Rüyada “Rüyada Balık Almak” Görmek

Rüyada Balık Almak

Rüyada Balık Almak, kısmet olarak yorumlanmaktadır. Rüyada balık aldığını gören kimse, balık tüm rüya tabircileri tarafından kısmet olarak değerlendirilmekte olup balığın yanında görülenler ya da balığın şekli yorumu değiştirebilmektedir. Rüyada balık aldığını görmek, bazı İslam alimlerine göre hayatın değiştirilmesi ya da yolunda gitmeyen çok sayıda şeyin yoluna sokulması olarak yorumlanmaktadır.

Rüyada balık almak, ayrıca balık bazı yorumcular tarafından evlilik, nişanlılık ya da nikah olarak ta yorumlanır.

Rüyada Balık Almak İslami Anlamı

İslam alimlerine göre balığın suyun içinde görülmesi, kısmetin oldukça büyük olduğunu ve hızla yaklaştığını ifade eder. Rüyada balık almak, balığın bir deniz içinde ve oldukça büyük bir balık olarak görülmesi ise kişinin büyük bir mirasa konacağı şeklinde yorumlandığı gibi kişinin iyi bir aileden kız alması ya da zengin bir eve gelin gitmesi olarak ta tabir edilmektedir.

İbni Sirin (r.a)’e göre rüyada balık almak evine ve barkına bağlı çocuklarına helal yolla para getiren bir aile babasına yorulmaktadır. Rüyada hediye balık almak, ayrıca bu yoruma göre baba bazı kısmetler’le evine daha fazla para getirecek ve ailesinin refah seviyesini arttıracaktır. Rüyada pazardan balık almak, bazı alimler ise balık almayı eve dahil olacak bir birey olarak tabir ederler. Yani yeni evli birinin doğacak çocuğuna yorulduğu gibi doğacak çocuk ile beraber evin bereketinin ve kısmetinin de artacağı şeklinde yorum yapılabilmektedir.

 Rüyada Büyük Balık Almak

Rüyada büyük balık almak rüyayı gören kişinin evinde ve çevresinde bereketin ve huzurlu günlerin yakın olduğuna kısa süre içinde evdeki tüm sıkıntıların sona ereceğine yorulmaktadır. Ayrıca bazı İslam alimlerine göre dini açıdan mertebenin yükselmesine ve İslami görevlerini yerine getiren aile bireylerine yorulmaktadır. Kişinin eşi ve çocukları ile beraber tüm ibadetlerini yerine getiren kimse için kötü düşünmeyen bir aile olduğuna ve bu nedenle çevrede saygı ile bakıldığına yorulmaktadır.

 Rüyada Balıklar Almak

Rüyada balıklar almak ne anlama gelir? Rüyada çok sayıda balık almak çok sayıda kısmeti de evine ya da çevresine almak anlamına gelmektedir. Özellikle hamile kadınların bu rüyayı görmesi durumunda çocuğunu yakın bir zamanda sağlıklı bir şekilde doğuracağı ve evin bereketin yeni doğan bebekle beraber artacağı anlamı çıkarılmaktadır.

 Rüyada Balık Satın Almak

Rüyada balık satın almak rüyayı görenin çevresinde ve ailesinde kısmetlerin artacağına ve yeni iş olanaklarının doğacağına yorulmaktadır. Aile bireylerinden birinin okulunu bitirerek meslek hayatına atılacağına ve aile bütçesine katkıda bulunacağına da yorulmaktadır. Ayrıca bazı dini alimlere göre bu rüyada aile bireylerinden birinin yönetim konumunda iyi bir mesleğe gelmesi söz konusudur.

 Rüyada Canlı Balık Almak

Rüyada canlı balık almak ne anlama gelir? Rüyada canlı balık kısmetin büyüklüğü ile tabir olunur. Aile içinden birinin bir ile vali olması ya da bir ile savcı olarak atanması gibi büyük bir göreve gelmesine yorumlanır.

 Rüyada Balık Ekmek Almak

Rüyada balık ekmek almak helal yoldan para kazanan aile büyüğüne tabir edilir.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani