Rüyada “Rüyada Badana Yapmak Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?” Görmek

Rüyada Badana Yapmak Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?

Badana yaptığını rüyada görmek hanede bir yenilenmenin meydana geleceğine delalet eder. Özellikle evin kendi çabanız ile badana yapılması hanenizde çok istediğiniz emelinize kısa bir süre içerisinde ulaşacağınız konusunda da bilgi verir. Badananın hane içerisinde kim tarafından yapıldığı rüyanın yorumlanmasında oldukça önemlidir. Örneğin hane halkının dışında bulunan bir kişi badanayı yapıyorsa dışarıdan yardım alarak ev hanenizde bir yenilenmeye gidebileceğiniz manasına gelir.

İmam Nablusi’ye Göre Rüyada Badana Yapmak Neye İşaret Eder?

İmam Nablusi Şam doğumlu ve rüya tabirleri konusunda en çok rivayet edilen sufi alimlerin başında gelir. Hanefi mezhebine mensuptur. Rüyada badana yapmak İmam Nablusi’ye göre hane içerisinde bir yenilenmenin işareti olarak dikkate alınmalıdır.

Bu rüyayı daha önce görmüş olabilirsiniz, Rüyada Badana Görmek neye işarettir? Ayrıntılı yorumunu okuyabilirsiniz.

Rüyada Evin Canlı ve Parlak Renklerle Boyanmasının Yorumu

Evin eski halinden çok daha parlak olması ve canlı renklere boyanması huzurun ve mutluluğun artacağına delalet eder. Özellikle hane ile alakalı olan rüyaların muhakkak dini bir boyutu da bulunur. Kişilerin imanları ve ibadetleri konusunda bir yenilenmenin meydana geleceği düşünülür. Örneğin namaz kılmayan bir kişinin evinin kirlerden arındırılarak beyaz ve parlak bir hale geldiğini gören kişilerin iman yönünden kuvvetleneceği şeklinde bir yorum yapılabilir. Bu rüyaları bir uyarı olarak da dikkate alınabilir. Örneğin iman zayıflığından şikayet eden kişilerin kalplerinin de aynı hanelerindeki gibi temizlenmesi adına ibadete daha fazla yönelmeleri şeklinde de yorumlanabilir.

Pembe Badana Yapmak Ne Anlama Gelir?

Evin badanalanması genel olarak olumlu bir rüya olsa da bu badana işleminin hangi renk ile yapıldığı ve yapan kişinin kim olduğu dahi rüyanın yorumunu değiştirebilir. Örneğin pembe rengin rüyalarda olumlu yorumlanmadığı bilinmelidir. Boş hayallere delalet eden bu renk ile yapılan badana da hayra işaret değildir. Rüyada pembe badana yapmak ev içerisinde boş hayaller peşinde koşan kişilerin olduğu manasına gelir.

Bir Bayan Evinin Erkek Tarafından Pembeye Boyanması

Özellikle bir kadının evinin erkek tarafından pembe renge boyandığını görmek o erkek tarafından yarı yolda bırakılacağı manasına gelir. Bu kişi sevgili ya da nişanlı gibi bir kişi ise evliliğin hayırlı olmayacağı ya da hiç gerçekleşmeyeceği manasına gelir. Boş hayallerin peşinde koşan bir kişiyi temsil eden pembe renkte imanın kuvvetli olmadığının da izleri bulunur. Ev içerisinde dünyalık işlere fazla meyil etmiş kişilerin varlığı konusunda da bilgi verilir. Olumsuz bir rüya olsa da uyarı niteliğinde dikkate alındığı zaman daha büyük anlamlar ifade edebilir.

Hanede Yeşil Rengin Özel Anlamı

Yeşil renk İslam rüya literatüründe oldukça olumlu şekilde yorumlanır. İslam bilginlerine göre hanedeki iman seviyesinin artışa geçeceğine delalet eden yeşil rengin hayırlı olduğu bilinmelidir. Rüyada yeşil badana yapmak ev içerisinde yer alan kişilerin ilerleyen süreçlerde iman bakımından çok daha kuvvetli hale gelecekleri tahmin edilir. Özellikle bir kadının evi yeşil renge boyaması kuracağı yuvadan Salih ve Saliha çocuk sahibi olacağı ve eşinden yana da yüzünün güleceği şeklinde yorumlanır.

Rüyada Başkasını Badana Yaparken Görmenin Yorumu

Rüyada badana yapan birini görmek boyanan renge göre ya da boyanan kişinin kim olduğuna göre farklılık gösterir. Örneğin yeşil renk oldukça hayırlıyken kırmızı rengin evin içerisine huzursuzluk getireceği şeklinde yorumlanır.

Mavi Badana Rüyası Hayırlı Mıdır?

Dünyevi hayatta mavi oldukça iç açıcı bir renk olsa da rüyada görüldüğü zaman bu özelliğe sahip olmadığı bilinmelidir. Özellikle hane içerisine büyük huzursuzlukların gireceği konusunda da sıklıkla bilgi verilir. Mavi ve kırmızı renk İslami rüya tabirinde olumlu yorumlanmayan renklerdir. Evin beyaz boyasının üzerine mavi badana yapıldığı görmek badanayı yapan kişi tarafından hanenin huzursuzluklar ile boğuşacağı manasına gelir. Badanayı yapan kişinin bir yabancı olduğu fark edilirse bu süreç içerisinde haneye dışarıdan giren kadın/erkeklere karşı daha dikkatli olunması önerilir. Rüyada mavi badana yapmak günlük hayatta karşılaşacağınız aksilikler ya da tehlikeler konusunda sizin uyarılmanız için gönderilmiş işaretlerdendir.

Ev Görmenin tabiri için, Rüyada Ev Görmek neye işarettir? Dini kaynaklardan anlamını okuyabilirsiniz.

Hanenin Beyaz ile Boyanması Hayırlı Bir Rüya Mıdır?

Yeşil renk nasıl olumlu yorumlanıyorsa rüyada beyazın da aynı şekilde hayırlı bir renk olduğu bilinir. Rüyada beyaz boya yapmak evde yer alan kötülüklerden ve olumsuzluklardan tam olarak uzaklaşmanız manasına gelir. Özellikle kirli bir duvara beyaz boya yapıldığı ve hanenin temizlendiği görülürse, sergilenen çabalar ile hem dünya hem de ahiret hayatında rahata kavuşulacağı belirtilmelidir.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani