Rüyada “Rüyada Ağlayarak Feryat Etmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?” Görmek

Rüyada Ağlayarak Feryat Etmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?

Ağlayarak rüyada feryat etmek veya rüyada ağlamak ve bağırmak genel anlamda olumlu bir şekilde yorumlanır. Ancak rüyada ağlayarak feryat etmek başlığı altında değişik yorumlar görülebilir. Bu sebeple;

  • Rüyada korkup da feryat etmek,
  • Rüyada imdat ve yardım istemek için feryat etmek, (birisinin kendine kötülük yapacağını düşünerek feryat etmek)
  • Rüyada sevdiği birisinin ölümü üzerine feryat ettiğini görmek gibi bu rüyanın farklı başlıklar altında değerlendirilmesi gerekmektedir.

Rüyada Ağlayarak Feryat Etmenin Yorumlanması

Hem İmamı Gazali (r.a) yorumunda hem de Kirmani tabirinde rüyada hıçkırarak ağlayarak feryat etmek iyiye işarettir. Bu noktada kişinin oldukça büyük bir rahata çıkacağı, çok sevineceği ve uzun zamandır umut ettiği bir işinin büyük bir güzellikle sonuçlanacağı ifade edilmektedir. Rüyada hıçkırarak ağladığı halde gözlerine dolan yaşın dışarı akmadığını görenlerin ise helal mal kazanacağı düşünülür. Rüyada hıçkırarak ağlarken gözünden sıcak gözyaşı aktığını görenin kederle karşı karşıya kalacağı düşünülürken soğuk gözyaşının ise üzüntülü günlerin en kısa zamanda sona ererek feraha çıkacağı şeklinde yorumlanır.

Rüyada İnleyerek Ağladığını Görmek

Rüyada ağlamanın büyük bir rahata ve güzelliğe delalet olduğu belirtilirken, rüyada inleyerek ağlamanın da felakete uğrayacağı düşünülür. Bu noktada Câferi Sâdık (r.a) demiştir ki; “rüyada inlediğini görmek her hattıyla sıkıntılı bir rüya olmakla beraber, rüyayı görenin kötülük yapacağına ve felakete uğrayacağına delalettir”

Sık Görülen rüyalardan, Rüyada Ağlamak neye işarettir? İslami kaynaklardan anlamını okuyabilirsiniz.

Rüyada Korkup Da Feryat Etmek

Kişinin gördüğü rüyada ağlayarak feryat etmesinin yanında bunun korkulu bir şekilde yapılması hem korkmak hem de ağlayarak feryat etmek gibi iki farklı pencerede yorumlanabilir. Rüyada ağlayarak feryat etmek kısa vadede kişinin sevineceği şeklinde yorumlanırken İmamı Nablusi (r.a) tabirinde rüyada korkup ağlayarak feryat etmek kişinin yaşamının yakın bir zamanında yapmış olduğu bir kötülük nedeniyle bundan birilerinin zarar gördüğüne delalettir. İmamı Nablusi bu rüyayı gören kişilerin bu kötülüğün sonuçlarının yok edilmesi için bir adım atması gerektiğini aynı zamanda tövbe edilmesi gerektiğini de ifade eder.

Rüyada İmdat Ve Yardım İstemek İçin Feryat Etmek (Birisinin Kendisine Kötülük Yapacağı Düşüncesiyle Feryat Etmek)

Rüyada ağlayarak feryat etmek ile alakalı görülen rüyalardan biri olan rüyada imdat ve yardım istemek için feryat etmek bu yönde birisinin kendisine kötülük yapacağı düşüncesiyle telaşlanmak ve bağırarak ağlamak şeklinde belirtebilirken, bu yönde rüya gören kişinin yaptığı bir hata ya da işlediği bir suçtan ötürü kanuni anlamda bir ceza göreceği düşünülür.

Bu konuda İmamı Gazali (r.a) yorumunda, bu rüyayı gören kişinin kanuni bir ceza almasının yaklaştığını bu konuda dikkatli olması gerektiğini salık verir.

Ağlayan İkiz Bebek tabiri için, Rüyada Ağlayan İkiz Bebek Görmek neye işarettir? Yazımızdan anlamını okuyabilirsiniz.

Rüyada Tanıdığı Birinin Ölümü Üzerine Feryat Ettiğini Görmek

İbn-i Sirin (r.a) tabirine göre rüyada tanıdığı birinin ölümüne feryat edip ağlamak kişinin yaşantısının son döneminde kuşkuya düştüğü bir durumun gördüğü gibi çıkacağı belirtilir.

Ebu Sait El Vaiz (r.a) ise bu rüyaya kişinin yakın dönemde ölen bir tanıdığıyla alakalı keder ve musibete düşüleceği anlamını yükler. Aynı zamanda meydana gelen ölüm yüzünden halkın suçlamalarıyla muhatap olunacağı da rüyada tanıdığı birinin ölümü üzerine feryat etmek rüyasına delalet olarak görülür. Rüyasında ölümden korkup feryat eden kişinin geçmişte çeşitli zulümlerde bulunduğu ve bundan dolay kötülük ve fesat içerisinde olduğuna inanılırken, rüyasında feryat etmekten ölen kişinin ise fakirleşip borçlarını ödeme konusunda sıkıntıya düşeceği belirtilmektedir. Çok az rüya tabirci, rüyada ağlayarak feryat etmenin emniyete işaret edeceğini bu konuda kişinin yaşamında önemli bir emniyet kapısı açılacağı anlamına geldiğini belirtirler.

Rüyada Öldüğünü Ve Arkasından Ağlandığını Görmek

Kişinin rüyasında kendi ölümü arkasından ağlayarak feryat edildiğini görmesi kişinin kısa vadede oldukça sevineceğini ve sevinçli bir haber alacağının yorumu olarak belirtilir. Rüyada Allah korkusundan hıçkırararak ağlamak huzurlu bir geleceği işaret ederken, mutluluk, huzur ve sevinç anlamına gelmektedir. Rüyada aile üyelerinden birinin arkasından hıçkırarak ağlandığında o kişinin ömrünün uzayacağı düşünülür. Çok az sayıdaki yoruma göre ise sevdiğinin ölümüne hıçkırarak ağladığını gören kişinin ahlakının bozulmaya başladığı gibi bir uyarıdan söz edilir. Ölüyü gömme işleminde hıçkırarak ağlanması en kısa zamanda çok hayırlı bir haber alınacağına işaret edilirken, kendi ölümünü ve gömüldüğünü gören kişinin ise ahlakının bozulacağına inanılır.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani