Rüyada “Rüyada Altın Aramak Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?” Görmek

Rüyada Altın Aramak Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?

Rüyada altın aramak, rüyayı gören şahsın büyük bir beklenti içerisinde olduğu ve bu beklentinin yakın zaman içerisinde boşa çıkacağının haberini vermektedir. Rüyada altın arayan kimse,  kendisine yüklü bir maddi kaynak geleceğini, yaptığı işin hak ettiğinden fazlasıyla sonuçlanabileceğini ya da çevresinden hak ettiğinin çok daha fazlası bir saygı göreceğini beklemektedir. Fakat rüyanın arayışla sonlanması bu durumun boşa çıkacağı anlamına gelmektedir.

Rüyada Altın Aramak İslami Anlamı

Rüyada altın aramak, İmam Nablusi (r.a) demiştir ki; rüyasında altın arayan kişi, zor durumdan çıkma hevesi içindedir. Rüyada altın aradığını gören kimse, Bunun içinde elinden geldiğince çabalamaktadır. Bu çabasının sonuç vermesi, onun ne kadar gayret gösterdiğine bağlıdır. İslam alimlerine göre, rüya sahibi içindeki korkuları bir kenara bırakıp mücadeleye atılacak ve hak ettiği değeri fazlasıyla alacaktır.

Rüyada altın arayan birini görmek, rüyayı gören bireyin içerisinde derin bir kaybetme korkusunun yattığına işaret eder. Bu korku bireyin neredeyse tüm hayatını etkilemektedir ve birey bundan kurtulmak için elinden geleni yapmaktadır. Ayrıca bu rüya, şahsın hayatının belirli bir düzene gireceğini, garanti bir iş sahibi olup düzenli bir gelire kavuşacağını da müjdelemektedir. Bununla birlikte kişi, sağlık problemleri ile boğuşuyorsa bu probleme bir çözüm bulunacağının ve sağlığına tamamen kavuşacağının da habercisi konumundadır.

Rüyada Define Aramak

Rüyada define aramak, rüyayı gören birey bekar ise dini bütün bir eş bulacağının ve çok mutlu bir aile hayatına erişeceğinin temsilcisidir. Eğer rüyayı gören şahıs evli ise çok hayırlı evlat veya evlatlara kavuşacaktır ve gelecekte onlarla gurur duyacaktır.

Rüyada Altın Aramak Bulamamak

Rüyada altın aramak bulamamak, kişinin sorumluluklarını yerine getirebilme çabası içerisinde olduğunun fakat bu çabanın sonuç vermeyeceğinin ve hüsrana uğrayacağının işaretidir. Birey ne kadar uğraşırsa uğraşsın bu durumla yüzleşecektir ve kendince bir ceza çekecektir.

Rüyada Dedektörle Altın Aramak

Rüyada dedektörle altın aramak, rüya sahibinin amaçları doğrultusunda yeni bir görüş veya bilgi ile karşılaşacağı ve bununla beraber işine daha sıkı bir şekilde sarılacağını ifade eder. Yakın zamanda verimliliğinin artacağı ve kazancının da fazlalaşacağı anlamına gelmektedir.

 Rüyada Altın Yüzük Aramak

Rüyada altın yüzük aramak, kişinin uzun zamandır mutsuz olduğunu fakat bu mutsuzluğunun sona ereceğini müjdelemektedir. Ancak bu durumun tam tersi olarak, kişinin yakın zaman içerisinde işsiz kalacağı anlamına da gelmektedir fakat bu işsizlik süresi de şahsa büyük bir zarar vermeyecek kadar kısa sürecektir.

Rüyada Altın Para Aramak

Rüyada altın para aramak, şahsın yüksek bir kazanç elde ederek hiç kimseye muhtaç olmadan, refah içerisinde bir hayat süreceğine yorulmaktadır. Bununla birlikte, hiç beklenmedik bir anda yüklü bir miras geleceğinin haberini vermektedir. Ayrıca bir sebepten ötürü şahsın elinin kolunun bağlanacağı ve sonuçsuz bir problem ile karşı karşıya kalacağını bildirmektedir. Bu durum beklenmedik bir anda gelişen bir hastalığa ya da bir aile ferdinin yaşayacağı zor bir duruma da işarettir.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

  1. Melisa güngör dedi ki:

    Rüyada kardeşim evin iç inde altın arıyordu bn ve annem de oturmuştuk oda ısrarla arıyordu bunun bi anlamı var mı ?

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani