Rüyada “Rüyada Baldız Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?” Görmek

Rüyada Baldız Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?

Rüyada baldızını görmek gibi rüyalar, akrabalık ilişkilerine dayanan rüyalara örnek verilebilir. Bu tip rüyaların görülmesi, rüya sahibinin anlam vermediği olaylara sebep verebilir. Ancak her ne kadar tuhaf gibi gözükse de, bu rüyanın görülmesi rüya sahibinin çok iyi niyetli biri olduğuna, ancak kötü olaylar yaşayabileceğine işaret eder.

Rüyasında baldız gören kişiler kendilerini tuhaf ve karmaşık olaylar içerisinde bulabilir. Bu rüya görüldükten sonra kişi kendisini çıkmazda hissedebilir ve her şeyin kördüğüm olduğu hissine kapılabilir. Genelde bu rüyayı gören kişinin çevresinde çözümleyemediği olaylar gelişir.

Rüyanın görülmesinin ardından kişi, kendi gücünün yetmeyeceği olayları çözmeye çalışır ancak iş işten geçmiştir. Genelde bu rüya, sakin ve huzurlu giden bir hayatın beklenmedik bir şekilde sıkıntılı ve gürültülü bir hale dönüşmesini işaret eder.

Rüyada Baldız Görmek Ne Demektir?

Rüyada baldız görmek değişik anlamlara çıkabilmektedir. Bu rüya yorumlanırken, rüyada yaşanan olaylar ve karakterler önem arz edecektir. Bu ve buna benzer rüyalarda en sık yaşanan senaryolar şu şekildedir:

 1. Rüyada baldızla konuşmak
 2. Rüyada baldızı öpmek
 3. Rüyada ölmüş baldızı görmek
 4. Rüyada baldızla birlikte olmak
 5. Rüyada baldıza aşık olmak
 6. Rüyada eski baldızı görmek

Bu tip rüyalar sık sık görülmektedir. Kötü olayların ve kaosun sinyali olan bur rüya, görüldükten sonra kişide dikkatli olması gerektiği sinyalini vermelidir.

Rüyada Baldızla Evlenmek

Rüyasında baldızıyla evlenen kişilere kötü baht ve uğursuzluk yorumları yapılır. Bu rüyanın görülmesinin ardından kişi düzeltemeyeceği olaylara girişebilir. Bu rüyayı gören kişilerin hayatlarında her şey düzgün gitse de, bir yerde bazı hayal kırıklıklarıyla karşılaşılabilir. Rüyasında baldızıyla evlenen kişi, düzeltebileceği olayların son aşamasında yer alıyordur. Eğer ki kişi, son ada bir düzelme veya geri dönüş sağlamazsa, hayatında istenemeyen gelişmeler olacaktır ve bu gelişmeler kişide kötü etkiler yaratacaktır.

Rüyada Baldızla Konuşmak

Rüyasında baldızıyla konuşan kişi, kendisini bir anda istemediği olayların ortasında bulabilir. Bu rüya dedikodulara, sinsiliklere ve diğer istenmeyen gelişmelere habercidir. Rüyada baldızla tartışmak da benzer rüyalardan biridir. Rüyasında baldızıyla konuşan kişi, kısa bir süre sonra birtakım bahtsızlıklar yaşayabilir. Bu rüyayı gören kişileri haksızlıklara uğrayabilir ve kendisini savunmak için fırsat yakalayamayabilir. Bazı kişiler de bu rüyanın, gerçek olaya delalet ettiği düşüncesindedir. Rüyada görülen olay her neyse, gerçekte de bu olay yaşanabilir.

Sık görülen rüyalardan, Rüyada Anne Görmek neye işarettir? İslami kaynaklardan anlamını okuyabilirsiniz.

Rüyada Baldızı Öpmek

Rüyasında baldızını öptüğünü gören kişiler, boş işlerin ve anlamsız uğraşların peşinde koşacaktır. Bu rüyanın ardından kişi, istemediği şekilde hayatına yön veren olaylar yaşayabilir. Çabalar yersiz, emek sarf edilen işler değersiz olacaktır. Bu rüyayı gören kişiler zaman kaybetmekten çekinip daha faydalı işler peşinde koşmalıdır. Bu rüya aynı zamanda iş hayatında kötü bir ortağa ya da yakın çevrede bulunan yararsız bir dosta da işaret eder. Rüyada baldıza aşık olmak da bu rüyaya benzemektedir.

Rüyada Baldızla Birlikte Olmak

Rüyada baldızla birlikte olduğunu gören kişiler, geri dönüşü olmayan hatalar yapacaktır. Bu rüyayı gören kişilerin itibarında düşme olacaktır ve insanlar bu kişiye olan saygısını yitirecektir. Bu rüyanın görülmesinin ardından kişi çok daha sıkıntılı bir hale düşebilir ve hayatını geri dönüşü olmaksızın kötü bir hale sürükleyebilir. Bu rüyayı gören kişiler saf olabilirler ancak iyi niyetlerinin arkasına sığınamayacakları bir hale de girebilirler. Rüya sahibi rüyasında baldızıyla birlikte olduğunu görüyorsa, karmaşa ve kaos dolu günlerin başlayacağını da bilmelidir. Rüyada cinsel arzu duymak baldıza karşı gerçekleşiyorsa, hemen hemen aynı yorumlar yapılır.

Rüyada Ölmüş Baldız Görmek

Ölmüş baldızını rüyasında gören kişiler için değişik yorumlarda bulunulur. Eğer ki ölmüş olan baldızla rüya sahibi arasında olumlu bir diyalog varsa ve rahmetli özleniyorsa rüya sakıncalı değildir. Baldız, hayır bekliyordur ve arkasından dua edilmesini diliyordur. Ancak durum tam zıttı şekilde ise, kişi kötü olayların arifesinde olabilir ve bu rüya ona bir uyarı niteliğindedir. Rüyasında ölmüş baldızını gören kişiler, kötü kararlar almak üzeredir. Bu kararlar kişinin hayatından dönülmez sonuçlar doğurabilir.

Rüyada Eski Baldızı Görmek

Rüyada eski baldız görmek sık görülen rüyalardan biridir. Bu rüyayı gören kişiler, geçmişte yaptığı bir hatayı tekrarlayacak olabilir. Bu rüyanın görülmesinin ardından kişi, zor sıyrıldığı bir kötü alışkanlığa geri dönüş yapabilir, ticari hatalar yapabilir, anlık zevklere yenik düşebilir. Genel olarak zaafa ve keyfe düşkünlüğe işaret eden bu rüya, kişinin nefsine sahip çıkması gerektiğine dair bir uyarıdır. Zor ulaştığı düzenli hayatının kaybı, vereceği anlık bir karara dayalı olabilir. Kişi elindeki nimetlere şükretmelidir ve hayatını bilerek yaşamalıdır.

Bu rüyayı daha önce görmüş olabilirsiniz, Rüyada Teyze Görmek neye işarettir? ayrıntılı yorumunu okuyabilirsiniz.

Rüyada Kayınbirader Görmek

Rüyasında kayınbirader gören kişiler, güvendiği insanlardan dolayı yaşanacak bir hayal kırıklığına hazır olmalıdır. Bu rüyanın görülmesinin ardından kişi, dostlarından ya da akrabalarından dolayı gerçekleşecek tatsız bir olaya hazırlıklı olmalıdır. Bu rüyanın görülmesi, kişinin saf ve iyi niyetli olduğun ancak çevresinde iyi kişilerin bulunmadığına işarettir. Rüya sahibi bu durumu bir işaret olarak ele almalıdır ve hızla hayatına çeki düzen vermelidir. Güvenmediği kişilere sır vermemelidir. Pek tanımadığı kişilerle müşterek yola çıkılmamalıdır.

Rüyada Kayınbirader İle Kavga Etmek

Rüyasında kayınbiraderi ile kavga eden kişi, şu ruh hallerinden birini yaşayabilir:

 1. Moral bozukluğu
 2. Hayal kırıklığı
 3. Yarı yolda bırakılmak
 4. Sinirlere hakim olamamak
 5. Mutsuz olmak
 6. Güvendiği kişilerden beklenmedik şeyler görmek

Bu rüya genel olarak kişinin ruh halinde başka insanların olumsuz izler bırakmasına işaret eder. Rüya sahibi bu rüyada nasıl hisseder bilinmez ancak bu rüyadan da yola çıkılacağı üzere, kişi kavga halinde ya da mutsuzluk halinde olabilir.

Rüyada Teyze Görmek

Rüyada halanın öldüğünü görmek gibi akrabalık ilişkilerine dayanan olaylar sıkça görülmektedir. Bu rüyayı gören kişiler, rüyasında teyze görmek, baldız görmek gibi rüyalarla da karşılaşabilir. Hemen hemen her bir rolün, rüya sahibi üzerinde farklı bir etkisi olacaktır. Günlük hayatta bu kişilerle olan iletişiminiz rüyanın yorumlanmasında etkili olabilir anca genel olarak rüyada teyze görmek, kişinin hayırlı biri olduğuna ve sıkça dua aldığına işaret eder. Rüya sahibi çevresi ve akrabaları tarafından dualarla korunuyordur ve hakkında iyi konuşuluyordur. Rüyasında teyze gören kişiler sosyal çevresinde de sevilen ve sayılan insanlardır. Bu rüyanın görülmesi tüm bu durumları kanıtlamaktadır.

Rüyada Hala Görmek

Rüyada hala görmek de akrabalık ilişkileri rüyalarından biridir. Bu rüyanın görülmesi, kişiye bir nevi mesaj niteliğindedir. Eğer ki kişi rüyasında halasını görüyorsa, bu rüya kişiye dikkatli olması gerektiğinin sinyalini vermektedir. Rüya sahibinin çevresinde ondan yararlanmaya çalışan, onu kullanmaya çalışan kişiler bulunur. Bu rüya kişiye kötü olaylar yaşanmadan verilen bir sinyaldir. Kişi özellikle çevresindeki kişilere dikkat etmelidir ve güvenmediği kişilerle zaaflarını, sırlarını paylaşmamalıdır.

Rüyada Enişte Görmek

Rüyada kaynana ve baldız görmek gibi rüyaların yanı sıra, rüyada enişte görmek de sıkça yaşanmaktadır. Bu tip akrabalık rüyalarını hem kadınlar hem erkekler görebilmektedir. Ancak bu rüyaların kimin gördüğü ve nasıl gördüğü, rüyanın yorumlanması açısından önem taşımaktadır. Rüyasında enişte gören kişiler genelde iyi huylu ve sevecen insanlardır. Bu rüyayı gören kişiler çevresine yardım eder, iyi niyetlidir ve merhametlidir.

Ancak bu rüyanın ardından bu kişilere birtakım kötü olaylar yaşayabileceği söylenir. Bu kişilere özellikle maddi açıdan yaşantısına dikkat etmelidir. Ticaretle uğraşılıyorsa batışın habercisi olunabilir, birikim yapılıyorsa bu paraya dikkat edilmelidir. Genelde maddi olaylara gelebilecek bir zarar olarak yorumlanan bu rüya, kişiye temkinli olmasını öğütlemektedir. Esasında bu rüyayı gören kişiler dikkatli ve garanticidir. Ancak hayatlarında beklenmedik gelişmeler yaşanabilir ve bu gelişmeler kişiyi istemediği bir hale sokabilir.

Rüyada Baldız Görmek Psikolojik Yorumu

Rüyada baldız görmek İslami açıdan da psikolojik açıdan da sık tartışılan rüyalardan biridir. Bu rüyayı yorumlarken en önemli nokta, kişinin gerçek hayatta baldızıyla olan ilişkisidir. Bilinçaltı, rüyayı en çok etkileyen etkenlerdendir. Her ne kadar bazı rüyalar mesaj niteliğinde olsa da bazı rüyalar da tamamen bilinç altımızın eseri olabilir. Bu ikisi arasındaki çizgiyi doğru çekmek için, rüyalarda görülen kişilerle günlük hayattaki yakınlığınız göz önünde bulundurulmalıdır.

Eğer ki günlük hayatta baldızınızla seviyeli ve güzel bir samimiyetiniz varsa, sıkça karşılaşıyorsanız ve zaman geçiriyorsanız, bu rüya yukarıda belirtildiği gibi kötü anlamlara gelemeyecektir. Ancak durduk yere baldızınızı rüyanızda görüyorsanız ve bu rüyaya anlam veremiyorsanız, yukarıda belirtilen anlamlara çıkmaktadır. Bu durumda kişinin psikolojisi de şu şekilde açıklanabilir:

 1. Kişi, kimsenin öğrenmesini istemediği büyük bir hata yapmıştır
 2. Rüya sahibi bir günahın içerisindedir ve artık bu yoldan geri dönüş çok zordur
 3. Rüya sahibi çevresi tarafından sevilmediğini hissediyordur ve bu durum kendini yalnız hissettiriyordur
 4. Yasak olarak düşünülen bir işe girişilmiştir ve rüya sahibi endişe içerisindedir

Bu tip ruh halleri, rüya sahibinin sıkça hissettiği duygular olabilir. Bu duyguların yansıması, kişinin rüyasında böyle bir olay görmesine sebebiyet verebilir. Rüyada baldızla cima yapmak da benzer anlamlara gelmektedir.

Hala tabiri için, Rüyada Hala Görmek neye işarettir? Dini kaynaklardan anlamını okuyabilirsiniz.

Rüyada Baldız Görmenin Dini Yorumu

Rüyada baldız görmek farklı alimler tarafından farklı şekillerde yorumlanmıştır. Bu tip rüyaların İslami açıdan yorumlanması mümkündür. Genel olarak diyanet şu açıklamayı yapmaktadır: Rüyasında baldız gören kişiler, hoş karşılanmayacak olaylarla uğraşmaktadır. Kişi kazancına haram sokmuş olabilir, günaha karışmış olabilir, zaaflarına yenik düşmüş olabilir. Rüya sahipleri her ne günahı işliyorsa olsun bu durumdan derhal vazgeçmelidir ve Allah’a sığınmalıdır.

Rüyada tanıdık biriyle sevişmek söz konusu kişi baldızsa, oldukça kötü şekillerde yorumlanır. Rüyasında bu tip şeyler gören kişilerin içerisinde yanlış hazlar yer alır ve bu düşüncelerinden derhal kurtulmaları gerekir. Rüyasında baldız gören kişiler, bu kişilerle beraber ilişki yaşıyorlarsa, geri dönülmez yanlışların ve felaketlerin odağında olabilirler.

Kişi hayatına çeki düzen vermelidir. Bu rüya aynı zamanda ibadetten uzaklaşıldığına ve kişinin yanlış işler peşinde koştuğuna da işaret eder. Rüyasında baldız gören kişilere Câferi Sâdık (r.a) demiştir ki; aile içerisinde lüzumsuz dedikodular yayılacaktır ve kişinin tadı kaçacaktır. Huzursuzluk hakim olacaktır ve kişi kendisini çıkmazda hissedecektir. İftiralar ve dedikodular gün yüzüne çıkacak, kişi kendisini savunacak fırsatı elde edemeden üzülecektir.

Birçok açıdan kötü şekilde yorumlana rüya, rüya sahibine temkinli olmayı doğruluktan şaşmamayı öğütlemektedir. Rüyasında baldız gören kişiler yapmadıkları işlerden sorumlu tutulabilir ve bu işlerin geri dönüşü olmayabilir. Hüznün ve pişmanlığın hüküm süreceği bir hayat girmemek için, kişi temkinli olmalıdır. Sırlarını herkesle paylaşmamalıdır ve yanlış işler peşinde koşmaktan da imtina etmelidir.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani