Rüyada “Rüyada Beyaz Güvercin Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?” Görmek

Rüyada Beyaz Güvercin Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?

Rüyada beyaz renkte güvercin görmek birçok açıdan rüya sahibinin hayrına yorumlanmaktadır. Gerçek hayatta olduğu gibi rüyada da beyaz güvercin; mutluluk, barış ve sevgi olarak yorumlanabilmektedir. Beyaz renkli güvercin gören kişiler için İmam Nablusi (r.a) şöyle buyurmuştur; rüyasında beyaz güvercin gören kişinin ahret ve dünya hayatı bolluk ve bereket içinde geçer ve o kişiler için dünyevi olarak birçok hayır vardır. İmam Nablusi Hz. bu rüya hakkında oldukça hayırlı ve olumlu bir tabirde bulunduğu rivayet edilmektedir. Bu rüyayı gören kişilerin iman selametine erişeceği ve hakka yöneleceği de yapılan bir başka önemli yorum olarak karşımıza çıkmaktadır. Rüyalar taşıdığı bazı işaretlere göre anlam farklılıklarına neden olabilmektedir. Bu rüya içinde görülen semboller ve bazı ayrıntılar rüya tabirinin değişmesine neden olabilir.

Rüyada Beyaz Güvercin Sürüsü Görmek

Rüyada beyaz renkli bir güvercin topluluğu görmek farklı şekillerde yorumlanabilmektedir. Özellikle beyaz renkli rüyada güvercin sürüsü görmek bekâr kimseler için;

 • Yeni bir yuvanın kurulacağına
 • Çok sayıda hayırlı evlat sahibi olacağına
 • Aile arasında küskünlüklerin biteceğine ve
 • Kişinin kazancının artacağına

İşaret etmektedir. Bekâr bir kimsenin rüyasında beyaz güvercin sürüsü görmek o kimseler için birçok açıdan hayır demektir. Eğer evli bir kimse rüyasında beyaz güvercin sürüsü görmüşse;

 • Hanesinin bereketleneceğine
 • Torun ve çocuk sahibi olacağına
 • Hanesinden bazı kimselerin başarılı olacağına ve
 • Evlilikle ilgili yaşadığı sorunların çoğunun nihayete ereceğine

İşaret etmektedir. Bekar ve evli kişiler hakkında iki farklı tabirin bulunması bu rüyanın ilahi işaretler taşıdığının ve birçok kişi için farklı yorumlara sahip olduğunun bir işaretidir. Genel hatlarıyla bu rüya herkes için hayır ve bereket demektir.

Rüyada Beyaz Güvercin Uçurduğunu Görmek

Bu rüyayı gören kişiler için âlimler tarafından yapılan tabirler genellikle olumsuz özellikler taşımaktadır. Rüyada beyaz güvercin uçurmak İmam Cafer-i Sadık (r.a)’a göre; kişinin sahip olduğu makamını kaybedeceğine ve itibarının büyük ölçüde azalacağına delalet etmektedir. Rüyada beyaz güvercin genellikle;

 • Başarı
 • Mutluluk
 • Para vb.

Anlamlara gelse de bu rüya için durum farklıdır. Beyaz güvercini uçurmak, korkutmak ya da bir şekilde kaçırmak tüm imkânlardan kişinin mahrum kalacağına işaret etmektedir.

Rüyada Beyaz Güvercin Yavrusu Görmek

En hayırlı rüyalardan biri olarak anılan bu rüya, kişinin hem manevi açıdan hem de maddi açıdan feraha ve tatmine ulaşacağına işaret etmektedir. Rüyada güvercin yavrusu görmek;

 • Emeklerin karşılığının alınacağına
 • Hayırlı kimselerle dostluğunun artacağına
 • Manevi açıdan doygunluğa erişeceğine ve
 • Maddi kazançlarının uzun vadede bereketleneceğine

Delalet eder. Beyaz renkli güvercin yavrusunun rüyadaki anlamı geçmişte gerçekleştirilen bir yatırımın (maddi ya da manevi) ilerleyen dönemlerde rüya sahibine çok büyük fayda sağlayacağının müjdesini vermektedir. Cabir – Ül Magribi (r.a)’ye göre; beyaz güvercin yavrusu gören kişinin hem kendisi hem de evlatları iman sahibi kimselerden olur. Bu rüya hem dünyalık açıdan hem de ahret açısından hayırlı tabirlere sahiptir.

Rüyada Beyaz Güvercin Yakaladığını Görmek

Rüyada beyaz güvercin görmek yakalamak, ilk akla gelen şekliyle hayırlı gibi görünse de önemli bir uyarı bu rüyada bildirilmektedir. Rüyasında beyaz güvercin yakaladığını gören kişi eğer güvercini zorla yakalamışsa;

 • Kişinin hileyle makam sahibi olacağına
 • Haram kazanç elde edeceğine
 • Zulmeden bir yönetici olacağına ve
 • Haksızlık yapacağına

İşaret etmektedir. Dünyalık açıdan kazanç görünen bu rüya manevi açıdan birçok sıkıntının baş göstermesine neden olabilir. Bu rüyayı gören kişiler için yapılan en büyük tavsiye, kişinin hırslarına yenik düşmeden ve hiç kimseyi incitmeden davranması gerektiğidir. Aksi takdirde kısa zamanda maddi kazanç sağlasa da manevi açıdan yalnız kalacağı dönemler kişinin hayatında büyük sorunlara yol açabilir.

Rüyada Beyaz Güvercin Öldürmek

Bu rüyanın en bilinen tabiri, önemli bir fırsatın kaçmasıdır. Beyaz güvercin öldürmek aynı zamanda rüya sahibinin umutlarının boşa çıkacağına ve büyük bir karamsarlığı, umutsuzluğa düşeceğine delalet eder. Rüyada güvercin öldüğünü görmek ya da öldürdüğünü görmek bu yönüyle olumsuz bir rüyadır. Rüyada zararsız ve masum bir canlıyı öldürmek hakkında İbn – i Sirin Hz. kişinin maddi zarardan çok manevi zarara uğratılacağını bizlere rivayet etmektedir. Bu nedenle umut bağlanan ve sabırsızlık gösterilen bir durum karşısında kişinin metanetli olması ve acele karar vermemesi tavsiye edilmektedir.

Rüyada Beyaz Güvercin Eti Yemek

Rüyada beyaz güvercin eti yediğini görmek büyük başarısızlıkların yaşanacağının bir işaretçisidir. Bu başarısızlıklar genellikle elde edilen sahte zaferin içinde gerçekleşecektir. Hile ya da haksızlıkla bir başarı elde eden kişinin yakın zamanda bu sahte başarısının sona ererek kişiyi çok büyük bir sıkıntıya sokacağı düşünülmektedir. Bu açıdan rüya sahipleri hakkında önemli bir uyarı bulunmaktadır.

Rüyada Beyaz Güvercin Sevdiğini Görmek

Rüyada beyaz güvercin sevmek, hayırlı, namuslu ve imanlı bir kısmetin varlığına işaret etmektedir. Evli kimseler için bu rüya hayırlı bir evladın müjdecisi olarak görülmektedir. Rüyada beyaz güvercin görmek sevmek, düğün ve çocuk için hazırlık yapılacağına da işaret etmektedir. Birçok açıdan hayırlı merasimlerin ve müjdelerin habercisi bir rüyadır. Bu rüyayı gören kişilerin bolca şükretmeleri ve sakin davranmaları tavsiye edilmektedir. Özellikle düğün ya da bir çocuk haberinin alınmasının ardından haberi hemen yaymamak, kişinin nazardan korunması için yapması gereken ilk adımdır. Sabır ve hoş görü bu rüyanın en büyük nasihatidir.

Rüyada Beyaz Güvercin Beslediğini Görmek

Bu rüyayı gören kişilerin kendileriyle ilgili pek fazla tabire rastlanmamaktadır. Genellikle bu rüya hakkında yapılan tabirler, kişinin başka birine edeceği şeklindedir. Rüyada beyaz güvercin beslemek görmek bu yönüyle başkasına yapılacak bir yardıma delalet etmektedir. Rüya sahipleri için;

 • Akıl danışılan bir kimse olacağı
 • Borç vereceğine ve
 • Sevdiği bir kişiye yardım edeceği

Şeklinde yorumlar yapıldığı rivayet edilmektedir. Rüya sahibi için bizzat hayır bulunmasa da yardım edeceği kişilerin hayır duasına nail olacaktır. Bu nedenle hayırlı bir rüya olarak yorumlanabilir.

Rüyada Hasta Beyaz Güvercin Görmek

Rüyada hasta güvercin görmek ve o güvercine yardım etmek kişinin hayatında karşılaşacağı hayırlı kimselere işaret etmektedir. Özellikle beyaz renkli yaralı bir güvercinin tedavi edilmesi rüyada oldukça hayırlı anlamlara gelmektedir. Rüyada hasta beyaz bir güvercin görmek hakkında İmam Nablusi (r.a)’ye göre; kişinin elde edeceği kazancında, bereketin aratacağı ve yaptığı iyiliklerin karşılığını büyük ölçüde alacağına işaret edilmektedir. Maddi ve manevi açıdan birçok bereket bu rüyanın tabirini oluşturmaktadır.

Rüyada Birinin Elinde Beyaz Güvercin Görmek

Bu rüya sahipleri hakkında rüyada görülen kişinin ahvaline göre tabirler yapılmaktadır. Rüyada beyaz güvercin tutan kişinin çok büyük bir başarı elde edeceğine ve itibar gören kimselerden olacağına yorumlanmaktadır. Eğer kişinin yakinen tanıdığı bir kimse görülmüşse rüyanın tüm tabirleri o kişi için yapılır.  Rüyada birinin elinde beyaz güvercin görmek bu yönüyle başkası için yorumlansa da, tanımadığı bir kişinin elinde beyaz güvercin görmesi, kişinin kendi hayrına yorumlanmaktadır.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

 1. Eda dedi ki:

  Ruyamda karsimda iki tane guvercin gördüm biri beyaz diğeri siyahtı nedir acaba

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani