Rüyada “Rüyada Ağlamak ve Yağmur Yağdığını Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?” Görmek

Rüyada Ağlamak ve Yağmur Yağdığını Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?

Rüyada ağlandığı ve yağmur yağdığını görülmesi başta İslam Alimleri olmak üzere rüya yorumcuları tarafından hayra yorulmuş, ilgili rüyanın pek çok güzelliği müjdelediği duyurulmuştur. Özellikle sessiz ağlamanın İslam Alimleri tarafından sevinç bolluk, ferah ve berekete yorulmasıyla birlikte yağmur yağmak da bol rızkı işaret ettiği bildirilmektedir.

 • Zarar vermeyen yağmur İmam Nablusi Hz. tarafından hayra ve rızka,
 • Seyyid Süleyman Hz. tarafından yağmur hayır ve Allah’ın rahmeti,
 • Cafer-i Sadık Hz. tarafından rahmet, bereket ve iman

Olarak yorumlanmaktadır. Yağmur yağdığının görüldüğü rüyalarda rüyanın detaylarına göre yardım dilemek, bela, hastalık ve musibet olarak değerlendirilebilmekte olup Danyal Hz. tarafından şiddetli ve bulanık yağan yağmur rüya sahibinin vefatına yorulmaktadır. Yorumcular tarafından da ilgili rüya bolluk, bereket ve esenlik olarak yorumlanmakta olup uzman psikologlar rüya sahibinin huzur içerisinde bir hayat sürmesi sonucu ilgili rüyayı görmüş olabileceği üzerinde fikir beyan etmişlerdir.

Rüyada Sağanak Yağmur Görmek Ne Anlam İfade Eder?

Bolluk, bereket ve ucuzluk içerisinde geçecek koca bir yılı müjdeleyen rüyada sağanak yağmur görmek aynı zamanda mutluluğa, huzura, başarıya ve bol kazanca dalalet etmesi açısından hayırlı rüya olarak yorumlanmaktadır.

 • El atılan her işte başarılı olmaya,
 • Kariyer basamaklarını hızlı tırmanmaya,
 • Ticari girişimde kazanç elde etmeye

Rüya yorumlanmaktadır.

Rüyada Gece Yağmur Yağdığını Görmek Ne Anlam İfade Eder?

Şartlar ne denli zorlu ve çetin görünse de bir şekilde olayların lehe çevrileceğini müjdeleyen rüyada gece yağmur yağdığını görmek hayırlı olarak yorumlanmaktadır. Hastalar için şifa borçlular için borçları edaya yorumlanan rüyada birkaç ayrıntı rüyaya olumsuz anlam yükleyebilmektedir:

 • Önün görülemeyecek derecede gece yağan yağmur huzurun kaçacağına,
 • Hazırlıksız olarak yakalanan gece yağan yağmur sorunlarla karşılaşmaya

Yorumlanabilmektedir.

Sık Görülen rüyalardan, Rüyada Ağlamak neye işarettir? İslami kaynaklardan anlamını okuyabilirsiniz.

Rüyada Yağmur Altında Islanmak Ne Anlam İfade Eder?

Dini kaynaklarda hayra yorulan rüyada yağmur altında ıslanmak için her detaya ayrı ayrı dikkat çekilmektedir. Rahmete yorulan rüya saklanılacak yer bulunmaması nedeniyle ıslanıldığında kedere dalalet ettiği bildirilmektedir. Yorumcular da rüya sahibinin Allah rızasını kazanmayı başardığı yorumunda bulunarak;

 • Yardımsever yapısına,
 • Ailesini karşı şefkatle yaklaşmasına,
 • Toplum içerisinde saygı görmesine,
 • Tövbe ederek günahlardan kurtulmasına

İşaret ettiğine değinilmiştir. Yorumcular ayrıca sırılsıklam ıslanmaya da yorumlarında değinerek güçlenen maneviyata ve hatalardan alınan derse rüyayı yorumlamaktadırlar.

Rüyada Evin İçine Yağmur Yağması Ne Anlam İfade Eder?

Rüyada evin içine yağmur yağması başta İslam Alimleri olmak üzere tüm rüya yorumcuları tarafından hayra yorulmuştur. İmam Nablusi (r.a.) tarafından sadece kendi evine yağmur yağdığını gören kimsenin hayra nail olacağı buyurulmuştur.

Rüyada Eve Yağmur Suyu Girmesi Ne Anlam İfade Eder?

Verdiği hasara göre şerre yorulan rüyada eve yağmur suyu girmesi ile ilgili yapılan yorumlarda;

 • Zarar vermiyorsa bolluk bereket,
 • Zarar veriyorsa endişe, maddi kayıp ve üzüntü

Ön plana çıkmaktadır. İslami kaynaklarda da eve giren yağmur suyunun zarar vermesi halinde hastalığa dalalet ettiği, zarar vermemesi halinde evde bolluk ve bereketin artacağına yorumlanması gerektiği bahsedilmektedir.

Rüyada Yağmur Yağarken Dua Etmek Ne Anlam İfade Eder?

Karşılaştığınız şerden Allah’a sığındığınıza işaret eden rüyada yağmur yağarken dua etmek gerek kuvvetli imanınızı gerekse işlediğiniz hayır ve hasenatı işaret etmesi açısından hayırlı rüya olarak değerlendirilmektedir.

 • Dargınlıkların son bulacağına,
 • Yoğun çaba sonucu istenilen mevkide çalışmaya başlanacağına,
 • Akrabaların desteği ile hayata sıkı sıkıya tutunulacağına

Rüyanın işaret ettiği yorumcular tarafından belirtilmektedir.

Ağlamak ve Gülmek görmenin tabiri için, Rüyada Ağlamak ve Gülmek neye işarettir? Dini Kaynaklardan Alimlerin yorumunu okuyabilirsiniz.

Rüyada Karın Üstüne Yağmur Yağması Ne Anlam İfade Eder?

Zor şartların kolaylaşacağına işaret eden rüyada karın üstüne yağmur yağması hayatın düzene gireceğine dalalet etmektedir. Verilen emeklerin boşa gitmeyeceği, zorluklara sabır göstererek ve azim ederek hayata karşı zafer alınacağı yapılan yorumlarda dikkat çekmektedir. İş ve sosyal yaşantınızda sıkıntıların son bulacağına işaret eden rüya için hayırlı rüya tanımlaması uygun görünmektedir.

Rüyada Kırmızı Yağmur Yağdığını Görmek Ne Anlam İfade Eder?

Rüyada kırmızı yağmur yağdığını görmek bulanık olarak değerlendirilerek Dini kaynaklarda hastalık ve ecele yorumlanmaktadır. Yorumcular tarafından da yapılan olumsuz yorumlar çoğunlukta olup;

 • Geçmişte yapılan hataların tekrarlanacağı,
 • Engeller nedeniyle el atılan işlerin başarısız olacağı,
 • Üzücü haber alınacağı

Yorumları yapılmaktadır. Kısmen de olsa rüya için hayırlı yorumlar bildirilmekte olup hayatın sorunsuz devam edeceğine yorumlanmaktadır.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani