Rüyada “Rüyada Altın Taç Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?” Görmek

Rüyada Altın Taç Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?

Rüyada altın taç görmek, genel olarak insanların ulaşacağı makam ve mertebelere işaret etmektedir. Rüyada altın kraliçe tacı görmek, ulaşılacak olan bu makam ve mertebeler maddi yönden olacağı gibi manevi bir yükseliş de söz konusu olabilir. Rüyada altın taç bulmak, birçok din aliminin yorumuna göre, Allah tarafından rüya sahibine bahşedilecek olan bir hidayete, yapılan ibadetlere, Kuran’ın buyurduğu biçimde bir hayat yaşamaya işaret etmektedir.

Rüyada Altın Taç Görmek İslami Anlamı

Rüyada altın taç görmek, Bazı İslam alimlerine göre kadınlar için yapılacak hayırlı bir evliliğe, erkekler için ise, saltanat ve bol kazanca delalet eder. İbni Sirin (r.a) bu rüyayı hayırlı olarak yorumlamıştır. Bu yorumlara göre, fazla mal sahibi olmak veya ilim sahibi olmak, çok sayıda hayırlı evlatlara sahip olmak söz konusudur.

Rüyada Altın Taç Takmak

Rüyada altın taç takmak, bir kimsenin kısa süre içerisinde dilediği bazı şeylere kavuşacağını gösterir. Veya bu rüya sahibinin işlediği hayırlı ameller neticesinde onurlandırılacağı, halk içerisinde saygın bir insan olacağı anlamına gelmektedir. Rüyasında başkalarının başında taç görülmesi ise, rüya sahibinin diğer insanlar karşısında başarıya ulaşacağı, rakiplerine veya düşmanlarına galip geleceği biçiminde yorumlanır.

Rüyada Altın Gelin Tacı Görmek

Rüyada altın gelin tacı görmek, evlilik ile yorumlanmaktadır. Bu rüyayı gören kişi kadın ise, kendisi için mutlu bir evlilik söz konusu olacaktır. Ancak rüyanın sahibi zaten evli ise, bu durumda kişinin evinde bolluk, bereket, ferahlık hasıl olacaktır. Bu rüya sahibi kişinin eşi ile arasında bazı sorunlar varsa, tez vakitte bu sorunların aşılması ve evlilikte yeniden huzura kavuşmak mümkün olacaktır. Bu rüyayı gören kimse erkek ise, evlatlarını evlendirmesi veya kendi evliliğinde sükunet bulması beklenir.

Rüyada Gümüş Taç Görmek

Rüyada gümüş taç görmek erkekler için itibara, helal yoldan elde edilecek olan bol kazanca, borçlarından kurtulmaya, saltanat ve şerefe işarettir. Rüyasında gümüş taç takan bir kadın ise, bu kadının çocuklarının olacağı, bu evlatların yaşlılığında kendisinin yanında olacağı ve hayırlı evlatlar yetiştireceği şeklinde yorumlanmaktadır.

Rüyada Taşlı Taç Görmek

Rüyada taşlı taç görmek, büyük bir zenginliğe kavuşmayı temsil eder. Bu rüyayı gören kişi eğer geçim sıkıntıları varsa, tez zamanda bu sıkıntılarından kurtulur, borçlarını öder ve dünya hayatından bundan sonra bir daha sıkıntıya düşmez. Rüyada görülen taşlı taç bazen de idealleri temsil etmektedir. Bu rüyanın sahibi ilerleyen yaşamında ideallerine kavuşur ve istediği gibi bir hayat yaşar.

Rüyada Taç Takmak

Rüyada taç takmak, pek çok kimsenin kavuşmayı bile hayal edemeyeceği bir şansı temsil eder. Rüyada taç taktığını görmek refahı, huzuru, yapılan işlerdeki başarıyı gösterir. Rüyada biri tarafından taç takılması, Cafer-i Sadık (r.a) buyurmuştur ki; rüyada görülen altın ve altından yapılmış olan nesneler hacca gitmeye, namaza, ibadetlere işaret eder. Bazen de bu rüyayı gören kimseler, devlet memuriyetlerinde görev alırlar.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

  1. Sedef Karahan oğlu dedi ki:

    İstihare ye namazı sonrası rüyamda gelinlik altın tac ve kadın ölmüş gördüm

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani