Rüyada “Rüyada Ağlayan Göz Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?” Görmek

Rüyada Ağlayan Göz Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?

Ağlayan gözün rüyada görülmesi; rüya sahibinin hayatında gerçekleşmesi çok uzak bir ihtimale sahip olan bir işin kolayca halledileceği şeklinde yorumlanır. Bu değişikliğin rüya sahibinin hayatını değiştireceği ve adeta bir bayram sevinci yaşayacağına delalet eder.

İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; rüya sahibinin gözünün yaşı, gözü içerisinde dolaşıyorsa ya da gözleri sulanmışsa bu kişi helal mal biriktirir. Fakat rüya sahibi bu malı gizlemek istese de düşmanı bu malı açığa çıkarır. Rüyasında sağ gözündeki yaşın, sol gözüne girdiğini gören kimsenin oğlu kızına yakınlık eder. Ağlayan göz ve gözyaşı kimi zaman yalnızlığa ve gurbete, kimi zaman şiddette delalet eder.

Rüyada Göz Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada göz görmek, insanın iman nuruna, feraset ve sevgi gücüne delalet eder. Rüyada göz görmek Diyanet yorumuna göre genellikle din ile yorumlanır. Bir kişi rüyasına kör olduğunu görürse o kişinin günah işleyeceğine işaret eder. Alimlerin yorumlarına göre farklı tabirler şu şekilde sıralanabilmektedir;

  • İbn-i Sîrîn (r.a) tabirine göre; rüyasında gözlerinin hasta olduğunu göre kimsenin çocuğu olur. Rüyada göz gören kimse fakir ise zengin, kafir ise Müslüman olur.
  • İmamı Nablusi (r.a) yorumunda; rüyada görülen göz kişinin dini ve sapkınlık yolunu gören kalp gözüdür. Bir kişi rüyasında, vücudunda da çok göz bulunduğunu görürse bu kişi dindar ve salih bir kişidir şeklinde yorumlanır.

Rüyada Tek Göz Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada tek göz görmek, pek hayırlı olarak tabir edilmez. Bir kişinin rüyasında tek gözlü olduğunu görmesi, o kişinin dininin ya da malının yarısının gideceğine işaret eder. Bu kişinin ömrü içerisinde Allah’a tövbe etmesi gerektiği delaletle tabir olunur. İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; bir kişi rüyasında tek gözlü olduğunu görürse dinini yarısı gitmiş olduğu halde büyük bir günah işler. Böyle bir durumda rüya sahibinin ömrünün ikinci yarısında Allah’tan korkması ve tövbe etmesi gerekir.

Bazı yorumlarda ise rüyada tek göz görmek, rüya sahibinin hayatındaki meselelere tek yönden baktığına işaret eder. Tek göz sağda ise erkek, solda ise kız çocuğu olacağına delalet eder. Rüyada tek göz görülmesinin diyanet yorumu ise çok hayırlı değildir. Çünkü Deccal ve İblis tek gözlüdür.

Sık Görülen rüyalardan, Rüyada Ağlamak neye işarettir? İslami kaynaklardan anlamını okuyabilirsiniz.

Rüyada Ela Göz Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada ela göz görmek; rüya sahibinin pozitif bir enerjisi olduğu ve hayatı dolu dolu yaşayacağına delalet eder. Rüya sahibinin işlerinin rast gideceğine işarettir. Bazı yorumcular rüyada ela göz gören kişinin annesi için dua etmesi ve onun duasını alması gerektiği şeklinde tabir eder. İmamı Nablusi (r.a) yorumu; ela göz dine muhalefet olunacağı şeklindedir.

Rüyada Beyaz Göz Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada beyaz göz görmek, rüya sahibinin üzüntülü zamanlar geçireceğine işaret eder. Rüyasında iki gözünün beyaz olduğunu gören kişi uzun zaman üzüntü ve sıkıntı çeker. Rüyasında göz kapaklarının beyaz olduğunu gören kişi; başı, gözü ya da kulaklarıyla ilgili bir hastalığa yakalanır.

Rüyada Siyah Göz Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada siyah göz görmek; rüya sahibinin geçmişini gözden geçireceği ve ibadet etmeye başlayacağı şeklinde yorumlanır. Rüya sahibi bekar ise yakın zamanda taşınacağı birine âşık olacağına delalet eder. Rüya sahibi hamile ise çocuğunun erkek olacağına işarettir. Bazı yorumcular bu rüyayı gören kişinin torunu olacağı şeklinde yorum yapmaktadır. İmamı Nablusi (r.a) yorumunda; siyah göz dini temsil etmektedir. Rüya sahibinin dine döneceği ve Allah sevgisiyle bir ömür süreceğine işaret eder.

Renkli Göz tabiri için, Rüyada Renkli Göz Görmek neye işarettir? Yazımızdan anlamını okuyabilirsiniz.

Rüyada Göz Renginin Mavi Olduğunu Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada göz renginin mavi olduğunu görmek; rüya sahibinin uzun zamandır sağlık durumunun kötü gibi olduğunu fakat kısa sürede çok güçlü olacağına delalet eder. Rüya sahibi çalışıyorsa yaptığı işte zirveye çıkacağına ve başarılı olacağına işarettir.

Rüyada Göz Renginin Yeşil Olduğunu Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada göz renginin yeşil olduğunu görmek; rüya sahibine övgü ve başarılarla dolu bir ömür müjdeler. Rüya sahibinin mutlu olacağı, mutlu haberler alacağı şeklinde yorumlanır.

İmam Nablusi (r.a) yorumunda; rüyada yeşil göz görmek bütün dinlere muhalif olan bir kişiyi işaret eder. Rüyada birinin göz renginin değişmesi ise rüya sahibinin hayırlı bir karar vereceğine işaret eder.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani