Rüyada “Baba” Görmek

Baba
Rüyada Baba Görmek, Rüyada Baba Olduğunu Görmek, Rüyada Babayı Ölmüş Görmenin anlamı. Rüyada Babayı Öptüğünü Görmek, hakkında İslami ve Dini rüya tabirlerini yazımızdan okuyabilirsiniz.

Rüyada babamı gördüm diyenlerin bu rüyaları aslında birçok şekilde yorumlanmaktadır. Rüyada görülen baba bir özlemi veya bir isteği belirtebilir. Bu istek, sizin veya babanızın içinde kalan bir ukteyi belirtmektedir. Dini inançlara göre de rüyada kendi babanı görmek, gören kişinin hasretlik durumu varsa hasret çektiği şeye kavuşacağını belirtmektedir. Gören kişi hastaysa iyileşir. Fakat, gören kişi yeni işe girişmiş veya başlamışsa bu iş konusunda sıkıntılar çekeceğine delâlet etmektedir. İmam Abdülgani Nablusi‘nin de kitabında belirttiği gibi rüyasında babasını gören kişiler bol rızık ve helal kazanca kavuşur rüyayı gördüğü dönemde hayatındaki olumsuz olaylar yoluna girer.

Rüyada Baba Görmek İslami Anlamı

Rüyada baba görmek hakkında Cafer-i Sadık (r.a) buyurmuştur ki; rüyada baba görülmesi babanın güler yüzlü ve rüyada sağlıklı olarak görülmüşse her zaman için iyiye ve güzele yorulur. Rüyasında babasını gören kişi muradına erişir. Hedeflerine rüyayı gördüğü yıl içinde kolay ulaşır. Maddi anlamda bereketli bir dönem geçirir. Rüyayı gören kişinin durumuna göre, rüyayı görüş anı ve gördüğü zamana göre de değişiklik göstermektedir. İslam alimlerine göre; kişinin ekonomik durumu düşük ise veya acil bir paraya ihtiyacı var ise bir yerden toplu paraya ulaşacağına, hastanede yatıyor veya hastalığı ağır ise çok çabuk bir zamanda iyileşeceğine işaret etmektedir. Rüyada baba görmek hakkında Alimlerin yorumunda şöyle bahsedilmiştir, Ruhsal açıdan depresyonda ise huzura kavuşacağına dair yorumlar yapılmıştır. Rüyada Kayınbaba görmek rüyayı gören kişi erkek ise, hanımının ailesinden iyilik görmesine, bulunduğu sene içerisinde bir menfaat ve maddi destek göreceğine işaret eder. Kadın kimse rüyasında kayınbabasını görmüşse; kocasının ailesinden birine bakacağına veya eşinin kardeşlerinden biri ile mal alışverişi yapmasına veya borç almasına işaret etmektedir.

Rüyada Baba Ölümü veya Cenazesi Görmek Ne Anlama Gelmektedir?

Rüyada kendi babasının öldüğünü gören kişinin babanızdan ayrılacağınızın veya memleketinden başka yere gideceğini göstermektedir. Diğer bir yorum ise rüyada babanın öldüğünü görmek ve ağlamak sakladığınız acıların tekrar gün yüzüne çıkacağını belirtmektedir. Kendi babasının cenazesini gören kişilerin bir yeniliğe yöneleceği ve hayatının tamamen değişeceği belirtilmektedir. Bu tarz ölüm rüyalarının diğer bir sebebi ise, gören kişinin ölüm korkusu yaşamasıdır. Kişi, rüyada babasının cenazesini görmesi ve cenaze namazında bulunması; gerçek hayatta maddi ve manevi olarak güzel geçişler sağlayacağı şeklinde yorumlanmaktadır. Ayrıca birçok yardımsever insanla tanışacağı da belirtilmelidir.

Rüyada Ölen Babayı Görmek Ne Anlama Gelmektedir?

Rüyada ölmüş babayı görmek, ölen babasının rüyayı gören kişiden memnun olduğuna delâlet etmektedir. Rüyayı gören kişinin ayrıca ölen babası adına sadaka vermesi gerektiğini göstermektedir. Rüyada ölen babanızı görme şeklinize göre yorumlar değişebilmektedir. Rüyada ölmüş babayı görmek neye işarettir?

 • Ölen babasını dirilmiş görmek iş hayatında başarıya sahip olacağını da göstermektedir.
 • Rüyada ölen baba hasta bir şekilde görülmüşse, bu kişinin birçok konuda sıkıntı yaşayacağına delalet etmektedir.
 • Rüyada ölen baba ile konuşmak, kişinin ailesine bir kazanç geleceğini belirtir. Bu kazancın aile içerisin paylaşılma durumu bulunmaktadır.
 • Ölen baba rüyada uyumuş bir şekilde görülürse, kişinin işlerinin iyi gideceğini göstermektedir.
 • Ölen babanın tekrar öldüğünü görmek; kişinin içinde sakladığı dertlerin bulunduğunu göstermektedir.
 • Rüyada ölen baba ağlıyor ise; kişinin babası tarafından gurur duyulacak bir iş yapacağını göstermektedir.
 • Rüyada ölmüş baba ile konuşmak babaya duyulan özlemi belirtmektedir.

Rüyada Babanın Ağladığını Görmek Ne Anlama Gelmektedir?

Rüyada kendi babasınnın ağladığını gören kişi mutlu bir haber alacaktır. Hayatındaki şeyler düzene girecektir. Yaşanan aksilikler düzelecektir ve maddi durumları düzelecektir. Rüyada babayı ağlarken görmek; sadece bir damla gözyaşı dökmesi iyi bir haberi, babayı normal ağlarken görmek  mutluluğu, sıla-i rahim yapmayı betimlemektedir.

Rüyada Babanın Hasta Olduğunu Görmek Ne Anlama Gelmektedir?

Rüyada babayı hasta görmek iyi ve kötü sonuçlara delalet etmektedir. Çeşitli yorumlar bulunmaktadır. Bunlardan birincisi; kişinin veya ailedeki diğer kişilerin üzücü olaylar yaşaması, tanıdıkları ile ilişkilerinin bozulması veya hastalanması konularına yorumlanmaktadır. Bununla beraber kişinin ihanete uğrama durumu da bulunmaktadır. Eğer kişi rüyasında kendi babasını hasta ederse, büyük bir sorun yaşayacağı düşünülmektedir. İkincisi; sıkıntıların azalmasını göstermektedir. Rüyada babayı hasta görmek; bir günah veya kabahat işlediği ve bu günah sonucunda babasını hasta gördüğü hakkında yorumlanmaktadır. Dini yorumlamaya göre ise, kişinin rüyasında babasını hasta görmesi, gerçek hayatta babasını kırdığı ve onun öğütlerini dinlemediği anlamına gelmektedir. Rüyada babasının hasta yattığını görmek de benzer şekilde yorumlanmaktadır.

Rüyada Babayla Kavga Etmek Ne Anlama Gelmektedir?

Rüyada babasıyla kavga eden kişinin ailesinde sıkıntı yaşanacağı beklenmektedir. Bu sıkıntı genel olarak otorite konusunda yaşanacaktır. Ölen baba ile kavga edildiği görülmüşse, rüyayı gören kişinin ailesi ve çevresindekiler ile çok iyi anlaşacağını göstermektedir.

 • Rüyada babayla tartışmak: Rüyayı gören kişinin iş veya derslerinde yükselme yaşayacağı şeklinde yorumlanmaktadır. Ölen baba ile rüyada tartışılıyorsa bu aile içinde ayrılıkların olduğunu veya olacağını gösterir ve baba buna engel olmak istemektedir.
 • Rüyada babayı dövmek: Bu rüya hakkında iki yorumlama bulunmaktadır. Rüyayı gören kişinin işlerini düzene sokacağı ya da yanlışlar yapacağına ve sevilmeyeceğine delâlet etmektedir.
 • Rüyada babayı öldürmek: Rüyasında kendi babasını öldürdüğünü gören kişi babasıyla ilişkisini ilerletecektir ve babasından destek göreceğine dair yorumlanmaktadır.

Rüyada Babayı Kızgın Görmek Ne Anlama Gelmektedir?

Rüyasında babasının kızdığını gören kişinin bu rüyası hakkında çeşitli yorumlar bulunmaktadır. Rüyada babanın kızdığını görmek ilk olarak gerçek hayatta da babanız ile sorun yaşayabileceğiniz anlamına gelebilmektedir. Aile ile beraber yaşayan bir kişi bu rüyayı görmüş ise, evinden kavga ederek ayrılabilir. Alimlerin görüşlerine göre; rüyada babayı kızgın görmek, kişinin her zaman etrafındakiler tarafından destekleneceğini ve yardıma ihtiyacı olduğunda yanında birileri olacağını göstermektedir.

Rüyada Baba Tarafından Öldürülmek Ne Anlama Gelmektedir?

Rüyada baba görmek neye işarettir? Rüyada kendi babası tarafından öldürülmek ne anlama gelmektedir? Rüyasında babası tarafından öldürüldüğü gören kişinin bu rüyası için birçok yorum bulunmaktadır. Bu yorumlar genelde olumludur. Babası tarafında rüyasında öldürülen kişinin gerçek hayatta yaşadığı uzun soluklu belirsizlikler ve tatsızlıkları gidereceği söylenmektedir. Rüyada baba tarafından vurulmak, işsiz kalmak veya mali krize girmek anlamına gelir, bu çok uzun bir dönem sürmez yaşadığı maddi zorluklar da kısa sürede geçecektir.

Rüyada Baba Tarafından Evden Kovulmak Ne Anlama Gelmektedir?

Rüyasında babası tarafından evden kovulan kişinin bu rüyası hakkında birçok yorum bulunmaktadır. Birinci yoruma göre; bu kişi ailesini utandıracak bir şey yapacak ve maddi zorluklar yaşayacaktır. Rüyada babasının evden kovduğunu görmek; şans yüzüne gülecek ve maddi ile manevi olarak halinde düzelme yaşayacaktır. İkinci yoruma göre; kişinin kötü kişiler ile arkadaşlık kuracağına ve kötü şeyler yapacağına ancak sonrasında bir devlet kurumuna gireceğine dair yorumlanmaktadır. Eğer rüyayı gören yani evden kovulan kişi kadın ise; kadının, dinine ve kişilere saygı gösteren bir kişi ile tanışacağına delâlet etmektedir.

Rüyada Baba ile Konuşmak Ne Anlama Gelmektedir?

Rüyada baba ile konuşmak hakkındaki yorum aslında konuşmaya göre anlamını değiştirebilir. Baba ile yapılan konuşma iyi şeyler hakkında ise rüyanın yorumu o iyi konuşma ile şekillenebilir. Eğer konuşma kötü bir olay üzerine ise yine konuşmanın gidişatına göre kötü bir şekilde yorumlanabilir. Rüyasında kişi babasıyla telefonda konuşuyor ise; babası ve ailesiyle iletişim kurmaya özen göstermesi gerektiğini belirtir. Kişi rüyasında babasına ulaşmakta zorluk çekiyorsa, bu kişiyi üzücü haberlerle çevrildiğine ve bu üzüntülerini biriyle paylaşması gerektiğine delâlet etmektedir. Rüyada kişi kendi ölen babasını gördüyse; babasının huzurlu olduğu şeklinde yorumlanabilir. Fakat, ölmüş babasıyla rüyasında konuşan kişi babası adına dua etmeyi unutmamalıdır.

Rüyada Babaya Yemek Verdiğini Görmek Ne Anlama Gelmektedir?

Rüyasında kişinin babasına yemek vermesine dair birçok yorum bulunmaktadır. Yorumlardan birine göre, sıkıntılar ve maddi zorluklar giderilecektir. Rüyada babayla yemek yemek, kişi meslek hayatında sıkıntı yaşayacaktır ve maddi zorluklara göğüs görecektir. Kişi rüyasında ölmüş babasına yemek verdiğini görmüşse; iş konusunda sıkıntılar yaşansa da düzelmeye başlayacağına ve sağlık sorunlarının giderileceğine işaret etmektedir.

Rüyada Babayı Öpmek Ne Anlama Gelmektedir?

Rüyada kişi babasını öptüğünü görürse, o kişinin işlerinin düzeleceğine ve içinde tuttuğu sırrını açığa dökecektir. Kişi rüyasında babasının elini öpüyor ise; helal yollarla iyi bir hayat süreceğini belirtmektedir. Rüyada babayı yanaklarından öpmek, Maddi olarak da iyi bir duruma geleceği düşünülmektedir. Rüyada babayla öpüşmek, erkek için ele geçecek parayı ifade etmektedir. Kadın görse bu rüya onun için bekar ise evlilik, evli ise eşiyle küslüğü varsa barışma ve yakınlaşma ile yorumlanır.

Rüyada Baba ile Cinsel İlişkiye Girdiğini Görmek Ne Anlama Gelmektedir?

Rüyada baba ile yaşanan cinsel ilişkiyi görmek hakkında birden fazla yorum bulunmaktadır. Bu yorumlardan olumlu olanına göre; rüya ekonomik sorunlarınızın düzeleceğine, ev veya arsa alabileceğinize haberci olmaktadır. Olumsuz olan yoruma göre ise; utanç duyacağınız bir olay yaşayacağınız ve dışlanacağınız anlamına gelmektedir. Rüyada babanız ile kendinizi sevgili olarak gördüyseniz, sevdiğiniz kişiye daha fazla vakit ayırmanız gerekiyor demektir.

Rüyada Başka Birine Baba Demek Ne Anlama Gelmektedir?

Rüyada başka birine baba diyen kişinin gerçekte çok yakın olacağı biriyle tanışacağı söylenmektedir. Maddi zorlukları olan kişilerin bunları düzelteceğine de delalet etmektedir. Rüyada tanımadığı birine baba demek, tuttuğu gizli bir sırra sahip ise, bu sırrı açıklayabileceği ve güvenebileceği birilerini bulacaktır.

Rüyada Üvey Baba Görmek Ne Anlama Gelmektedir?

Rüyada üvey baba görmek hakkında iki yorum bulunmaktadır. Birincisi; kişinin maddi olarak iyi hale gelmesidir. İş hayatında başarılı olup terfi alabileceğinizi de göstermektedir. Rüyada üvey babayla konuşmak, bir tanıdığınız tarafından ihanete uğrama durumunuzdur. Bu durum sonucu manevi sorunlarla karışılacağı belirtilmektedir.

Rüyada Babayı Başka Kadınla Görmek Ne Anlama Gelmektedir?

Rüyada kendi babasını başka bir kadınla görmek hakkında birçok yorum bulunmaktadır. Bu yorumlar:

 • Kişinin ekonomik sorunlar yaşayacağı ve büyük sıkıntılar çekeceği şeklinde yorumlanabilir.
 • Kişinin yaşanan ekonomik kriz sonunda kendine bir kaçış bulacağı ve ilişkilerinin düzeleceği şeklinde yorumlanabilir.
 • Kişinin olgun ve iyi kalpli biriyle tanışacağı ve bu kişiden akıl alacağı şeklinde yorumlanabilir.

Rüyada Babanın Namaz Kıldığını Görmek Ne Anlama Gelmektedir?

Rüyada babasını namaz kılarken görmek uzun zamandır istediği bir şeye veya kişiye kavuşacağına delâlet etmektedir. Kişi rüyada babasıyla beraber namaz kılıyorsa, helal para ile yaşayacak ve maddi olarak düzelecektir. Eğer kişi ölmüş olan babasının namaz kıldığını görüyorsa, bu kişi ve ailesinin büyük sıkıntılar çekebileceği şeklinde yorumlanabilir. Rüyanızda kişinin kayınbabası namaz kılıyor ise; bu kişi büyük yerlere gelecektir ve gerekli bütün yardımı alacaktır.

Rüyada Baba Evi Görmek Ne Anlama Gelmektedir?

Rüyasında baba evini gören kişiye ailesi tarafından bir destek sağlanacaktır. Her zaman ailesinden destek göreceğini belirtmektedir. Rüyasında baba evinden ayrılan kişi, kendi yolunda başarılı olacak ve ailesini gururlandıracaktır. Rüyasında baba evine geri dönen kişi ise; hatalarını görüp düzeltecek ve doğru yolu bulmaya çalışacaktır. Rüyada baba evi görmek, Yanlışlarını öğrenecek ve hayatına doğruları uygulayacaktır.

Rüyada Baba Evinin Yıkılmasını Görmek Ne Anlama Gelmektedir?

Rüyada baba evinin yıkıldığını görmek için olumlu ve olumsuz yorumlar bulunmaktadır. Birinci yoruma göre; rüyayı gören kişi için maddi ve manevi gelişmeler olacaktır fakat kişinin ailesi kötü şeyler yaşayabilmektedir. İkinci yoruma göre ise; kişinin ailesinin sorun yaşayacağına  ve ev içerisindeki huzurun bozulacağına delâlet etmektedir.

Rüyada Baba Olduğunu Görmek Ne Anlama Gelmektedir?

İslami rüya tabirlerine göre baba olmak hayatında olumlu gelişmeler yaşanacağına, beklemediği bir sürprizle karşılaşmaya işarettir.  Rüyayı gören kişinin hayat arkadaşı yoksa kendine uygun birini bulacaktır. Hayat arkadaşı var ise; kendileri daha ciddi bir olaya girişecektir. Rüyasında kız babası olduğunu gören bekar erkekler için güzel ve bakire bir kızla evleneceğine dair yorumlar bulunmaktadır. Eğer rüyayı gören kişi evli bir erkekse  ve çocuk hasreti çekiyor ise; yakın zamanda bir çocuk haberi alacaktır. Rüyasında erkek çocuk babası olan kişi, maddi açıdan şanslarla karşılaşır ve yüksek kazançlar elde eder. Rüyasında ikiz çocuk babası olduğunu gören kişi, hem maddi hem de manevi açıdan çok iyi olacaktır ve başarılı sonuçlarla karşılaşacaktır. Rüyada evlenmeden baba olduğunu gören kişilerin harama yöneleceği şeklinde yorumlar bulunmaktadır.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani