Rüyada “Rüyada Asker Olduğunu Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?” Görmek

Rüyada Asker Olduğunu Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?

Asker olmanın rüyadaki anlamı rüyayı gören kimsenin güçlü biri olduğunu ve çevresindekiler tarafından saygı ve hürmet gösterildiğini işaret etmektedir. Rüyada asker olmak farklı anlamlara sahiptir ve rüyanın görülüş biçimine bağlı olarak anlamları değişmektedir. Ancak genel olarak hayırlı bir rüyadır ve kişinin cesur bir karakteri olduğuna ve dürüstlükten vazgeçmediğine işaret eden bir analizi bulunmaktadır. İmam Nablusi (r.a) demiştir ki; rüyayı gören bir kimsenin hak yolundan şaşmadığı ve meleklerin her daim yanında olduğuna işaret ettiğinden bahsetmiştir.

Rüyada Asker Olmak

Rüyada asker olduğunu görmenin birçok anlamı bulunmaktadır ancak rüya genel olarak rüyayı gören kimsenin karakterine yönelik yorumlar da bulunmaktadır. Rüya sahibinin mücadele içinde olduğu problemlere işaret eden rüya, sıkıntılardan er geç kurtulmaya da yorulmaktadır. Rüyada asker olmanın olumlu anlamları;

 • Cesur bir karaktere
 • Mücadeleci ruha
 • Hayırlı bir işe girmeye
 • Helal kazanca
 • Kısmete
 • Şöhret sahibi olmaya
 • Zenginliğe yorulmaktadır.

Rüyada asker olmanın olumlu anlamları olduğu kadar olumsuz anlamları da bulunmaktadır. Rüyanın olumsuz anlamları ise şu şekildedir;

 • Hane içinden kayıp yaşamaya
 • Maddi sıkıntı çekmeye
 • Hastalığa
 • Bir süre yalnız kalmaya
 • Kedere işaret etmektedir.

Rüyada Askere Gitmek

Rüyada askere gittiğini görmek rüyayı gören bir kimsenin zengin olacağına yorulmaktadır. Tüm dertlerinden arınacağına ve huzurlu bir yaşam süreceğine delalet olmaktadır. Rüyada askere gittiğini görmek aynı zamanda hayır işlerine girmeye ve kâr amacı gütmeyen kurumlara yardım yapmaya da alamettir. Rüyada askere giden bir kimsenin hayatındaki problemlerin son bulacağına da yorulmaktadır. İmamı Gazali (r.a) yorumunda; rüyayı gören kimsenin şan ve şöhrete kavuşacağına ve etrafındaki insanların sevgilisini kazanacağına delalet ettiğinden bahsetmiştir.

Rüyada Kadın Asker Olduğunu Görmek

Rüyada kadın asker olmak rüyayı gören kimse eğer bir kadın ise ve asker olduğunu görüyor ise hayatının kontrolünü eline aldığına işaret etmektedir. Rüyada kadın asker olduğunu gören bir kimsenin çok başarılı bir hayatı olduğunu, işini ve özel hayatını yönetebildiğini göstermektedir. Aynı zamanda kişinin güçlü karakterine de işaret eden bir rüyadır. Rüya sahibinin değerli bir insan olduğuna, çevresindekilerin ona gıpta ettiğine ve kıskanıldığına da alamet etmektedir. Rüyada kadın asker olan bir kimsenin başarılı bir iş ve okul hayatının olacağına ve özel hayatında ise sıkıntı çekmeyeceğine işaret etmektedir. Yaşadığı problemlerinin üstesinden tek başına gelebileceğine yorulmaktadır.

Rüyada Asker Görmek

Rüyada asker görmek rüya sahibinin amaçlarına uygun hareket ettiğini ve emeklerinin karşılığını almak üzere olduğunu anlatmaktadır. Rüyada asker gören bir kimsenin disiplinli bir yaşamı tercih etmesine ve sorumluluklarının da farkına varmasına yorulmaktadır. Planlı ve programlı bir biçimde titiz bir hayatın seçilmesine ve kişinin hayatının yönetimi ile ilgili bazı kararlar almasına işaret etmektedir. Başarılı bir iş hayatı olacak olan rüya sahibi tüm hedeflerini ve isteklerini gerçekleştirecek ve uzun vadede istediği hayatı yaşayacaktır. Refah seviyesi yüksek, zengin ve başarılı bir yaşama imza atılacak ve birçok insandan saygı görüleceğinin alametidir.

Rüyada Askerde Çatıştığını Görmek

Rüyada asker olduğunu görmek ve çatışmak rüyayı gören kimsenin hayalleri için çok acı çekeceğine ancak yaşanan zorluklara rağmen başarılı olacağına işaret edilmektedir. Rüyada asker olduğunu gören bir kimsenin çevresindeki insanlardan saygı göreceğine ancak bu saygının gerçek bir duygu olmadığının farkına varılmasına yorumlanmaktadır. Rüya sahibinin ünü ve zenginliği sebebi ile birçok kıskanç insan, rüyayı gören kimsenin yanında yer alacağına işaret etmektedir. Rüyayı gören kimsenin daha temkinli olması ve her insan ile arkadaşlık kurmaması gerektiğine de yorulan rüya uyarıcı bir anlama sahiptir.

Rüyada Silahlı Asker Görmek

Rüyada asker olmak ve silah görmek rüyayı gören bir kimsenin tehlikeli bir durumda kalacağına işaret etmektedir. Başarılı bir hayatı olan rüya sahibinin bir tercih yapmak zorunda olacağına ve bu tercihin sonuçlarının hayatını etkileyeceğine yorulmaktadır. Rüyada silahlı asker görmek tehlike işaretidir ve kişinin kendisini güvende hissetmediğine alamet etmektedir. Caferi Sadık (r.a) demiştir ki; rüyayı gören bir kimsenin çevresinde düşmanlarının olduğuna bu sebep ile de korunması gerektiğine işaret ettiğinden bahsetmiştir.

Rüyada Komutan Olmak

Rüyada komutan olduğunu gören bir kimsenin iş hayatında terfi alacağına ya da çok daha iyi bir iş bularak hali hazırdaki işinden ayrılacağına işaret edilmektedir. Rüyada komutan olduğunu gören bir kimsenin üst düzey bir yaşama geçiş yapacağına, hayallerini gerçekleştirmesine ve huzur içinde yaşamasına alamettir. Rüya sahibinin zenginlik içinde bir hayatının olacağına ve sevdikleri ile birlikte mutlu olacağına yorulmaktadır. Çok istenilen bir arzunun gerçekleşmesinin de habercisidir.

Rüyada Denizci Asker Olduğunu Görmek

Rüyada denizci asker olmak rüyayı gören bir kimsenin;

 • Maddi sıkıntılarının geçeceğine,
 • Sağlık problemlerinin hafifleyeceğine,
 • Aile kuracağına yorulmaktadır.

Rüyada denizci asker olmak ile ilgili Cabir ül Magribi (r.a) tabirine göre; rüyayı gören kimsenin ün sahibi olacağına ve ününü insanlara yardım etmek için kullanacağının işareti olduğundan bahsetmiştir.

Rüyada Orduya Katıldığını Görmek

Rüyada orduya katılmak rüyayı gören bir kimsenin helal kazanç sağlayacağına ve bir grup insan ile bir araya geleceğine işaret etmektedir. Rüyada asker görmenin diyanete göre anlamı ise;

 • Hak yolundan ayrılmamak
 • Saygı görmek
 • Şöhrete kavuşmak
 • Helal kazanç sağlamak olarak yorumlanmaktadır.

Rüyada Asker ile Konuştuğunu Görmek

Rüyada asker ile konuşmak rüya sahibinin bir insan ile tanışacağına ve o kişiden büyük yardımlar alacağına işaret etmektedir. Aynı zamanda yeni bir dost edinmenin de alameti olan rüya, dikkatli olmak gerektiğini de vurgulamaktadır. Rüyasında bir asker ile konuştuğunu gören kişinin çevresindeki insanlardan zarar görebileceğine de alamet etmektedir. Rüyada asker ile konuşan kişi bir kadın ise hamileliğe de işarettir. Ancak rüyada asker ile konuşan kişi sivil bir erkek ise bir konu hakkında bir aile büyüğüne danışmak zorunda kalacağına yorulmaktadır.

Rüyada Askere Çağrılmak

Rüyada askere çağrıldığını gören bir kimsenin düzenin bozulacağına, birtakım problemler ile uğraşmak zorunda kalacağına ve kedere boğulacağına yorumlanmaktadır. Askere çağrılma rüyası hayırlı bir rüya olmayıp kişinin üzüntü duyacağına işaret etmektedir. İbn-i Sirin (r.a) tabirine göre; rüyayı gören kimsenin düzeninin ve planlarının bozulacağına ve bir süre başka birisinin kuralları ile yaşanacağına yormuştur.

Rüyada Silahsız Asker Görmek

Rüyada silahsız asker görmek yakın çevrede yaşamakta olan ve tanışıklık yaşanan bir insandan zarar görüleceğine işaret etmektedir. Rüyayı gören bir kimsenin dost meclisinden zarar göreceğine ve bir düşman edineceğine yorulmaktadır. Rüyada silahsız bir asker gören kimsenin korunmasız bir durumda kalacağına ve güveninin zedeleneceğine işaret edilmektedir. Rüyada silahsız asker görmek rüya sahibinin korku dolu günler geçirmesine de yorulmaktadır. Uyarıcı bir niteliği olan rüya kişinin dikkatli olması gerektiğine ve temkinli davranmasına işaret etmektedir.

Rüyada Çocuğunun Asker Olduğunu Görmek

Rüyada çocuğunun asker olduğunu görmek onun uzak bir yere gideceğine ve özleneceğine yorulmaktadır. Rüyada çocuğun asker olması bir sebepten dolayı evden ayrılmasına işaret etmektedir. Rüyada asker olmak psikolojik yorumu ise uzakta olan bir kimsenin özlendiği ve konuşmak istendiğidir.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani