Rüyada “Rüyada Ağlayan Fil Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?” Görmek

Rüyada Ağlayan Fil Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?

Kişinin rüyasında ağlayan fil görmesi genel anlamda iyiye rivayet edilir. Filler denge, esenlik ve bilgelik simgeleri olduğundan fil görmek olumlu olarak kabul edilir. İbn-i Sirin (r.a) tabirine göre; fil görmek ve file binmiş olduğunu görmek birbirine çok yakın anlamlar içerirken file binmiş olmak iyiye işarettir. Fille yapılan uzun yolculuk uzun bir süredir beklenen murada kavuşulacağı şeklinde yorumlanırken yolculuk süresi geceye denk geliyorsa rüyanın daha iyi yollara çıkacağı düşünülür.

İbn-i Sirin (r.a) Rüyadaki Ağlayan Fil Tabiri

İyiye ve müjdeye rivayet edilen rüyada ağlayan fil görme ile ilgili buradan hareketle İbn-i Sirin (r.a) tabirine geri dönmek gerekirse;

  • Gece vakti file bindiğini göre kişi kısa zaman sonra evlenir.
  • Gündüz vakti file bindiğini gören kişi karısını boşar ya da evdeki hizmetçilerinden birini kovar.
  • Rüyada fil görmek, diyanet yorumu ile de paralel olmak üzere; fille yapılan yolculuğun yanında fil yüklediğini gören kişinin büyük bir işe girişeceği düşünülür. Bu yönde güzel günlerin başlayıp, yakın zamanda olumsuzlukla sonuçlanan iş durumunun devam etmemesi ve zor zamanların üstesinden gelineceği de müjdelenir.

Ağlayan Fil Görmek Hayra İşaret Eder

Rüyada fil görmek neye işarettir sorusunun yanında rüyada ağlayan fil görülmesi de genel olarak hayra işaret eder. Öncelikle Cabir ül Magribi (r.a)‘a göre ağlayan fil görmek iki şekilde yorumlanabilir. İlk yorum kişinin sevdiklerinle bir araya gelip birlikte zaman geçireceği şeklinde olurken, bir araya toplanan kişilerin uzun bir süredir görüşmedikleri düşünülür. Bu yönde engellerin aşılacağı, hayata daha sıkı bağlanılacağı, insanlarla iyi geçinileceği ve huzurlu bir hayat yaşanacağı da ifade edilmektedir. Ağlayan fil görmenin ikinci yorumuna göre de ağlayan fil görülmesinin hemen ardından müjdeli bir haber almak çok olasıdır.

Sık Görülen rüyalardan, Rüyada Ağlamak neye işarettir? İslami kaynaklardan anlamını okuyabilirsiniz.

Ağlayan Fil Görmenin İş Hayatı Açısından Yorumlanması

İş hayatı açısından ağlayan fil görmek konusunda İmamı Nablusi (r.a) diyor ki “rüyada ağlayan fil gören kişinin kazancı en kısa zamanda artmaya başlayarak, her türlü sıkıntılardan kurtulacaktır” Ayrıca rüyada ağlayan fil gören kişi sevdiği birine önemli bir yardım yapacak ve onun da sıkıntılarından kurtulmasını sağlayacaktır. Yeni bir ticari yatırım yapan ya da yeni bir işe başlayan kişiler girdikleri işte başarılı olacak kendileriyle birlikte birden fazla kişiye de ferahlık sağlayacaklardır.

İç Dünyasında Sıkıntılar Yaşayan Kişinin Gördüğü Ağlayan Fil Rüyası:

Ruh yapısı iyi olmayan ve iç dünyasında sıkıntılar yaşayan kişilerin gördüğü ağlayan fil rüyası yanında rüyada fil sürüsü görmek iç dünya karanlığının biraz daha süreceği şeklinde yorumlanır. Bu konuda Câferi Sâdık (r.a) demiştir ki; “iç dünyası sıkıntılı olan bir kişi uyuduğunda rüyasında ağlayan fil görüyorsa bu durum biraz daha sürecek, üzerine herhangi bir iftira ya da haksızlık atılan kişi bunu henüz kanıtlayamadığı için iç sıkıntısı biraz daha devam edecek, bir süre daha kişi olumsuzlukları içine atarak yaşayacaktır.” Rüyada ağlayan beyaz fil görmek ise bu sürenin çok kısa süreceğine delalet etmektedir.

Fil tabiri için, Rüyada Fil Görmek neye işarettir? Yazımızdan anlamını okuyabilirsiniz.

Ağlayan Yavru Fil Görmek

Ağlayan filin yavru fil olması kişinin suçsuzluğunun ispatlanması için biraz daha zaman geçmesi bu yönde mücadeleye devam etmesi gerektiği şeklinde yorumlansa da mücadelenin sonu aydınlığa çıkacaktır düşüncesi hakimdir. Bu yönde sıkıntıları olup, böyle bir hayat yaşayıp rüyasında ağlayan fil gören bir kişinin yanlış kişilerle arkadaşlık yaptığına ve bu sayede birçok yanlışa düştüğüne inanılır. Bu durum diğer alimler tarafından da kabul görmekle beraber rüyada ağlayan fil yavrusu görmek de aynı şekilde ailesinden şiddet gören bir kişinin içine kapanık bir hayat sürmeye devam edeceği şeklinde rivayet edilir.

Evlilik Yönünden Rüyada Ağlayan Fil Görülmesi

Bu rüyayı gören bekarların da bir süre daha bekarlığa devam edecekleri düşünülür. Yeni işe giren bir kişinin rüyasında ağlayan fil görmesi girdiği işte bir türlü tutunamayacağı şeklinde de yorumlanır. Alimlerin bu konudaki genel kanısı sıkıntılı sürecin kısa bir süre daha devam edeceği şeklinde olurken orta vadede kişinin iç dünyası da dahil olmak üzere zorlukların üstesinden geleceği ve güzel günlere kavuşacağı da salık verilmektedir. Ağlayan fil yanında rüyada fil hortumu görmek ise kişinin güçlü ve ilgi odağı olmak istediğiyle ilişkilendirilir.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani