Rüyada “Rüyada Ayak Kopması” Görmek

Rüyada Ayak Kopması

Rüyada Ayak kopması, güzel günlerin kapıda olduğuna, sıkıntıların en yakın zamanda son bulacağına yakın zamanda büyük karlar elde edeceğine ya da herhangi bir yerden toplu para elde edeceğine tabir olunmaktadır. Genel olarak rüya yorumcuları bu durumu iyiye yormaktadır.

Rüyada ayağının koptuğunu görmek, görülecek güzel günlere ve müjdeli haberlere işaret etmektedir. Bu rüyayı gören için güzel Allah’ın vermiş olduğu nimetler için ona şükretmeye işaret olunur. Ayrıca Allah’ın da kendisinden razı olacağı konusunda tabir olunmaktadır.

Rüyada Ayak Kopması İslami Anlamı

Rüyada Ayak kopması, İslam alimlerine göre rüya yorumcuları tarafından genel anlamda iyi yorumlanan bu rüya bazı yorumculara göre de rüya sahibinin içinde bazı endişeler taşıdığına ve bunların çözümü konusunda artık ümitsizliğe kapıldığı konusunda uyarı niteliği taşır.

İbn-i Sirin(r.a)’ a göre rüyada ayak kopması din güzelliğine yorumlanmaktadır. Namazı dosdoğru kılan ahlak güzelliğine erişmiş Salih ya da Saliha Müslümana işaret etmektedir. Rüyada ayak kestiğini görmek başarılarının karşılığını alacağına, sakat ayak kötü haberlere, üzüntü ve kedere işaret eder. Başka birinin ayağını görmek genel anlamda mantıklı ve doğru kararları işaret ederken, kendi ayağını görmek sıkıntıyı göstermektedir.

Rüyada Kadın Ayağı Görmek

Rüyada görülen kadın ayağı hayat boyu yaşanacak olan üzüntü, sıkıntı keder ve dertlere işaret etmektedir. İşlerin sarpa saracağına ve birçok sıkıntının art arda geleceğine de tabir olunur. Bazen de bu durum servetinin artacağına ve bolluk içinde bir hayat yaşayacağına yorumlamaktadır.

Rüyada Temiz Ayak Görmek

Rüyada temiz ayak görmek içinde bulunulan kasvet halinden kurtulacağına ve sıkıntılı günleri geride bırakacağına yorumlanırken, kirli ayak üzüntü ve kederi göstermektedir. Kirli ayağın yıkanıp temizlendiğini görmek girilen bir işten iyi bir kar elde etmeye ve güzel başarılara ulaşıp ödülünü almaya dalalet eder.

Rüyada Kırılan Ayak Görmek

Bu rüya herhangi bir işe niyetlendiğinizi ve hala eylemde bulunmadığınızı göstermektedir. Kırılan ayak rüya sahibinin kendi ayağı ise bu kişinin hayatı bilinmezlik ve sırlarla doludur. Ya kendisinden saklanan bazı gerçekler vardır ya da kendisi bazı gerçekleri saklamaktadır. Bu durum ise olumlu sonuçlar doğurmayacaktır. Bu sebeple uyarı niteliği taşıyan bir rüyadır. Bir başkasının ayağının kırıldığını görmek de söylenen bazı yalanlara ve sıkıntılara yorumlanır.

Rüyada Aksayan Ayak Görmek

Bu rüya genel anlamda keder ve üzüntü ile tabir olunur. Kimi zaman sağ ayağında aksaklık görmek erkek evladının olacağına varsa güzel bir evlilik yapacağına dalalet eder. Sol ayak ise kız evlat ile tabir olunur. Bir kız evladın dünyaya geleceğine ya da kız varsa hayırlı kısmetlerinin çıkacağına dalalet olunur.

Rüyada Güzel Ayak Görmek

Rüyada güzel ayak görmek güzel işler yapmaya iyi kazançlar elde etmeye dalalet eder. Aynı zamanda bol kazanç ve zenginlik ile yorumlanır. Başka bir rivayete göre kişinin hanesinden herhangi birinin ayağının aksadığını görmesi o kişinin kaza yaşayacağına ve uzun sürede atlatacağına yorumlanır.

Rüyada Kendi Ayağının Görmek

Bazı rivayetlere göre görülen ayak, rüya sahibinin kendi ayağı ise tövbe etmeye ve pişmanlık yaşamaya dalalet olunur. Aynı zamanda can sıkıntısını gösterir. Hatalarından dolyı pişmanlık yaşamayı ve affedilmesinin zaman alacağını gösterir.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani