Rüyada “Rüyada Arefe Günü Görmek” Görmek

Rüyada Arefe Günü Görmek

Rüyada Arefe günü görmek, dargınların barışması, problemlerin hallolması, dara düşen insanların refaha çıkması anlamına gelir. Rüyada arefe günü hacca gitmek, dini görevleri yerine getirmek, maneviyatı güçlendirmek demektir. Kişinin manevi anlamdaki gücü bir aydınlanma şeklinde olacaktır. Bütün hayatını olumlu yönde etkileyecek önemli bir kimse olacaktır. Rüyada arefe günü görmek gelecek güzel günlerin hazırlığıdır. Kişinin hasretini çektiği güzel günlerin yakın olduğu, nihayet mutluluğa ereceği anlamını taşır.

Rüyada Arefe Günü Görmek İslami Anlamı

Rüyada Arefe günü görmek, bayrama hazırlık yaptığını gören kişi yeni eşyalar alır. Evini yeniden düzenler, eğer arefe gününde çocukları bayrama hazırlıyor ise yeni bir işe girmeye ya da yeni bir iş kurmaya işarettir. Bu rüya bazen kişiler arasındaki husumetin sona ermesi, meselenin adaletli bir şekilde sonuçlanması demektir.

Rüyada arefe günü görmenin dini yorumu, İmam Nablusi (r.a) şöyle buyuruyor, eğer bir kimse rüyasında arefe günü görüyorsa, kaybolmuş bir yakını varsa sevinç ile geri döner. Arefe günü gören kişi akrabaları arasında husumet yaşıyorsa bu husumet biter.

Rüyada Arefe Gecesi Görmek

Rüyada arefe gecesi görmek, çok hayırlıdır. Karlı ve bereketli bir iş yapmak demektir. Müşterinin artması, kazancın iyi gitmesi anlamına gelir. Adeta karanlık bir süreçten kötü günlerden aydınlığa vermek demektir.

Rüyada Bayram Arefesi Görmek

Rüyada bayram arefesi görmek, sevinçli olaylar ile müjdelenir. Kişinin bayram havası yaşayacak kadar mutlu zamanlar geçirmesi, sıkıntılarından kurtulması demektir. Bekar bir kimse bu rüyayı görüyor ise evlenecek anlamına gelir.

Rüyada Arefe Günü Oruç Tutmak

Rüyada arefe günü oruç tutmak, rüya sahibinin şüphe ettiği bir şeyden artık emin olması, bir olayın hayırlı bir şekilde sonuçlanması demektir. Rüyada arefe günü oruç tuttuğunu gören çevresinden yardım alır, rahata erer. Kişinin nefsini de iyi terbiye etmiş olması ile yorumlanabilir.

​​​​​​Rüyada Arefe Günü Mezarlığa Gitmek

Rüyada arefe günü mezarlığa gitmek, günahların bağışlanması, iyi insan olmak ve yararlı işler yapmak demektir. Rüya sahibinin maneviyatının güçlenmesi, bu dünyanın tamamen geçici olduğunu anlaması, öbür dünya için ise güzel işler yapmaya başlaması anlamına gelir. Ölmüşlerin arkasından hayır duası etmek gerekir.

Rüyada Bayrama Hazırlanmak

Rüyada bayrama hazırlanmak, nasıl görülürse görülsün çok hayırlı bir rüyadır. Arzuların gerçekleşmesi, beklentilerin karşılanması, çok güzel günler yaşamak, bekarlar için evlenmek demektir. Hane içerisinde de bir bayram havası esmesi ve güzel olaylar ile yorumlanır. Bekarlar için yapılacak mutlu bir izdivaç ile de yorumlanabilir.

Rüyada Arefe Günü Temizlik Yapmak

Rüyada arefe günü temizlik yapmak, imanlı olmaya, iyi niyete işarettir. Kalbi temiz olan kişinin çevresinden de iyi muamele görmesi, yardımlar görmesi ve herşeyin yolunda gitmesi demektir. Arefe günü yapılan temizlik, güzel zamanlar için hazırlanmaya, mutlu hadiselerin yakın olduğuna işarettir. Rüya sahibini sevinçten havalara uçuracak muhteşem olaylar beklemektedir. ​

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani