Rüyada “Arkadaşının Ağladığını” Görmek

Arkadaşının Ağladığını
Rüyada arkadaşının ağladığını görmek neye işarettir, ne anlama gelir ve İslami açıdan yorumu nasıldır? Yazımızdan bakabilirsiniz.

Rüyada arkadaşının ağladığını görmek İslami açıdan kişinin hayırlı ve iyi bir dost kazanacağına ve kötü huylu arkadaşlardan rüyayı gören kimsenin uzaklaşacağına işaret etmektedir. Arkadaşının ağladığını görmek bu yönüyle hayırlı bir rüyadır. Ancak bu rüyada kişinin eski arkadaşlarından uzaklaşarak daha dini bir hayata gireceğinin işaretleri de bulunmaktadır.

Rüyasında arkadaşını ağlarken gören bir kimse için rivayete göre İbn – i Sirin (r.a) yorumuna göre; kişinin iman selametine kavuşacağı ve geçmişte işlediği günahların terk edilmesi halinde Allah tarafından bağışlanacağı yorumu yapılmıştır. Rüyada görülen kişinin durumu ve rüyada bahşedilen imgeler rüyanın yorumunda ciddi farklılıkların yaşanmasına neden olabilir. Rüyada arkadaşının ağlaması rüyanın durumuna göre hem hayırlı hem de olumsuz tabir olunabilir.

Rüyada Küs Olduğun Arkadaşını Ağlarken Görmek

Rüyada küs arkadaşının ağlaması rüyayı gören kişilerden ziyade rüyada görülen kişi adına yorumlanmaktadır. Rüyada görülen kişi eğer üzüntü ve büyük bir keder ile ağlıyorsa bu rüya küs olduğunuz arkadaşınızın sizden yardım isteyeceği anlamına gelmektedir. Küs olduğunuz arkadaşınızın rüyada ağlaması onun özellikle maddi açından darlık yaşayacağına ve sizden borç alacağına yorumlanır. Küs arkadaşının ağlaması hakkında yapılan bir diğer yorum ise iki arkadaşın farklı vesilelerle yeniden bir araya gelebileceği şeklindedir.

Rüyada Ağlayan Arkadaşı Teselli Ettiğini Görmek

Rüyada ağlayan kişinin teselli edilmesi çok büyük bir beladan kurtulacağınıza işaret etmektedir. Ağlayan arkadaşını rüyada teselli eden kişinin karşılaşacağı büyük bir sorunun geçmişte yaptığı iyilikler sayesinde zarar vermeden def olunacağına delalettir. Aynı zamanda kişinin teselli ettiği arkadaşından bir şekilde yardım alacağı da bu rüyanın en büyük yorumlarından biridir. İmam Caferi Sadık (r.a) yorumunda; ağlayan birinin teselli edilmesi hakkında kişinin darlık ve kıtlıktan kurutulacağı yorumunu yapmıştır. Bu rüya sizin için birçok hayrın habercisidir.

Rüyada Ölen Arkadaşının Ağladığını Görmek

Rüyada ölen arkadaşını görmek uzun süredir görüşülmeyen dostlarla yeniden bir araya gelineceğine işaret etmektedir. Rüyada görülen kişinin ölümü nedeniyle kişinin yaşadığı tüm ayrılıklar, utanç ve üzüntü bu rüya ile hafifleyecektir. Ölen arkadaşının rüyada ağlaması her zaman olumlu yorumlanmayabilir. Rüyada arkadaşının ağlaması bu rüya özelinde kişinin uzun süredir görüşemediği ve özlediği kişilerle tekrardan bir araya gelerek geçmiş günleri yad edeceklerine delalet eder.

Rüyada Kız Arkadaşının Ağladığını Görmek

Rüyada kız arkadaşının ağlaması hakkında dini kaynaklara göre hayır ve bereket vardır. Erkeğin rüyada kadın görmesi genellikle berekete ve maddi kazanca işaret eder. Kız arkadaşının görülmesi ise yine dünyevi açından kişinin doyuma ulaşacağına işarettir. Ancak bu rüyada bir de uyarı bulunmaktadır. Kısa süre içinde elde edilen kazanç, kişiyi dini vecibelerinden alı koyabilir ve günaha sevk edebilir. Şayet kişi kazancını kötü işlerde kullanırsa büyük bir ferahlıkla birlikte darlığında geleceği işaret edilmiştir. Bazı kaynaklarda kız arkadaşının ağlaması kişinin dünya evine girmesi şeklinde de yorumlanmaktadır.

Rüyada Arkadaşının Ağladığını Görmek Psikolojik Yorumu

Rüyada arkadaşının ağladığını görmek psikolojik açından kişinin geçmişe duyduğu özlemin bir işaretidir. Özellikle kişinin uzun süredir gerçek hayatında görmediği bir arkadaşını görmesi onun çevresindeki insanlardan şuanda tam anlamıyla anlaşamadığını işaret ediyor olabilir. Rüyalar insanların bilinçaltında duyumsadığı ancak kendilerine ifade edemediği şeylerin bir çeşit dışa vurumudur.

Arkadaşının ağladığını rüyada görmek psikolojik açıdan kişinin yalnızlık hissine kapıldığının da bir göstergesidir. Özellikle yoğun stres altında ve zorlu süreçlerden geçen kişiler bu tip rüyaları çok sık görmektedir. Rüyada arkadaşının ağlaması psikolojik açıdan geçmişe duyulan büyük özlemin bir işaretidir.

 

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.