Rüyada “Rüyada Alim Görmek” Görmek

Rüyada Alim Görmek

Rüyada Alim görmek, bu rüyayı gören kişi ile alakalı genel olarak iyi yorumlar yapılmaktadır. Rüyada alim görmek, kişinin dinini Kur’an’dan öğrenmesi gerektiği, sağda solda hurafe anlatan din sömürücülerinden uzak durması, Şeyh olarak kimseyi tayin etmemesi sadece Allah’a kulluk etmesi gerekir.

Rüyada Alim olduğunu gören kişinin hayatında eğer böyle bir durum varsa hemen o gruplardan uzaklaşarak yalnız ve Yalnız Allah’a kul olarak kimseye kulluk etmemesi şiddette söylenir. Bundan dolayı insanların kendi hayatlarında iyilik yapmaya, adaletli davranmaya bakması lazım. Herhangi bir şekilde cinlerle iletişime geçmeye çalışmak gibi saçmalıklara girişmesine gerek yoktur. Hayırsız bir rüya olarak yorumlanır.

Rüyada Alim Görmek İslami Anlamı

Rüyada Alim görmek, İslam alimleri bu rüya ile alakalı şu yorumları yapmışlardır. Cafer-i Sadık (r.a) buyurmuştur ki; rüyasında Alim gören kişinin, dini anlamda yalnız kişilerden din öğrendiği, Kur’an Temelli konuşan alimlerin yanında olması gerektiği, din üzerinden insanları kandıran gruplardan uzaklaşması gerektiği söylenir. Rüya sahibinin Hayatında böyle bir durum varsa bu duruma devam ettiği takdirde şirk durumuna düşmesine delalet eder. Bundan dolayı kişinin şirke düşmemesi için sadece Allah’a kul olması ve her şeyi Allah’tan istemesi gerektiği yorumlanır.

Rüyada Alim İle Konuşmak

Rüyada alim ile konuşmak, kişinin yapacağı işler de birbirleriyle istişare etmesi, tek başına karar almadan önce başkalarının fikrini danışması, Çünkü kendisinin göremediği bir durumu başkasını görebileceği ihtimali olması şeklinde yorumlanır. Bundan dolayı kişinin hayatında beyin fırtınasına önem vermesi gerektiği tavsiye edilir.

Rüyada Alim Mezarı Görmek

Rüyada alim mezarı görmek, rüyasında Alim mezarı gören kişi, Eğer hayatında herhangi bir mezardan bir beklenti içerisinde ise çok büyük bir şirke düştüğü söylenir. Alimlerin peygamber mezarı dahi olsa hiçbir mezardan beklenti içine girilmez pekten mezarın başında Medet umulmaz. Allah bu duruma Fatiha Suresinde defaatle karşı çıkmıştır. İyiyake nabüdü ve iyyake nestain ayetiyle Allah, “Yalnız sana kulluk eder yalnız senden yardım dileriz” diye buyurmaktadır. Bundan dolayı kişinin herhangi bir şekilde başkasından yardım dilemesi ve kulluk etmesi çok büyük bir şirktir. Allah’ın verebileceğini sadece Allah verir.

Rüyada Ulema Görmek

Rüyada ulema görmek, kişinin hayatında dikkate aldığı kıstasın ahlak olması gerektiği, kimsenin sözüyle hareket etmeden sadece yaptığı işte ahlak var mı yok mu Buna dikkat ederek yaşaması gerektiği ifade edilir. Çünkü insan ilk olarak kendine saygı göstermelidir.

Rüyada Ölmüş Alim Görmek

Rüyada ölmüş alim görmek, kişinin rüyasında ölmüş ailemi görmesi gerçek hayatında sürekli olarak birilerinden Medet Uman, sürekli olarak Şeyh, gavs gibi şirk putlarını düşünen, bir kişiyi gösterir. Bu kişinin hemen tövbe etmesi bağlı olduğu, kendisini bağladığı bir grup veya tarikat varsa hemen onlardan uzaklaşarak sadece Allah’a yönelmesi tabir edilir.

Rüyada Alimin Elini Öpmek

Rüyada alimin elini öpmek, çok hayırsız bir rüya olarak yorumlanmaktadır. Çünkü kişinin herhangi bir alimin elini öpmesine girişmesi saygıdan öte o kişiyi ilahlaştırma anlamına gelir. Bundan dolayı kişinin gerçek hayatında yaptığı böyle durumlara varsa bunlardan uzak durması söylenir.

Rüyada Alime Hizmet Etmek

Rüyada alime hizmet etmek, rüya sahibinin geveze, yalaka, dalkavuk bir yapıda olduğu, kendisine güveni olmayan, sürekli olarak başkalarına bağımlı yaşayan, başkalarını çok değerli gören bir kişiyi ifade eder. İslamiyet’te herhangi bir şahıslar hizmet etme diye bir kavram yoktur İslamiyet’te hizmet İslam’a edilir ve bu İslama hizmet eden herkes dava arkadaşıdır. Herkes İslam’a hizmetkardır alimde İslama hizmetkar olursa alimdir.

Rüyada Sarıklı Alim Görmek

Rüyada sarıklı alim görmek, rüya sahibinin çok geride kaldığını, İslamiyeti şekle indiren ruha inemeyen şekilci bir kişi olduğu rivayet edilir.

Rüyada Hüddam Görmek

Rüyada hüddam görmek, rüyasında böyle bir kişiyi gördüğünü zanneden kişiler vardır. Normal hayatta hiç kimse birine aracı olarak Allah’la görüşmesine ya da cinle görüşmesine vesile olmaz. Cin Suresi 6. ayette “onların insan Üzerinde hiç bir etkisi yoktur” diye Allah buyurmaktadır.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani