Rüyada “Rüyada Balık Satmak” Görmek

Rüyada Balık Satmak

Rüyada balık satmak, ticaret ile uğraşan için bu sene içinde büyük kazançlar elde etmeye gelmektedir. Rüyada balık sattığını görmek, ticaret ile uğraşmayan için biraz farklı yorumlanmaktadır. Rüyada sattığını gören kimse, bazı alimler bu rüyayı kişinin kısmetini eliyle başkasına vermesi fakat bunun farkında olmaması şeklinde yorumlarlar.

Rüyada balık satmak, benzer şeklide bu rüya kısmetin tepilmesi ya da görülmemesi olarak ta tabir edilmektedir. Rüyada canlı balık satmak, bazı İslam alimleri ise dini açıdan zayıflık ve kötü işlere meyil olarak değerlendirir. Kişinin İslamın gereklerini göz ardı etmesi ve bu şartlara göre yaşamaması olarak ta yorumlanmaktadır.

Rüyada Balık Satmak İslami Anlamı

İmam Nablusi (r.a)’e göre rüya kişinin çok sayıda sıkıntı içindeyken dünya işlerine dalarak ahireti unutması olarak yorumlar. Bu yorumda satmak unutmak olarak değerlendirilmiş olup dünya zevklerine ya da para kazanma hırsına yenilen kişilerin inançlarının gereğini yerine getirmemeleri olarak tabir edilmektedir.

Ayrıca bazı dini yorumlara göre bu rüya hayırlı bir kısmete ve kısa zamanda yapılacak bir ticari ilişkiye yorulmakta’dır. Ayrıca bazı yorumlara göre ise ticari işi bulunan iki kişinin çocuklarını evlendirmesi olarak yorumlanır.

 Rüyada Balık Ekmek Satmak

Rüyada balık ekmek satmak kişinin hayat şartlarına göre yorumlanmaktadır. Orta düzeyde hayat yaşayan biri için bu rüya iyi bir iş teklifi ile karşılaşmak olarak yorumlanır. Fakat ileri derecede para kazanan biri için rüyanın tabiri kazancının eksilmesi olarak yorumlanmaktadır. Ayrıca bazı İslam alimleri bu rüyada kişinin dünyaya taparak ahiret için çalışmaması anlamını çıkarmaktadırlar.

 Rüyada Pazar’da Balık Satmak

Rüyada Pazar’da balık satmak büyük çaplı bir ticaret işine girileceğine ve buradan büyük başarılar kazanılacağına gelir seviyesinin birden bire artacağına yorumlanır. Bazı din bilginleri ise bazı badireler atlatıldıktan sonra ele geçecek kısmet olarak yorum yapmaktadırlar. Badirelerin kısa süreli olacağı ve bu süre aşıldıktan sonra iş hayatında önemli başarılar sağlanacağı şeklinde yorum yapmakta mümkündür.

 Rüyada Balık Tutup Satmak

Rüyada balık tutup satmak helal yoldan alın teri ile kazanılan paraya dalalet eder. Bu rüyayı gören ailesine haram para yedirmemekte olup helal yollarla iyi bir gelir sağlayacaktır. Kişi işinde yükselerek daha iyi kazançlar sağlayacaktır.

 Rüyada Büyük Balık Satmak

Rüyada büyük balık satmak kısmetin artacağına ve gelirin değişeceğine yorumlanır. fakat bu rüya genellikle tüccar olanlar için ticaret ağının genişletilmesine ve satışının artmasına yorumlanmaktadır. Rüyayı gören ticaret ile uğraşmıyor ise bazı alimlere göre bu rüyada görülen büyük balık büyük para kazanma hırsı olarak tabir edilir. Hırsla yapılan hatalar sonucu başa gelecek büyük badireler olarak ta yorumlanmaktadır.

 Rüyada Pişmiş Balık Satmak

Rüyada pişmiş balık satmak ne anlama gelir? Bu rüya genellikle büyük çabalar harcanarak elde edilen bir işletme olarak yorumlanır. Elde edilen işletmeden kişinin çocuklarına dahi yetecek gelir sağlanacak ve sürekli geliştirilerek önemli adımlar atılacağı şeklinde yorumlamak ta mümkündür.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

  1. fatih kalaycı dedi ki:

    kapalı dükkan gibi bir yerdeyim cadde gibi bir yere bakıyor caddede olaylar veya bir şeyden sakınarak gelen gidenler oluyor kapı saglam fakat kontrol altında tutuyoruz bir taraftan balık ekmek satıyoruz birden elimde bir balık çiğ mi satrıyoruz diye düşünüyorum bir taraftan gidenlerin arkasından kapıyı kontrol altında tutuyoruz.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani