Rüyada “Rüyada Alkol Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?” Görmek

Rüyada Alkol Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?

Rüyada alkol almak gibi rüyalar, birçok kişinin gördüğü rüya tiplerin’dendir. Bu rüyaları gören kişilere çok da güzel yorumlar yapılmaz. Ancak bu yorum kötü algılanmamalıdır çünkü bu telafisi olabilen olaylara işarettir. Bu rüyayı gören kişiler kıskançlık, hayal kırıklığı, zorluk, çile gibi duygular yaşayabilirler. Özellikle arkadaş çevresinden sıkıntı çekecek olan rüya sahipleri, seçimleri konusunda dikkatli olmalıdır ve daha kararlı adımlar atmalıdır. Bu rüya aynı zamanda uğursuzluk olarak da algılanmaktadır. Rüyayı gören kişi hayatında kısa zaman içerisinde bir değişiklik gözler. Bu değişiklik hemen hemen her bahtın kapacağı yönündedir. Kişi kendisini içinden çıkılmaz bir halde hissedebilir. Rüyada içki görmek diyanet tarafından da sıkça yorumlanmaktadır.

Rüyada İçki İçmek

Bu rüyayı gören kişiler yakın zamanda harama el uzatabilir. Rüya sahibi rüyayı görmesinin ardından para kazanır. Ancak bu kazanç helal bir yerden gelmemektedir. Rüya sahibi bilmelidir ki kazanılan bu para kısa süre içerisinde eriyecektir ve kişi bu parayı hakkıyla harcayamayacaktır. Rüyada dolu içki şişesi görmek de benzer şekillerde yorumlanmaktadır. İçki konulu rüyalar genelde pek hayra yorulmaz ve maddi kazançlardaki usulsüzlüğe işarettir.

Rüyada İçki İçen Biri Görmek

Bu rüya genel olarak hayra yorumlanır. Ancak bu rüyayı gören kişilerin de dikkat etmesi gereken bazı durumlar vardır. Bu durumlara göre rüya çok daha doğru yorumlanacaktır. Rüyasında içki içen birini gören kişi öncelikle bu kişiyi tanıyıp tanımadığını irdelemelidir. Ardından şu rüyalar söz konusu olabilir:

  1. Rüyada annenin içki içtiğini görmek
  2. Rüyada babanın içki içtiğini görmek
  3. Rüyada eşinin içki içtiğini görmek
  4. Rüyada sevdiğin birinin içki içtiğini görmek
  5. Rüyada birinin içki içtiğini görmek

Bu tip rüyalar sık sık görülmektedir ve her bir rüyanın farklı anlamı vardır.

Sık Görülen rüyalardan, Rüyada Kedi Görmek neye işarettir? İslami kaynaklarda anlamını okuyabilirsiniz.

Rüyada Annenin İçki İçtiğini Görmek

Rüyada annesinin içki içtiğini gören kişi, annesinin kendi içerisinde büyük bir günah işlemiş olmasından korkuyordur. Bu rüyanın görülmesi düşünceleri daha da derinleştirse de, esasında bu rüya çok kötü değildir. Annenin içki içiyor ve siz içmeden o masada bulunuyorsanız Allah için şehit olmaya çağırılıyor olabilirsiniz. Rüyada içkiyi reddetmek de bu anlama gelmektedir.

Rüyada Babanın İçki İçtiğini Görmek

Rüyada babanın içki içtiğini görmek çeşitli açılardan yorumlanabilir. Öncelikle babanız içki içerken sizin ne yaptığınız önemlidir. Buna göre rüya çok daha doğru yorumlanır. Eğer siz de babanızla beraber içiyorsanız, babanızla ortak iş yapıp helal olmayan paralar kazanabilirsiniz. Ancak babanız içiyor ve siz içmiyorsanız ya da babanız içtiği masada siz içmeden durabiliyorsanız, bu sizin çok hayırlı bir insan olduğunuza ve Allah katında sevilen biri olduğunuza işarettir.

Rüyada Sevdiğin Birinin İçki İçtiğini Görmek

Rüyada sevilen bir kişinin içki içmesi çoğunlukla kişinin şüphelerine işaret eder. Eğer ki rüya sahibi rüyasında içki içen kişinin sevdiği kadın ya da erkek olduğunu söylüyorsa, bu kişi için içinde şüpheleri vardır. Üstelik bu rüyanın görülmesi ona ilahi bir mesaj veriyor da olabilir. Rüyasında sevdiği kişinin içki içtiğini gören kişiler, yakın zamanda hayal kırıklığı yaşatan bazı olaylar yaşayabilirler. Üstelik bu olaylar geri dönüşü olmayan, insanları hayattan silmeye dayalı olaylar da olabilir. Kişi çevresindeki kişi iyi seçmelidir.

Rüyada Eşinin İçki İçmesi

Rüyada eşinin içki içmesi karı ya da koca oluşuna göre değişiklik göstermektedir. Eğer ki içkiyi içen kişi kocaysa, kadın kocası hakkında endişelenir ve evlerine haram kazanç girer. Kazandıkları para hemen biter ve bereketi görülmez. Rüyada içki içen kişi karı ise, koca bu rüyayı gördüğünde bilmelidir ki, karısı bazı hatalar yapabilir. Bu rüyayı gören kişiler evliliği ve aile hayatı için endişeli de olsa, endişeleri geçici olacaktır. Yakın zaman içerisinde karları bazı hatalarda bulunsa da bu hataları en güzel şekilde telafi edecektir.

Rüyada İçki Şişesi Görmek

Rüyada boş içki şişesi görmek ve dolu içki şişesi görmek değişik anlamlara gelmektedir. Bu rüyayı gören kişiler, yakın zamanda öyle bir para kazanır ki, tüm çevresine yardım edebilecek güçte bulur kendini. Bu rüyanın görülmesinin ardından helal kazançlar başlayacaktır ve kişi daha bereketli bir yaşam sürecektir. Bu rüyayı gören kişiler genel olarak yardımsever insanlardır. Ancak hayatlarında yaşayacakları maddi değişimlerle beraber bu yardımları çok daha somut bir hale getireceklerdir.

Bu rüyayı daha önce görmüş olabilirsiniz, Rüyada İçki Görmek neye işarettir? Ayrıntılı yorumunu okuyabilirsiniz.

Rüyada Alkol Görmek

Rüyasında alkol gören kişiler hayal kırıklıkları ve mutsuzluklar yaşar. Bu rüyayı gören kişilerin hayatında çileli bir dönem başlar ve bu dönem kişiye hiç bitmeyecekmiş gibi gelir. Rüyasından alkol gören kişilerin hayatında huzursuzluk başlar. Bu huzursuzluk bir nevi uğursuzluktur ve kişiye kötü anlar yaşatır. Bu rüyayı gören kişi hangi işe başlasa olumsuz sonuç alır. Bu durumun çok kötü olduğunu düşünen rüya sahibi, kısa süre içerisinde moral bozukluğu yaşar ancak kendisini harap etmelidir. Bunun sebebi bu durumun geçici olmasıdır ve kişinin ileride hatasını telafi edecek olmasıdır.

Rüyada Alkol İçmek

Rüyasında alkol içtiğini gören kişiler, bulaşmaması gereken işlerde kendisini bulur. Bu durum genellikle belalı ve yasak işlere yorumlanır. Aynı zamanda rüya sahibi bu olayda sadece geçici bir işte yer almayacaktır. Artık hayatında düzene oturttuğu yol belalı ve illegal olacaktır. Bu rüyayı gören kişilere acilen kendisine çeki düzen vermesi öğütlenir. Bu şekilde deva ederse rüya sahibi toplumda saygı görülen biri haline gelmeyecektir ve haram para kazanacaktır.

Rüyada Alkol Şişesi Görmek

Rüyasında alkol şişesi gören kişilerin hayatında önemsiz olaylar yaşanacaktır. Bu rüyayı gören kişiler, kısa süre içerisinde bazı tat kaçırıcı olaylar yaşar. Ancak bu olaylar rüya sahibinin düşüncesinin aksine, geçicidir ve kolay atlatılacaktır. Rüyada dolu bira şişesi görmek de bu rüyanın türevlerinden biridir. Bu rüyadan sonra kişi kafa yormaya lüzum olmayan şeyler için üzüldüğünü fark edecektir ve çok daha iyi hissedeceği işler peşinde koşacaktır.

Rüyada Alkol Kokusu Almak

Rüyasında alkol kokusu alan kişiler, kısa süre içerisinde haram lokma yiyeceklerdir. Bu rüya genel olarak hayra yorulmaz ve kişinin dikkatli olmasında fayda vardır. Rüya sahibi istediği kadar helal kazansın, istediği kadar hakkaniyetli olsun istemeden de olsa harama bulaşabilir. Böyle bir günaha girilmemesi adına rüya sahibinin dikkatli olması gerekmektedir. Bu kişiler kısa süre içerisinde bazı kişilerin bedduasını alacaktır ve bu dua peşlerin bırakmayacaktır.

Rüyada Sarhoş Birini Görmek

Rüyasında sarhoş birilerini gören kişiler, hayatlarında şanssız ve uğursuz bir döneme adım atarlar. Bu rüyayı gören kişiler, karşısına çıkan zorluklar sonucunda tökezleyip düşecektir ve bir daha kalkmaları zor olacaktır. Rüyada başkasının elinde içki şişesi görmek de bu rüyaya benzemektedir. Bu rüya, rüya sahibinin her ne kadar iyi niyetli olsa da, kendi işlerini yapmaya gücü olmayan kişiler olduğunu göstermektedir. Aynı zamanda kişi, çok daha saf davranacaktır ve hayatında olumsuz bir durumla karşılaşacaktır.

Rüyada Alkol İçen Birini Görmek

Rüyasında birinin alkol içtiğini gören kişiler, bazı kararların arifesinde olabilir. Ancak bu kararlar çevresinden veya ailesinden onay alacağı kararlarsa, olumsuz yanıtlarla karşılaşabilir. Rüyasında alkol içen birini gören kimsenin çevresinde, rüya sahibine ayıp etmek isteyen sinsi birisi bulunur. Bu kişiler ve buna benzer kişilerden kişinin kendisini koruması gerekmektedir. Üstelik bu kişiler öyle yakınlarındadır ki, rüya sahibi kimseye böyle bir sıfatı layık görmez. Ancak bu kişiler rüya sahibinin hatasını ya da boş bir anını beklemektedir. Özellikle aile, akrabalık ilişkileri gibi durumlara işaret eden rüya, rüya sahibinin kısa süreli sıkıntı çekmesine işaret etmektedir.

Rüyada Alkol Satın Almak

Rüyasında alkol satın aldığını gören kişi, kısa süre içerisinde maddi imkansızlık içerisinde kendini bulacaktır. Bu durum kişiyi normalde başvurmayacağı yollara itecektir. Kişi bu yollar  içerisinde haram ve sıkıntılı tercihlerde de bulunabilir. Satın alınan alkol; şarap, rakı, bira, votka veya benzeri şeyler olabilir. Rüyada içki şişesi taşımak da benzer anlamlara gelmektedir.

Rüyada Alkolik Birisini Görmek

Rüyasında alkolik birini gören kimse, çeşitli olaylarla bu rüyayı devam ettirebilir. Örnek vermek gerekirse bu rüyanın en çok görülen şekli, alkolik bir kişiyi hastanede tedavi ettirmeye götürmektir. Sizin de rüyanız bu şekildeyse bu aslında rüyada görülen alkolik hakkındadır. Eğer ki bu alkoliği tanıyorsanız, hayatı boyunca yapmaması gereken bir hata yapmanın eşiğinde olduğunu bilmelisiniz. Görülen bu kişi öyle bir hata yapar ki, ömrü boyunca bu hatanın ve yanlış kararın pişmanlığını yaşar. Bu rüyayı gören kişiler, rüyada görülen alkoliği doğru yola sürüklemelidir.

Sarhoş Görmek tabiri için, Rüyada Sarhoş Görmek neye işarettir? İlgili yazımızdan anlamını okuyabilirsiniz.

Rüyada Şarap İçmek

Rüyada şarap içmek çeşitli şekillerde görülebilir. Bundan ziyade, rüyada alkol içtiğini gören bir kimsenin değişik türevleri vardır. Şarap da bunlardan biridir. Rüyasında şarap içtiğini gören kişi, kısa süre içerisinde kendinde büyük bir kuvvet bulacaktır. Üstelik bu kuvvet, kişinin iyi işler yapması için değil harama bulaşması içindir. Rüyasında şarap içtiğini gören kişiler, gama ve kedere de bulaşır. İbn-i Sirin (r.a) tabirine göre; rüyasında şarap içtiğini gören kişiler, dünya nimetlerinden faydalanılacağına ancak bu nimetlerin kişiye artık zevk vermeyeceğine işaret eder. Kişi kendisini ahiretten soyutlamıştır ve en sonunda fakir ve mutsuz olur.

Rüyada Alkol Şişeleri Görmek

Rüyasında alkol şişeleri gören kişilere şu sorular sorulmaktadır:

  1. İçki şişeleri boş mu
  2. İçki şişeleri dolu mu
  3. Hangi içki türünün şişesi
  4. Bu şişelerden alkol tüketiliyor mu
  5. Bu şişeler mahzende mi başka bir yerde mi görülüyor

Tüm bu sorular, rüyasında alkol şişeleri gören kimselere sorulmaktadır. Rüyasında alkol şişeleri gören kişiler, beklemediği sevindirici bir haber alır. Bu haber öyle bir vakitte gelir ki, kişi kendisinde yapmak istediği her iş için kuvvet bulabilir. Bu rüyayı gören kişiler kısa süre içerisinde mutlu bir döneme girer ve bu dönem kolay kolay bitmez.

Rüyada Alkol Görmek Psikolojik Yorumu

Rüyada içki görmek ama içmemekle içmek arasında fark vardır. Rüyasında alkol gören kişiler, bu alkolü tüketip tüketmeyişine göre yorumlanmaktadır. Rüyasında alkol gören kişilerin hayatlarında belirli bir mutsuzluk vardır. Bu mutsuzluk rüya sahibinin hayatında önemli bir yere sahiptir ve gün içerisinde kafasının çoğu bu gündemle meşguldür. Bu durum kişiyi yorar ve hüzünlü, kederli bir hale büründürür. Bu rüyayı gören kişiler, hayatlarında hiçbir şeyin güzel gitmediğini düşünebilir ancak bu düşünce yanlıştır. Hayatlarındaki kötü gelişmeler geçicidir ve kendisini çok daha iyi bir hale getirecektir. Bu rüyayı gören kişiler mutsuzluklarını geride bırakarak daha mutlu bir hayat girişeceklerdir.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani