Rüyada “Rüyada Azrail Görmek” Görmek

Rüyada Azrail Görmek

Rüyada Azrail görmek, İslam’ı yorumlara göre de ani gelecek ölüme işaret etmektedir. Rüyada azrail kadın görmek, rüya yorumcularının ortak kararlarına göre; aile içinde ve yahut yakın çevrenizde karşınıza çıkabilecek olan problemlerle tasvir edilmektedir.

Rüyada Azrail Görmek İslami Anlamı

Rüyada Azrail görmek, Cafer-i Sadık (r.a) şöyle buyuruyor;” Rüya’da kim ölüm meleği Azrail’i görür de hatalarından vazgeçmezse, son nefesini verirken tövbe edemeyecek ve sonsuz acılar çekecektir.” Cafer-i Sadık (r.a) kesin olarak buyurmuşsa da, rüyanızda görmüş olduğunuz Azrail’in şekli ve görünüşü rüyanıza başka anlamlar katabilmektedir. Rüyada Azrail görmek pek çok anlama gelebilir.

Rüyada Azrail’i Kadın Kılığında Görmek

Rüyada Azrail’i kadın kılığında görmek; İmam Nablusi (r.a) demiştir ki; kim rüyasında Azrail Aleyhisselam kadın suretin de görürse, rızkının kısa bir süre kesilir ve yaşadığı yerde uğursuzluk baş gösterir. Rüyada Azrail Aleyhisselam görmek kötü olarak yorumlansa ‘da Azrail Aleyhisselam renkli kıyafetler içerisinde güzel bir kadın suretinde görmek, rüya sahibinin sıkıntılı döneminden kısa bir süre sonra uzaklaşacağını ve kötü bir hastalıktan uzaklaşacağına yorumlanır.

Rüyada Azrail’i insan Kılığında Görmek

Rüyada Azrail’i insan kılığında görmek: Kirmani (r.a) yorumuna göre; yeni tanışacağınız bir insanın size büyük zararlar vereceği ve büyük bir kayıp elde edeceğiniz anlamına geldiğini belirtir. Rüyasında Azrail Aleyhisselam insan kılığında gören rüya sahibi, zarar görmeyi beklemediği ve sevdiği bir kişiden zarar görebilir.

Rüyada Azrail’i Beklemek

Rüyada Azrail’i beklediğini gören rüya sahibi, geçmişte yaptığı bir yanlışın gün yüzüne çıkacağına ve içten içe büyük bir vicdan azabı çekmekte olduğu olarak yorumlanır. Rüyada Azrail’i beklediğini gören rüya sahibi kısa süre içerisinde, sakladığı sırların ortaya çıkacağına ve büyük problemleri aşması gerekeceğine işarettir.

Rüyada Azrail’i Can Alırken Görmek

Rüya’da Azrail’i can alırken gören rüya sahibinin Cafer-i Sadık (r.a) buyruğuna göre; rüya sahibinin büyük bir günah işlemesinden kaynaklanan sıkıntılı ruh halinin, kısa bir süre sonra dineceğine ve iman yoluna daha bağlı olacağına işarettir. Rüyada Azrail’i can alırken görmenin diğer başka bir manası ise, hane dışından bir ölüm haberinin geleceği şeklinde yorumlanır.

Rüyada Azrail’i Siyah Görmek

Rüya’da Azrail’i siyah gören rüya sahibi, günlük hayatında büyük bir hataya düşeceği ve bu durum sonucunda büyük bir hastalığa yakalanacağı olarak tabir edilmektedir. Genel olarak Rüya’da Azrail’i siyah olarak görmek, uyarıcı bir mesaj verici rüya olarak yorumlanmaktadır.

Rüyada Azrail’i Erkek Kılığında Görmek

Rüya’da Azrail’i erkek kılığında görmek; İmam Nablusi (r.a) buyruğuna göre; Rüya sahibinin çevresine haksızlık yaptığına ve bu haksızlıklarının neticesinde, karşısına büyük felaketler çıkacağı olarak tabir edilmektedir.

Rüyada Azrail’i Gölge Kılığında Görmek

Rüya’da Azrail’i gölge kılığında gören rüya sahibi, haksızlığın peşinde olduğuna, iş hayatında çok zorluklarla karşılaşacağına bunun sonucunda, işsizliğe kadar zor bir süreç geçireceğine işaret etmektedir. Pek çok rüya tabirinin yorumuna göreyse rüya sahibinin büyük bir borç altında kalabileceği belirtilir.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

  1. Dilek dedi ki:

    Ruyamda azrail as zenci bi erkek olarak gordum elinde orak gibi bi sey vardi ben var gucumle kacmaya basladim kacarken mezarliktaydim mezarlarin ustune basarak hizlica uzaklastim uyandigimda korku icindeydim yorumlarsaniz sevinirim

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani