Rüyada “Rüyada Atın Koşması Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?” Görmek

Rüyada Atın Koşması Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?

Rüyada Atın koşması, izzet şeref ve ikram olarak tabir edilmekte olup gören kişinin bu özelliklere kısa sürede kavuşması olarak yorumlanır. Rüyada atın koştuğunu görmek, Bazı dini yorumlara göre bu rüya kişinin kısa zamanda toplum içinde önemli bir yere sahip olmasına işarettir. Rüyada koşan at görmek, izzet ve ikram ile karşılanmasına tabir edilir. Rüyada atın koşması bazı alimlere göre son derece güzel ve hayırlara vesile olacak bir rüya olup dini açıdan önemli bir mertebeye erişmeye ve insanların hayır duasını almaya da yorumlanmaktadır.

Rüyada Atın Koşması İslami Anlamı

Rüyada atın koşması, İmam Nablusi (r.a) demiştir ki “her kim rüyasında atın koştuğunu görürse o Allah’ın sevgili kullarından biridir. Ve bu nedenle insanlara yardım ve hayırdan çekinmez. Cennette ve dünyada her zaman hayır sahibi inşalardan olacaktır.” Demiştir. Bazı alimlere göre bu rüyayı gören kişi en kısa zamanda bir devlet görevine atanır ya da bir topluluğu hayır ile temsil eder. Bazı dini yorumlara göre ise haçta kafileye başkan olmaya yol göstermeye hayır duası almaya yorumlanmalıdır.

Rüyada Atın Peşinden Koşması

Rüyada atın peşinden koşması rüyayı görenin herkesçe aranan ve sayılan biri haline gelmesine tabir edilir. Kişi nasihatleri ve ilim irfanı ile insanların sevgilisi haline gelecektir. Bu nedenle bazı meclislerde söz sahibi olacak ve sözüne danışılır biri olacaktır. Bazı yorumcular ise bur rüyayı gören kişinin hayırlı bir erkek evladı olacağına ve bu çocuğun bu izzet ve ikrama sahip olacağına toplumda söz sahibi bir insan olarak yetişeceğine tabir edilmektedir.

Rüyada Atın Dörtnala Koşması

Rüyada atın dört nala koşması ne anlama gelir? Bu rüya ilim ve irfan için gece gündüz çabalayan ya da gece gündüz ibadet ederek Allah’a sığınan kişiye yorulmaktadır. Bu kişi rüyayı gören ya da ailesinden biridir. Kişinin Allah rızasını kazanmak için gece gündüz çabalaması onun dünya ve ahirette iyi ahlaklı biri olmasını sağlayacaktır.

Rüyada Atların Koştuğunu Görmek

Rüyada atların koştuğunu görmek hayırlı rüyalardan biri olup hemen hemen tüm rüya tabircileri tarafından hayra yorulur. Rüyanın çok sayıda kısmeti içinde barındırdığı ve yakın zamanda kısmeti ile doğacak bir çocuğa dalalet ettiği söylenir.

Rüyada At Kovalamak

Rüyada at kovalamak şans peşinde koşmaya ya da boş şeylerle uğraşarak bundan medet ummaya tabir edilmektedir. Kişinin yanlış işlerle uğraşmasına bunların farkında olmasına rağmen sürekli kulp bulmasına da tabir edilir. Ayrıca ailesini ihmal eden aile babasına ve gelirini ailesi dışında dışarıda yiyen kötü babaya dalalet eder. Bazı yorumculara göre ise eşini kandıran ve kötü davranan kocaya ya da hayırsız erkek evlada tabir edilmektedir.

Rüyada Attan Kaçmak

Rüyada attan kaçmak ne anlama gelir? Bu rüya kişinin çok saf biri olduğu için bazı şeyleri görememesine ve bu nedenle sürekli sıkıntı ve keder duymasına yorulmaktadır.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani