Rüyada “Rüyada Azraili Görmek” Görmek

Rüyada Azraili Görmek

Rüyada Azrail’i görmek, pek hayırlı bir rüya olarak yorumlanmaz. Gerçek hayatta olduğu gibi rüyada da ölüm anlamına gelmektedir. Azrail’i iyi şekilde görmek kolay ölüme, kötü şekilde görmek ise ölümün zor olacağına zor can vermeye işaret etmektedir.

Rüyanın ne olduğundan ziyade nasıl olduğu da çok önemlidir. Mesela Azrail’le kendisini savaş halinde gören kişinin mağlup olması ölüm olarak tabir edilir. Azrail’e teslim olduğunun görülmesi ise hayatının sıkıntılar içerisinde geçeceğine işaret eder.

Rüyada Azraili Görmek İslami Anlamı

İbn-i Sirin (r.a.); rüyasında Azrail a.s. gördüğünü ve canını ne zaman alacağını sorduğunda 5 parmağını gösterdiğini anlatan İmam-ı Azam’a zamanı bilinmeyen beş şey arasında ölümün de olduğunu ve rüyasında kendisine bunun hatırlatıldığını buyurmuştur. İmam Nablusi (r.a.) rüyada Azrail’i görmek ile ilgili kıtlık olacağına, meyvelerde verim olmayacağına ve rüya sahibinin ailesinden ayrılacağına delalet edeceğini buyurmuştur.

Rüyada Azrail’i Hissetmek

Rüyada Azrail’i hissetmek iş hayatında yaşanacak sorunu, zahmetli sıkıntılı bir işe girileceğini gösterir. Buna karşılık olarak sağlık sorunlarından kurtuluşa, keyifli günler yaşayacağına, sıkıntı problemlerinden kurtulacağına dikkat çeker. Azrail’e boyun eğmek, elini eteğini öpmek mal varlığında büyük bir artışa delalet eder. Bazı rüya yorumcuları bu rüyayı işe girmek olarak yorumlamıştır.

Rüyada Azrail’i Can Alırken Görmek

Rüyada Azrail’i can alırken gören kişi kadınsa zor ve sıkıntılı günler yaşayacağına, çaresizlik hissi içine gireceğine, yalnız kalacağına yorumlanır. Bunun yanı sıra sıkıntılı zamanlara, kazanç artışına dikkat çeker. Çok sıkıntılı bir döneme girileceği şeklinde de tabir edilmektedir. Çevresindeki insanların dertlerini paylaşacağını, ihtiyaç sahiplerine yardımda bulunacağını göstermektedir.

Rüyada Azrail’le Konuşmak

Rüyada Azrail’le konuşmak sıkıntılı bir olay yaşanacağına ve bu olayla birlikte hayatın gerçekleriyle yüzleşme olacağına yorumlanır. Bunun aksi olarak da makam mevki rütbe sahibi olmaya, iş hayatında maddi kazanç elde etmeye, aile huzurunun bozulmasına, yoksullara yardım etmeye, sıkıntılardan kurtulmaya delalet etmektedir.

Rüyada Azrail’i İnsan Kılığında Görmek

Rüyada Azrail’i insan kılığında görmek rüyayı gören kişinin arsız bir karaktere sahip olduğuna, hatalarını tekrar ettiğine, yanlış olan bir durumdan menfaat çıkardığına, iş hayatında makam sahibi olacağına ve yönetici pozisyonuna geleceğine işaret etmektedir. Bunun yanı sıra maddi anlamda kazançlı işler yapılacağına, hayırlı bir evlat sahibi olmaya, saygı ve sevgi gören bir kişi olmaya yorumlanır.

Rüyada Azrail’e Yalvarmak

Rüyada Azrail’e yalvarmak yapılmış yatırımlardan büyük kazanç sağlanacağına, zor sıkıntılı zamanların üstesinden gelinerek ferahlığa çıkılacağına, ailesine maddi olarak rahat bir hayat yaşatacağına, bir hastalıktan kısa sürede şifa bulunacağına ve müjdeli bir haber alınacağına delalet eder.

Rüyada Azrail’in Sesini Duymak

Rüyada Azrail’in sesini duymak yüksek bir mevki kazanmaya, bol rızık elde etmeye, saygı itibar kazanmaya, büyük fırsatlar elde etmeye, huzur içinde olmaya, sağlık kazanmaya işaret etmektedir. Bunun yanında eşine söylemiş olduğu yalanların öğrenileceği şeklinde de yorumlama yapılmaktadır.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani