Rüyada “Rüyada Babamı Görmek” Görmek

Rüyada Babamı Görmek

Rüyada babamı görmek, rüyayı gören kişinin muradına ereceğini gösteren en etkili rüyalardan biridir. Rüyada babayı gören kimse, babayı düşünde görmek, hayırlı bir düş olduğu tabir edilir. Bir kimse rüyasında babasını görürse, eğer zor durumda ise; hiç ummadığı bir yerden rızkı gelir ve zengin olan birisi, ona cömertlikte bulunur. Kaybettiği bir şey var ise onu bulur ve hasta ise şifasına kavuşur.

Rüyada babamı görmek, rüyayı gören kişinin babası tarafından bir bina içerisinde oturtulduğunu ve bu binanın çatısının yükselttiğini görmesi ise; din işlerinde ve dünya hayatında, babasının yolundan gittiğini göstermektedir.

Rüyada Babamı Görmek İslami Anlamı

İslam alimlerine göre, rüyada baba tarafından sevilip okşandığını görmek; sevinçli bir haber almaya, kazalardan ve belalardan uzak durmaya işaret etmektedir. Hasta bir insanın rüyasında babasını görmesi, hastalığından kurtulacağına, şifa bulacağına işaret etmektedir.

Cafer-i Sadık (r.a) buyurmuştur ki; Rüyada babasını gören kimse, babasından güç bulacaktır ve karşılaştığı olayların üstüne cesaretle gidecektir. Rüyada babası tarafından sevilen kimse, Dünya hayatında önünde hayırlı bir yol açılacağını görecektir.

Rüyada Ölmüş Babamı Görmek

Rüyada ölmüş babamı görmek, babasından aldığı ve karakterine yansıttığı huylarının, davranışlarının ve özelliklerinin kendisi tarafından çok iyi bir şekilde sahip çıktığını, dalalet etmektedir. Ayrıca; rüyada ölmüş babayı görmek; rüya sahibinin babasının ruhunun sevinmesi için, babasının hayrına bir yemek organize etmek hayrına girmesi; ya da babası adına sadaka vermesi gerektiği şeklinde yorumlanmaktadır. İmam Nablusi (r.a) demiştir ki; rüyada babasını gören kimse, muradına erişir. İnsanın görebileceği en güzel rüya; babasını, atasını gördüğü rüyadır.

Rüyada Babamı Ağlarken Görmek

Rüyada babamı ağlarken görmek rüyasını gören kişi, dünya hayatında sevinçli ve mutlu bir hayata yelken açacaktır. Rüyada ağlamayı görmenin genel manası, gerçek hayatta güzel anların yaşanacağına ve hayırlara ve güzelliklere dalalet edeceğine işaret etmektedir. İbni Sirin (r.a) şöyle buyuruyor; Eğer bu rüyayı gören kişi bekar ise, karşısına en hayırlı zamanda hayırlı bir kısmet çıkacak; evli ise evlilik hayatının düzene gireceğine, evindeki sorunların uzaklaşacağına, çocukları ve eşi ile mutlu bir yaşantısı olacağına işarettir. Eğer çocuğunda bir rahatsızlık varsa, rahatsızlığının düzeleceğini gösterir.

 

Rüyada Babamı Namaz Kılarken Görmek

Rüyada babamı namaz kılarken görmek rüyasının manası, her zaman hayırlı işlere işaret etmektedir. Babanın namaz kılması, çocuklarının kendisini örnek alacağı güzel bir hayat süreceğine, dini görevlerinin mutlaka yerine getireceğine, onurlu ve gururlu bir yaşam hayatı olacağına, günlük yaşantısını dini vecibelerinin doğrultusunda yaşayacağına ve bu şekilde yaşamını sürdürdüğü için her daim huzurlu bir hayat sürdüreceğine, alamet eder.

 Rüyada Babamı Hasta Görmek

Rüyada babamı hasta görmek ise, gören kişinin belirli hedefler içinde olduğunu gösterir. Eğer kişi ile babası; ayrı yerlerde ise; yakın zamanda buluşacaklarına işaret eder. Eğer babası gerçekten hasta ise; sağlığına kavuşur.

Rüyada Babamın Hacca Gittiğini Görmek

Rüyada babamın hacca gittiğini görmek rüyasının manası ise, rüyayı gören kişinin çok büyük bir ferahlama yaşayacağına, sıkıntılı zamanları geçeceğine, işlerinin açılacağına, uzun zamandan beri beklemekte olduğu bir haberin, olumlu bir şekilde kendisine geri döneceğine işarettir.

Rüyada Babamı Başka Kadınla Görmek

Rüyada babamı başka kadınla görmek rüyasında ise, ödenemeyen ve biriken borçlar nedeniyle içinde bulunduğu maddi zorluğun, eski bir tanıdık vesilesiyle; son bulacağına işaret eder.  Ayrıca ailesine de sahip çıkacağı, manasına da gelmektedir.

Rüyada Babayı Görmek

Kirmani (r.a) yorumu; Rüyada babayı ağlarken görmek; eğer maddi durum bakımından sıkıntısı var ise, bu durumun kısa zaman içerisinde toparlanacağına haber verir. Rüyada baba ağlamadığı halde, gözlerinden yaşlar geliyor ise, rüya sahibine çok kısa zamanda çok sevineceği çok müjdeli bir haberin geleceğini işaret eder.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani