delalet eder. İslam âlimlerinin rüyada ölüm görülmesi ile ilgili yaptıkları yorumlar şunlardır;

 • Cabir ül Mağribi (r.a) yorumuna göre; Rüyada ansızın vefat etmek, dindarlar için rahat kâfirler için ise azaba delalet eder.
 • İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; Rüyada görülen ölüm üzüntü yaşayan ve bir şeyden korkan kişiler için hayra yorulur ve hasta birisinin kendisinin ölümünü görmesi iyileşeceğine delalet eder.
 • Câferi Sâdık (r.a) demiştir ki; Rüyada bir ölü ile kucaklaştığını görmek uzun yaşamaya delalet eder.
 • İbn-i Sirin (r.a) tabirine göre; Rüyada bir ölünü selam verdiğinin görülmesi selamet ve sıhhate delalet eder.

Rüyada Birisinin Öldüğünü Görmek

Rüyada birisinin öldüğünü görmek, rüya sahibinin o anda yaşadığı ruh haline göre değişiklik göstererek yorumlanır. Yapılan yorumlara göre;

 • Rüya sahibinin iş hayatında yaşadığı güzel günlerin sona ereceğine,
 • İşlerinin ters gitmeye başlayacağına,
 • Aile hayatında kötü ve sıkıntı veren olaylar yaşayacağına işaret eder.

Rüyada birinin öldüğünü görmek ve ağlamak, rüya sahibinin hayırlı işler yaparak büyük başarılara ulaşacağına işaret eder.

Rüyada birinin öldüğünü duyup ağlamak, rüya sahibinin azmi ve sabrı ile ön planda olduğu için ulaşmak istediği hedeflere ve isteklerine kavuşarak başarı kazanacağına işaret eder.

Rüyada birinin öldüğünü haber almak, rüya sahibinin iş hayatındaki olumsuzluklara işaret eder. Bu rüya, rüya sahibinin iş hayatında sorunlar yaşadığına ve yaşadığı problemlerin devam edeceğine işaret eder.

Rüyada birinin öldüğünü görüp korkmak, rüya sahibinin karamsarlık duyguları içerisinde olarak hayata boş vermişliğine işaret eder. Bu rüya, rüya sahiplerine umutlarının yeşererek çok güzel haberler alacaklarının müjdesini verir.

Rüyada birinin öldüğünü görüp kaçmak, iyi gün dostlarına işaret eder. Bu rüya. Rüya sahibinin kendi işlerinin kendini halletmesi gerektiğine ve başkasına muhtaç olmayacağına işaret eder.

Rüyada Yaşayan Birisinin Öldükten Sonra Dirildiğini Görmek

Rüyada yaşayan birini ölmüş sonra dirilmiş görmek, rüya sahibinin istek ve arzularına kavuşarak ülkesi içersinde tanınan ve sevilen bir kişi olacağına ve iyi insan olarak yaşayıp insanların hayır dualarını alacağına işaret eder.

Rüyada yaşayan birisinin öldürüldüğünü görmek, rüya sahibinin haklarının gasp edileceğine ve iş yerinde sıkıntı yaşayacağına, başkasının haklarını aramaya çalışırken kendisine düşman edineceğine ve herkese insanlık dersi verecek derecede bir başarıya ulaşacağına işaret eder.

Rüyada Ölü Çocuk Görmek

Rüyada ölü çocuk görmek, genel olarak hayırlı yorumlanmaz ve iyi sayılmaz. Bu rüya ile ilgili yapılan olumsuz yorumlara göre;

 • Rüya sahibinin psikolojik dünyasının karma karışık olacağına işaret eder.
 • Rüya sahibinin kafa karışıklığı yaşayacağı agresif bir döneme gireceğine işaret eder.
 • Rüya sahibinin hedeflediği bazı isteklerine yanlışa düşeceğine ve isteklerine ulaşamayacağına işaret eder.
 • Rüya sahibinin nazara gelerek hastalanacağına işaret eder.

Bu rüya ile ilgili yapılan bazı olumlu yorumlarda bulunur. Bu olumlu yorumlara göre;

 • Rüya sahibinin mutsuzluğunu giderecek dost ve arkadaşlara sahip olduğuna ve onlardan göreceği desteklere işaret eder.
 • Rüya sahibinin hayırsız olan bir ilişkisini bitireceğine ve karşısına çıkacak hayırlı birisiyle tanışacağına işaret eder.

Rüyada Annenin Öldüğünü Görmek

Rüyada annenin öldüğünü görmek, rüya sahibini yaşayacağı sevinç ve mutluluklara işaret eder. Bu rüya hem öldüğü görülen kişi hem de rüyayı gören kişi için hayırlı olarak yorumlanmaktadır.

Rüyada Oğlunun Öldüğünü Görmek

Rüyada oğlunun öldüğünü görmek, rüya sahibinin hayatı boyunca oğlundan hayır görerek yüzünün güleceğine ve hayırlı haberler alacağına işaret eder. Bazı yorumlara göre rüya sahibinin mutsuz olmasına neden olan bazı kişilerden uzaklaşarak stresten kurtulup rahat edeceğine işaret eder.

Rüyada oğlunun öldüğünü duymak, rüya sahibinin alacağı müjdeli haberlere ve dualarının kabul göreceğine işaret eder.

Rüyada Kızının Öldüğünü Görmek

Rüyada kızının öldüğünü görmek, rüya sahibinin aile ve iş hayatında atacağı adımlara dikkat etmesi ve ailesi ve sevdiklerine daha fazla ilgilenmesi gerektiğine işaret eder. Bazı yorumlarda ise, kötü durumlar yaşanacağına fakat zamanla sıkıntıların aşılacağına ve ümitsizliğe kapılmaya gerek olmadığına işaret eder.

Rüyada kızının öldüğünü görüp ağlamak, rüya sahibinin iş ve aile hayatında zorlayıcı olaylar yaşayarak yorucu bir döneme gireceğine işaret eder. Bu rüya, rüya sahibinin ailesinin, destek ve yardımını alarak her türlü sorunun üstesinden geleceğine işaret eder.

Rüyada kızının ölüm haberini aldığını görmek, rüya sahibinin iş ve aile hayatında olan sorun ve sıkıntılardan kurtularak büyük kazançlar elde edeceğine işaret eder.

Rüyada ölen kızının görmek, rüya sahibinin aile hayatında yaşamış olduğu zorlukları atlatarak güzel günlere kavuşacağına işaret eder. Bu rüya, rüya sahiplerine sorunlarından kurtulacağı ve huzurlu ve mutlu günlere kavuşacağının müjdesini verir.

Rüyada Bir Akrabasının Öldüğünü Görmek

Rüyada akrabanın öldüğünü görmek, rüya sahibinin ailesi içerisinde meydana gelecek değişikliklere ve onların hayatında olacak hadiselere işaret eder. Rüyada öldüğü görülen akraba rüya sahibinin annesi tarafından birisi ise büyük bir nimet ve ihsana kavuşacağına işaret eder. Babası tarafından birisi ise kudret ve güce işaret eder.

Rüyada yakın bir akrabasının öldüğünü gören rüya sahibinin kısa bir sürede eline geçecek yüklü kazanç olacağına işaret eder.

Rüyada uzak bir akrabasının öldüğünü gören rüya sahibinin beklediği haberler ve gerçekleşmesini istediği arzu ve hayallerinin olması için beklemesi gerektiğine işaret eder.

Rüyada Bıçakla Birisini Öldürdüğünü Görmek

Rüyada bıçakla birisini öldürdüğünü görmek, rüya sahibinin eğitim hayatında ve iş hayatında sıkıntı yaşayacağı bir dönem geçireceğine ve büyük bir hata yaparak yaşayacağı pişmanlığa işaret eder. Bu rüyayı gören kişilerin kendilerini değiştirmesi ve hatalarının farkına vararak ona göre hareket etmesi gerekir.

Rüyada birisini boğarak öldürdüğünü görmek, rüya sahibinin yardım sever ve hayır duaları alan maneviyatı yüksek kişi olduğuna işaret eder. Bu rüyayı gören kişiler hayatları boyunca başarılı olur ve her zaman iyi işlere imza atarlar.

Rüyada Arkadaşının Öldüğünü Görmek

Rüyada arkadaşının öldüğünü gören rüya sahibinin sağlığına itina eden, dengeli beslenerek spor yapan ve stres ve sinirden daima uzak duran birisi olduğuna işaret eder. Bu rüya, rüya sahibine rahat bir şekilde yaşayacağı sağlıklı bir ömrün müjdesini verir. Rüyada arkadaşının öldüğünü görmek ve ağlamak, rüya sahibinin arkadaş çevresinde çok sevilen, iyi niyetli ve yardımsever birisi olduğuna işaret eder. Bu rüya, rüya sahiplerine çok mutlu olarak geçirecekleri hayatın müjdesini verir.

Rüyada Düşmanın Öldüğünü Görmek

Rüyada düşmanın öldüğünü görmek ve duymak rüya sahibine kendisine kötülüğe yapmak isteyen bir kişinin zararını görmeden ortadan kalkacağına ve var olan bir düşmanın şerrinden emin olunacağına işaret eder. Rüyada bir dostun öldüğünü duymak ise o dostun uzun ömürlü olacağına ve her zaman rüya sahibine destek olacağına işaret eder.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani