Rüyada “Rüyada Bakara Suresi Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?” Görmek

Rüyada Bakara Suresi Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?

Rüyada bakara suresini okuduğunu görmek kadınların da erkeklerin de ömrü hayatlarında görebilecekleri en hayırlı rüyalar arasında bulunur. Özellikle geçmişte Hazreti Aişe’nin bu konuda yaptığı yoruma bakıldığı zaman rüyanın ne denli hayırlı olduğu yorumlara bakılmadan anlaşılmaktadır. Hazreti Aişe Bakara suresinin hepsinin ya da bir kısmının okunduğunu gören kişinin nereye giderse gitsin rızkının ve nasibinin onu bulacağını müjdelemiştir. Bu şekilde uzun yola çıkacak olan kişilerin hem yolculuklarının çok kolay bir şekilde tamamlanması hem de gittikleri yerde huzur bulmalarını simgeler.

Bu rüyayı daha önce görmüş olabilirsiniz, Rüyada Bakara Görmek neye işarettir? Ayrıntılı yorumunu okuyabilirsiniz.

Bakara Suresini Okuduğunu Görmek  

Rüyada bakara suresini okumak bütün kaza bela ve dertlerden emin olmak manasına gelir. Özellikle, kadınların kendilerini muntazam bir şekilde giyinmiş Bakara suresini okurken görmeleri yüreklerinden geçen evlat isteklerinin dahi kısa bir sürede gerçekleşeceğini yansıtır. Erkeklerin de isteklerine ve arzularına kısa bir sürede ulaşacaklarını simgeler. Korku ve dehşet konusunda endişe duyan kişilerin, ölüm korkusu çekenlerin bu rüyayı görmesi korkularının yersiz olduğunu ve onları emin bir hayatın beklediği manasına gelir.

Bakara’nın İlk Beş Ayetini Okumanın Yorumu

Rüyada bakara suresinin İlk 5 Ayetini okumak ve Ayetelkursi’nin nurundan faydalanmak kişilerin gün içerisinde karşılaşacakları şer dolu kişilerden de asla olumsuz yönde etkilenmeyecekleri manasına gelir. Uzun vadede yorum yapılırsa imanın kuvvetleneceği ve dinin şartlarına uyum sağlamaya delalet eder. Özellikle dinin gereklerini yerine getirmeyen kişilerin bu tür hayırlı bir rüya görmeleri hem kendilerinin hem de hanelerinin yaşantısının din üzerine şekilleneceği konusunda bilgi sunar.

Bakara Okumak Kazalardan Korunmak Manasına Mı Gelir?

Rüyada Elif Lam Mim suresini okumak kazaların rüyayı gören kişilerin hanesinden uzak olduğu manasına gelir. Özellikle bu surenin okunmasının yarım kalması ya da biri tarafından engellenmesi de kişilerin hayatlarında yer alan hayırsız kişiler hakkında bilgi verir duanın tamamlanmasını engelleyen kişilerin size karşı şer dolu düşünceleri vardır.

Amenerrasulü Okumanın Yorumu

Rüyada Amenerrasulü okumak dünya ve ahrette yüz kızartıcı bir muamele ile karşılaşılmayacağı manasına gelir. Özellikle dünya hayatını iman üzerine geliştireceği ve dinin gereklilikleri konusunda da bir sıkıntı yaşamadan can vereceği konusunda İslam alimleri görüş birliğine varmıştır. Bu duanın okunduğu ortam da rüyanın tabir edilmesi için oldukça önemlidir. Örneğin kirli bir yere duanın okunması içerisinde bulunulan zor durumdan iman kuvveti ile çıkılacağı ve sorunsuz bir biçimde kurtulma manasına gelir.

Nas Suresi Okumak tabiri için, Rüyada Nas Suresi Okumak neye işarettir? İlgili yazımızdan anlamını okuyabilirsiniz.

Rüyada Kuran Dinleme Hayırlı Mıdır?

Rüyada Bakara suresinin ilk ayetlerini dinlemek rüyalar içerisinde en hayırlı olanlardan biridir. Özellikle kendini daralmış olan kişilerin bu tür bir rüya görmesi maddi manevi düzlüğe çıkılacağına delalet eder. Uzun vadede İslami özelliklerin de kişilerin iç dünyasında pekişeceğinin işaretlerini verir. Kuran dinleme hususu ile alakalı alimlerin rüya tabirlerine bakıldığında temel olarak şu ana hatlar ile karşılaşılır;

  • İnsanlar arasında muteber bir makama erişileceği
  • Her iki alemde de utanç duyulacak herhangi bir yaşantı ile karşılaşılmayacağı
  • İmanın rüyayı gören kişilerin kalbinde tutunduğu
  • Kazaların ve belaların defi
  • Erkek tarafından görüldüğü zaman hayatını imanlı bir biçimde geçireceği bir kadın ile evleneceği
  • Kadınların ihlas sahibi çocuklar yetiştireceği
  • Rüyayı gören kişilerin sadece kendi hanesine değil çevreye de yararının dokunacağı
  • Çevresindeki kişilerin ondan razı olduğu

Bu ana hatlar dahi rüyanın ne denli hayırlı olduğu hakkında bilgi verir.

Rüyada Kuran-ı Kerime Saygısızlık Etmek Ne Anlama Gelir?

Ruyada Bakara suresinden ayet görmek kadar bu ayetlere gösterilen saygı da rüyaların yorumlanması konusunda büyük önem arz eder. Örneğin rüyasında ayetlere karşı saygısızlık ettiğini gören kişilerin dünya hayatında İslam’ın gereklerini yerine getirmediği anlaşılır. Bu noktada bir uyarı mesajı olarak dikkate alınmalıdır. Ayetlere ve kutsal kitabın her bir parçasına saygılı bir biçimde davranan kişilerin ise dünyada da ahrette de yüzünün yere eğilmeyeceği rivayet edilir. Aynı zamanda Kuran’a saygısızlık eden kişileri engelleyen rüya sahibinin uzun vadede İslam’ın faydasına çalışacağı da müjdelenir. Bu rüyaların sahiplerinin oldukça özenli bir biçimde dini hayatlarını yoluna koymaları gerekir. Doğru değerlendirildiği zaman kişilerin hayatını şekillendirecek ipuçları Kuran’ı Kerim’in içerisinde yer aldığı rüyalarda bulunur. Herkesin kolay görebileceği rüyalar değildir. Uyanıldığı zaman fark edilecek olan ağırlık da oldukça doğal karşılanır.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani